www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Західно-Донбаське управління ГУ ДФС інформує'
Версія для друку Написати листа
В Дніпропетровській області зупинено масову реалізацію алкоголю, незаконно виготовленого в підпільному цеху із етилового спирту

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури ліквідували підпільний цех з незаконного виробництва алкоголю та зупинили його реалізацію.
В рамках проведення операцій «Акциз –2019», «Рубіж», «Мережа» та розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 204 КК України було встановлено групу осіб, які організували масове виробництво та збут фальсифікованого алкоголю в одному з міст області.
Підпільний цех розміщувався в гаражному боксі на території одного з обслуговуючих кооперативів міста. Виготовлення фальсифікату здійснювалось шляхом змішування етилового спирту з водою. При цьому для покращення «якості» та збільшення «асортименту» товарів використовувались харчові смако-ароматичні барвники з ароматизаторами.
Отриманий таким чином товар розливали у пластикову тару різних об’ємів (5, 6 та 10 л.) та продавали через низку спеціалізованих сайтів у мережі Інтернет та месенджери, а також через підконтрольну роздрібну мережу продовольчих магазинів міста.
За результатами обшуків, проведених у підпільному цеху з незаконного обігу вилучено 1 тис. 750 літрів спирту, розлитого у пластикові бочки, 2 тис. 550 літрів фальсифікованого алкоголю, розлитого у пластикові пляшки, загальною вартістю майже 1,2 млн. грн., а також порожню пластикову тару.
За результатами обшуків, проведених в місцях збуту фальсифікату із незаконного обігу вилучено та арештовано підакцизних ТМЦ на загальну суму майже 4,2 млн. грн., у т.ч. більше 2 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв та106 тис. 539 пачок тютюнових виробів вартістю понад 3,7 млн. грн.
Вилучені підакцизні товари передані на відповідальне зберігання.
Триває слідство.


У Дніпрі зупинено незаконну торгівлю кальянним тютюном. Вилучено продукції вартістю майже 1,4 млн. грн.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області ліквідували розгалужену незаконну мережу збуту тютюну для кальянів та вилучили велику партію продукції.
В рамках проведення операцій «Акциз – 2019» та «Рубіж» було встановлено двох мешканців обласного центру, які налагодили збут для кальянів невідомого походження з етикетками іноземних виробників.
Продавали товар без марок акцизного податку України за готівку в 6 торгівельних об’єктах роздрібної торгівлі м. Дніпро без відповідних ліцензій.
Окрім того, реалізація продукції відбувалась через низку сайтів у мережі Інтернет за безготівковий розрахунок на банківські картки фізичних осіб. При цьому для доставки товару користувалися послугами логістичних компаній.
За результатами оглядів, проведених в об’єктах роздрібної торгівлі, з незаконного обігу вилучено 13 тис. 705 пачок кальянного тютюну відомих іноземних брендів орієнтовною вартістю майже 1,4 млн. грн.
Щодо правопорушників складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

Надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра зростають з кожним роком


Надходження до місцевих скарбниць Дніпропетровщини за 2018 рік склали 24 мільярди 194 мільйони гривень. Це на 3 мільярди 664 мільйони гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
«З початку втілення реформи децентралізації, протягом 2014-2018 років спостерігається стійка тенденція щорічного зростання сплати податків і зборів до місцевих бюджетів, у т.ч. до бюджетів обласного центра. Так, якщо за 2014 рік до місцевих бюджетів області надійшло 10 мільярдів 196 мільйонів гривень, з яких 3 мільярди 839 мільйонів гривень в скарбницю м.Дніпра, то у відповідному періоді 2018 року – 24 мільярди 194 мільйонів гривень, з яких в місцевий бюджет Дніпра - 10 мільярдів 895 мільйонів гривень. Це свідчить, що місцеві бюджети області отримали на 13 мільярдів 998 мільйонів гривень більше, ніж у 2014 році, з яких відповідно - 7 мільярдів 56 мільйонів гривень місто Дніпро», - відзначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Так, надходження до місцевих бюджетів міста Дніпра склали:
- за 2014 рік - 3 мільярди 839 мільйонів гривень, що складає 37,7 % від загальної суми обласних надходжень;
- за 2015 рік – 4 мільярди 915 мільйон гривень, що складає 41,2% від загальної суми обласних надходжень;
- за 2016 рік - 6 мільярдів 737 мільйонів гривень, що складає 41,5 % від загальної суми обласних надходжень;
- за 2017 рік - 9 мільярдів 77 мільйонів гривень, що складає 44,2 % від загальної суми обласних надходжень.
А вже у 2018 році надходження склали 10 мільярдів 895 мільйонів гривень, або 45,0 % від загальної суми обласних надходжень. До того ж, це на 20 %, або на 1 мільярд 818 мільйонів гривень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Отже, сумлінне ставлення бізнес-спільноти до сплати податків сприяє зростанню платежів до місцевих бюджетів та соціально-економічного розвитку Дніпропетровського регіону.

При переміщенні та/або зберіганні пального або спирту етилового з порушенням законодавства з 01.07.2019 – конфіскація!

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що у разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, або в митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом «а» пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, а також фактів реалізації пального або спирту етилового з таких транспортних засобів відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
У разі виявлення фактів зберігання або реалізації на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, незареєстрованому в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, ємності та обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Норми визначені оновленим п. 228.3 ст. 228 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відповідно до змін, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».
Виконання постанови суду про вилучення в дохід держави (конфіскацію) пального або спирту етилового, а також ємностей, обладнання та транспортних засобів, в яких таке пальне або спирт етиловий переміщувалося та/або зберігалося або з яких реалізовувалося, здійснюється відповідно до закону (оновлений п. 228.4 ст. 228 ПКУ).
Пункти 228.3 та 228.4 ст. 228 ПКУ набирають чинності 01.07.2019.


Деякі особливості справляння ПДВ постачальником електричної енергії

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 69, згідно з яким тимчасово, до 1 квітня 2019 року, податкові зобов’язання з податку на додану вартість, що виникли у постачальника електричної енергії на дату отримання від покупця попередньої оплати за електричну енергію, фактичне постачання якої здійснюватиметься новим постачальником електричної енергії, у тому числі постачальником універсальних послуг, підлягають коригуванню на дату перерахування постачальником електричної енергії грошових коштів, отриманих від покупця як попередня оплата, новому постачальнику електричної енергії на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних у загальному порядку, визначеному ПКУ.

Новації 2019 року при сплаті земельного податку

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а з 01.01.2019 для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідні зміни внесено до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

До уваги платників єдиного податку!

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників єдиного податку, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до п. 291.5 та п. 291.5 1ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зокрема, суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин, а з 01.01.2019 сидру, пері (без додання спирту)) (оновлений п.п. 3 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ).
Крім цього, не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи, зокрема, суб’єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а з 01.01.2019 вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб'єкта господарювання) (оновлений п. 291.5 1.2 ст. 291.5 1 ПКУ).
Протягом 2018 року на ДФС України «Пульс» звернулося 618 мешканців Дніпропетровщини
В минулому році на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 618 звернень від платників податків та громадян Дніпропетровської області.
Розгляд всіх звернень завершено, про вжиті заходи проінформовано заявників у встановлені законодавством терміни.
Більше половини звернень (318) стосувались питань, які виникають під час подання звітності та реєстрації накладних.
Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» від мешканців Дніпропетровщини були з приводу питань роботи органів ГУ ДФС області (197 звернень), системи електронного адміністрування ПДВ (51 звернення) тощо.
Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 16 звернень. Інформація стосовно корупційних дій працівників ГУ ДФС не знайшла підтвердження, заявникам надано відповідні роз’яснення.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФС України «Пульс» 0800-501-007 (напрямок «4»). Лінія працює цілодобово.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор