www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 24 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Підсумки роботи галузі рослинництва в Межівському районі за 2018 рік
Версія для друку Написати листа
Підійшов до свого логічного завершення 2018 маркетинговий рік, що дає змогу підвести підсумки з проведеної роботи, а саме визначити одержані здобутки та проаналізувати прорахунки, все, що мало місце в процесі кропіткої праці.

Під урожай 2018 року агроформуваннями району всіх форм власності проведено посів сільськогосподарських культур загальною площею 81,6 тис.га, з них зернових культур 44,5 тис. га. До збирання ранніх зернових підлягало 38,8 тис. га, з них: 29,2 тис. га – озимої пшениці, 8,9 тис. га – ярого ячменю.
В цьому році погода досить суттєво вплинула на хід проведення весняно – польових робіт. Так, розпочати їх господарствам вдалося лише в третій декаді лютого з підживлення озимих культур. Для цього придбано 4100 тонн мінеральних добрив, що становило 100% до потреби. Проведено підживлення майже всіх посівних площ озимих культур, посів ярих культур також проводився з внесенням мінеральних добрив. Придбано необхідну кількість засобів захисту рослин та проведені всі необхідні заходи по боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами .
В цьому році не зважаючи на всі труднощі, аграрії району завдяки добрій технічній підготовці та високій організованості умов праці зібрали не поганий врожай ранніх зернових культур. Так, їх урожайність по району склала - 26,3га , врожайність озимої пшениці - 29,5ц/га. Валовий збір ранніх зернових культур складає 102,3 тис. тонн.
Слід відмітити, що найбільшу урожайність цих культур отримали в ТОВ «Аф Обрій» - 29,9 ц/га, ТОВ «АФ Промінь» - 29,5 ц/га, ТОВ « Перемога» -51,0ц/га, ТОВ АФ «Схід Агро» -50,2ц/га. Крім того, господарствами району вирощено 80 тонн круп’яних культур, 16,4 тис.тонн кукурудзи, 7,1 тис.тонн ріпаку.
Валовий збір соняшнику склав в цьому році 54,6 тис.тонн.. Так, господарствами району було посіяно соняшнику на площі 30,0 тис. га, середня урожайність склала - 18,5 ц/га. Найвищі показники урожайності даної культури досягнуто в ТОВ « Перемога» -24,6 ц/га, ТОВ АФ «Схід Агро» - 24,1 ц/га, ПСГП «Мрія» - 24,0 ц/га.
Вкотре погодні умови осені під час цьогорічної посівної кампанії не на боці аграріїв. В період з серпня по жовтень 2018 року майже не було опадів і вкотре господарства ризикували, висіявши в пізні строки та в сухий грунт близько 45% від прогнозу посіву озимих культур. Загалом посівні площі озимих зернових під урожай 2019 року по господарствах всіх форм власності складають 24,9 га. На сьогоднішній день сходи отримано на площі 19,0 тис. га, це складає 76 % від посіяного, які знаходяться переважно в задовільному (24% від посіяного), слабому та зрідженому стані (32 % ), що викликає велику стурбованість щодо збереження посівних площ під час перезимівлі.
Сільськогосподарськими підприємствами району засипано повністю необхідну кількість насіння ярих зернових культур, згідно планових показників, але враховуючи на сьогоднішні незадовільні умови з посівами озимих культур, не виключена можливість пересіву їх навесні ярими культурами, що зумовлюватиме збільшення кількості посівного матеріалу ярих культур.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор