Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


З 1 лютого 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 6 лютого 2019 року №62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою визначено порядок надання субсидій населенню на оплату житлово – комунальних послуг у готівковій формі.

  Готівкова форма буде застосована до одержувачів, яким субсидія призначена з жовтня – грудня 2018 року (тобто на поточний опалювальний період). В березні 2019 року громадяни отримають готівкові кошти, у розмірі призначеної їм субсидії, для розрахунку за комунальні послуги, за лютий 2019 року, у квітні за березень, у травні отримають готівкові кошти (субсидію) за квітень.
  Виплата житлових субсидій у готівковій формі буде здійснюватися органами Пенсійного фонду України тим особам, які одержують пенсії і таким же шляхом, як виплачуються пенсії: або перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках, або виплата через поштові відділення.
  «Укрпошта» доставлятиме субсидії тим пенсіонерам, які отримують пенсії через «Укрпошту». Усі пенсіонери, яких обслуговує «Укрпошта», отримуватимуть субсидії готівкою через листонош у день одержання пенсії. Таким чином, вони матимуть змогу не витрачати додатковий час на відвідування поштового відділення і вчасно сплатити комунальні послуги, використавши субсидію за призначенням.
  Особи, які не одержують пенсії, можуть отримати готівкові кошти у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк» як грошовий переказ (через внутрішньодержавну платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка») або на поточні рахунки в АТ «Ощадбанк» в будь-який зручний для себе час, за умови пред’явлення паспорту та ідентифікаційного коду.
  Разом із монетизацією таке поняття як «обов'язковий платіж» скасовується.
  Виплата готівкової житлової субсидії триватиме з березня по травень 2019 року щомісячно.
  Громадяни, яким житлова субсидія надається у готівковій формі, зобов’язані самостійно контролювати своє споживання житлово-комунальних послуг, та щомісяця в повному обсязі сплачувати їх вартість місцевим газо-тепло-електропостачальним організаціям, управителям багатоквартирних будинків, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, можуть використати на свій розсуд.
  Одночасно повідомляємо, що згідно з даною постановою житлова субсидія не призначатиметься (в тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. При цьому відмова в наданні субсидії застосовується в разі, якщо загальна сума заборгованості перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (340 гривень) на день звернення за призначенням житлової субсидії.
  За більш детальною інформацією жителі району можуть звернутися до управління соціального захисту населення РДА за телефонами: 62-7-83 та 60-4-21.