www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 26 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Наповнення районної скарбниці залежить від кожного з нас
Версія для друку Написати листа

Податок на доходи фізичних осіб є найвагомішим за обсягом джерелом наповнення дохідної частини районного бюджету, надходження від якого є фінансово - значимими та стабільними. Межівський районний бюджет має своє наповнення у вигляді 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб, утриманого із доходів громадян, які проживають та працюють в районі.
За статтею 67 Конституції України усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідно підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування платників податку на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Згідно пункту 164.3 статті 164 Податкового кодексу при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи палатника податку, отримані ним як у грошовій, так і не грошовій формі. Не включають до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, та не надають до податкової інспекції декларації про майновий стан громадяни, які отримали дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, оброблена та перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари (підпункт 165.1.24. стаття 165 Податкового кодексу України). Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
На сьогодні громадяни Межівського району, які одноосібно обробляють земельні ділянки, подали до Західно – Донбаської ОДПІ 1055 декларацій, що складає 77% від загальної кількості одноосібників. Активний перебіг деклараційної кампанії вбачається серед одноосібників Демуринської селищної ради (100%), Зорянської (100%), Новогригорівської (100%), Райпільської (100%) та Слов’янської (100%) сільських рад. Більше середнього показника по району (77%) подали декларації одноосібники Межівської селищної ради (98%), Преображенської (95%), Веселівської (90%) та Богданівської (81%) сільських рад.
І абсолютно незрозумілою є ситуація, що з року в рік повторюється під час кампанії декларування в Іванівській та Новопавлівській сільських радах. Так, за період січня – травня цього року із 92 одноосібників Іванівської сільської ради задекларували свої минулорічні доходи лише 15 (16%), по Новопавлівській сільській раді із 286 одноосібників подали декларації 83 (29%). Такий підхід одноосібників до виконання конституційного обов’язку, м’яко кажучи, дивує. При тому, що великотоварні сільгосппідприємства району, зокрема і розташовані на території Іванівської та Новопавлівської сільських рад, уклали договори оренди землі згідно з законом, своєчасно сплачують орендну плату та податки.
Питання щодо забезпечення стовідсоткового декларування доходів громадянами, які обробляють земельні паї одноосібно, постійно знаходиться на контролі та потребує вжиття дієвих заходів. Так, неодноразово це питання розглядалось на засіданнях комісій з питань забезпечення і повноти сплати податків і зборів до місцевих бюджетів, виїзних засіданнях виконкомів сільських, селищних рад. У травні 2016 року було створено районну робочу групу, до складу якої ввійшли представники фіскальної служби, відділу Держгеокадастру в Межівському районі, управління агропромислового розвитку та фінансового управління Межівської райдержадміністрації, Межівського відділення поліції. Робочою групою разом з представниками сільських, селищних рад проведено обстеження земельних ділянок громадян, які одноосібно обробляють земельні паї, щодо фактичного вирощування сільськогосподарських культур у 2016 році, про що складені відповідні акти. Складені акти є підтвердженням факту отримання громадянами доходів та підставою для звернення до відповідних контролюючих органів з метою вжиття заходів до недобросовісних платників податків.
Але до цього часу залишаються такі громадяни, що ігнорують складання декларацій про доходи або ж занижують суму прибутків, цим самим протиставляючи себе громаді. Адже вони живуть на цій території та користуються всіма об’єктами інфраструктури, що фінансуються з бюджету, який наповнюють їх односельці. Тому, в районі продовжується робота, спрямована на декларування доходів кожним власником паїв. Зокрема, в черговий раз підготовлено та направлено листи – звернення за підписом голови райдержадміністрації громадянам, які одноосібно обробляють земельні паї та не задекларували свої доходи за 2016 рік, по Іванівській сільській раді про необхідність задекларувати свої доходи та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб.
Сподіваємось, що всі одноосібники району приєднаються до числа добросовісних платників податків та внесуть свій вклад в розвиток нашої Межівщини.


Начальник відділу аналізу
доходів бюджету та податкового
законодавства фінансового
управління райдержадміністрації Л.І. РЕДЬКА


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор