www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Публічний звіт голови райдержадміністрації про підсумки діяльності райдержадміністрації за 2016 рік
Версія для друку Написати листа

    Межівська районна державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на підвідомчій території, а також відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реалізує повноваження, делеговані районною радою.
    На території району забезпечується виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади.

    Незважаючи на негативний вплив на економічну та політичну стабільність у країні через втручання зовнішнього агресора, проведення антитерористичної операції на сході України, у районі протягом 2016 року досягнуто ряд позитивних зрушень у реальному секторі економіки та розв`язанні соціальних проблем.

    Слід наголосити, що виконання власних повноважень районної державної адміністрації і делегованих районною радою, спрямовані на всебічне задоволення прав і свобод громадян, їх матеріальних та духовних запитів, виконання програмних документів, у т.ч. Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2016 рік, затвердженої рішенням районної ради від 23 грудня 2015 року № 28-3/VII.
    Основні напрямки роботи райдержадміністрації ґрунтуються на принципах втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України Петром Порошенком, їх практичної реалізації на місцях, виконання заходів Стратегії регіонального розвитку Дніпропетровської області на період до 2020 року та стратегії розвитку Межівського району до 2020 року, затвердженої рішенням районної ради від 09 квітня 2015 року № 566-34/VІ.

    Багатопланова організаторська робота постійно знаходила своє відображення в розпорядженнях голови районної державної адміністрації.
    З метою забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району, реалізації завдань, визначених законодавством, актами Президента України, урядовими та обласними документами, рішеннями районної ради та інших питань життєзабезпечення району, протягом 2016 року районною державною адміністрацією проведена значна організаційна робота.
    Зокрема, прийнято 889 розпоряджень голови райдержадміністрації (з основної діяльності – 620), з них контрольних – 34.
    Протягом 2016 року проведено 18 засідань колегії райдержадміністрації, 46 загальних оперативних нарад з керівниками установ і організацій району, 60 виїзних прийомів громадян.
    Проводились окремі зустрічі з керівниками установ, підприємств, сільськогосподарських формувань району. Засідання консультативних та дорадчих органів, що діють при райдержадміністрації, здійснювалися відповідно до окремо затверджених планів їх роботи.
    Протягом 2016 року в райдержадміністрації зареєстровано 4558 вхідних документів, з них 706 – контрольних, які виконані своєчасно.
    З метою здійснення моніторингу і в порядку контролю на засіданнях колегії районної державної адміністрації щоквартально протягом року заслуховувались питання про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району, бюджетів усіх рівнів, пріоритетних напрямків діяльності районної державної адміністрації.
    У 2016 році районною державною адміністрацією, за поданням управлінь, відділів та служб, готувалися і вносилися на розгляд сесії районної ради питання з різних аспектів життєдіяльності району, заслуховувалися щоквартально звіти про виконання районного бюджету, хід виконання прийнятих програм, забезпечено розроблення та внесення, після широкого обговорення, на розгляд районної ради районного бюджету та цільових програм.
    Значна увага надавалася розгляду звернень громадян та вирішенню порушених у них питань. Визначено дні прийому громадян, розроблено і доведено до населення графіки прийому громадян.
    Протягом 2016 року до райдержадміністрації, в т.ч. через вищестоящі органи, надійшло 107 звернень.
    Заявниками у зверненнях було порушено 121 питання. Серед основних питань, які порушували громадяни: аграрної політики стосувалися 30 %, соціального захисту – 19 %, комунального господарства – 13 %, охорони здоров’я – 11 %, забезпечення законності та правопорядку – 4 %, освіти – 4 % та ін.
    Усі звернення, що надійшли до Межівської райдержадміністрації, своєчасно розглянуті та опрацьовані.
    Загальна кількість громадян, що звернулася до райдержадміністрації, склала 362 особи.
    Для зручності надання послуг населенню району та спрощення процедури отримання адміністративних послуг при Межівській районній державній адміністрації працює Центр надання адміністративних послуг, який діє за принципом «Єдиного вікна».
    З метою покращення роботи Центру оформлено інформаційну зону із стендами щодо його діяльності, проведено поточний ремонт приміщення центру, придбано офісні меблі та облаштовані робочі місця.
    За 2016 рік адміністраторами ЦНАП Межівської райдержадміністрації було прийнято 8222 заяви від громадян, установ та господарств району, у тому числі:
    5637 заяв про надання довідок, витягів та відомостей відділом Держгеокадастру у Межівському районі;
    1440 заяв про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та реєстраційних дій щодо реєстрації бізнесу;
    939 заяв щодо послуг РС ГУДМС України у Дніпропетровській області;
    145 заяв про надання сектором житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, будівельного паспорта забудови земельної ділянки чи містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
    60 заяв про видачу «Посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї».

    Діяльність Межівської районної державної адміністрації у напрямку соціального захисту населення була спрямована на зростання добробуту громадян.
    Так, протягом 2016 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам профінансовано виплату державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам на загальну суму 34,35 млн.грн. проти 29,65 млн.грн. у 2015 році.
    За 2016 рік виплачено державну соціальну допомогу на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення прийомним батькам на суму 526,1 тис. грн. проти 453,6 тис. грн. у 2015 році.
    Субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2016 році скористалися 4738 сімей проти 4289 сімей у 2015 році, у т.ч.:
    - на оплату житлово-комунальних послуг - 3346 сімей на суму 28,9 млн.грн.;
    - на придбання твердого палива та скрапленого газу - 1392 сім’ї на загальну суму 3,4 млн. грн.
    У районі здійснюється комплекс заходів, спрямованих на профілактику інвалідності. Майже стовідсотково задовольняється потреба інвалідів по забезпеченню технічними засобами пересування та реабілітації.
    У 2016 році 55 інвалідів району забезпечено 75 засобами реабілітації, видано 153 направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами.
    Важливим є питання безоплатного забезпечення санаторно - курортними путівками інвалідів, що гарантовано ст. 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
    Протягом 2016 року за рахунок коштів районного бюджету оздоровлено 23 інваліди та ветерани війни, з них: 7 інвалідів та 3 ветерана війни (з них – 1 член сім’ї загиблого). За рахунок коштів державного бюджету оздоровлено 8 інвалідів та 5 ветеранів війни, з них 3 учасника бойових дій (АТО).
    У 2016 році за рахунок коштів державного бюджету виділено компенсацію у сумі 508,1 тис.грн на придбання житла для інваліда війни, учасника АТО.
    Для учасників АТО у 2016 році надано 80 дозволів на розробку проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок.
    Хочу зазначити, що у районі діє Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції Межівського району на 2015-2017 роки.
    Програма розроблена для всебічної підтримки та вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення АТО. На виконання заходів програми протягом 2016 року спрямовано 370,20 тис. грн. Хочу зазначити, що на обліку у районі перебувають 190 учасників бойових дій та 4 інваліди війни з числа учасників АТО.
    У районі протягом 2016 року було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій.
    Всього на виплату пенсій протягом 2016 року спрямовано коштів у сумі 166,14 млн. грн., тоді як власні надходження склали 22,1 млн.грн. Середній розмір пенсій склав 1721,46 грн. проти 1597,55 грн. у 2015 році.

    Найважливішим чинником для досягнення цілей стратегії розвитку є фінансове підґрунтя. Меніі приємно зазначити, що обсяг доходів місцевих бюджетів району має постійну тенденцію росту.
    Так, за 2016 рік доходи зведеного бюджету району склали 180,7 млн. грн.
    Доходи загального фонду бюджету району виконано у сумі 175,6 млн. грн., що становить 107,7 % до уточнених планових показників місцевих бюджетів, визначених на 2016 рік. Надходження спеціального фонду склали 5,1 млн. грн., або 108,3 % до плану.
    Надходження власних доходів загального фонду бюджету району (без урахування трансфертів) у 2016 році порівняно з 2015 роком збільшились на 24,5 млн. грн. Планові показники виконано на 126,4 %, при плані 50,10 млн. грн. фактично надійшло 63,40 млн. грн.
    Понадпланові надходження (понад 105 %) отримано по районному бюджету та всіх сільських і селищних бюджетах у сумі 13,2 млн.грн.
    Податковий кодекс України надав більші права органам місцевого самоврядування щодо самостійного розподілу значної частини бюджетних надходжень. Я хочу, щоб кожен сільський, селищний голова району усвідомив, що з наданням прав підвищується відповідальність щодо виконання бюджету.
    Кожна територіальна громада повинна зрозуміти, що лише перевиконання дохідної частини бюджету дасть можливість вирішити соціальні та культурні проблеми громади.

    Основним бюджетоутворюючим чинником у районі є дохід від виробництва сільського господарства. Адже воно є домінуючим сектором економіки і його частка у валовій продукції району складає понад 98 %.
    Головний пріоритет галузі рослинництва – це перевага ведення зернового господарства.
    У 2016 році зернова група сільськогосподарських культур становила у структурі посівних площ 54,5 % до ріллі. Отримано 162,7 тис.тонн зернових культур, врожайність склала 37,5 ц/га, що на 4,5 ц/га більше показника 2015 року, у т.ч. урожайність озимої пшениці склала 40,5 ц/га, озимого ячменю – 34,1 ц/га, ярового ячменю - 28,6 ц/га.
    Підводячи підсумки, необхідно відзначити, що найвищі показники врожайності зернових культур отримано у ТОВ «Перемога» - 59,6 ц/га, ТОВ «Богданівське - М» - 58,9 ц/га, ТОВ «Межівське» - 43,0 ц/га. Серед селянсько - фермерських господарств найвищу урожайність зернових культур отримано СФГ «Кондратюк» - 58,9 ц/га .
    Валовий збір соняшнику склав 72,7 тис.тонн при урожайності 22,2 ц/га.
    Агроформуваннями району восени 2016 року посіяно озимих зернових під врожай 2017 року – 23281 га, що становить 86 відсотків до планових показників. Причиною зменшення площі є несприятливі погодні умови восени 2016 року.
    Щодо розвитку тваринницької галузі необхідно зазначити, що нарощування продукції тваринництва у районі не спостерігається.
    У 2016 році, як і у попередньому 2015 році, зафіксовано зменшення поголів’я свиней. Зменшення відбулося майже на 18 %. Основною причиною щодо зменшення поголів’я є зменшення ціни реалізації. Треба зазначити, що зменшення поголів’я свиней відбулось як в агроформуваннях, так і по населенню району.
    Позитивним моментом у галузі тваринництва є те, що СФГ «Кипарис» збільшило поголів’я корів та нарощує власне виробництво тваринницької продукції.
    З метою якісного та вчасного обробітку ґрунту, скорочення витрат паливно – мастильних матеріалів сільськогосподарськими формуваннями протягом 2016 року придбано техніки на суму 41,5 млн. грн., що більше показника минулого року на 3 %, закуплено 51 одиницю високотехнологічних засобів виробництва, у т.ч.:
    - тракторів - 18 одиниць на суму 12,9 млн. грн.;
    - зернозбиральних комбайнів - 4 одиниці на суму 15,4 млн. грн.;
    - іншої техніки - 29 одиниць на суму 11,5 млн. грн.
    Сьогодні приємно відзначити, що сільгосппідприємства району виходять на зовнішній ринок, три агроформування здійснюють експортні поставки. Думаю, у цьому напрямку нам спільно з керівниками агроформувань необхідно ще попрацювати, адже зовнішній ринок це вища ціна реалізації, це кращі фінансові показники господарювання.
    Окремо хочу зупинитися на рівні заробітної плати у галузі АПК.
    За підсумками 2016 року у сільському господарстві рівень середньомісячної заробітної плати склав 4136 грн. Порівняно до 2015 року відбулося зростання показника на 30 %. Найвищу заробітну плату мають СФГ «Лад», ТОВ «А/Ф Промінь», СФГ «Кондратюк», СТОВ «Росток», ТОВ «АФ «Зоря», ТОВ «Межівське», де її рівень складає понад 5,0 тис.грн.
    Але у цьому напрямку нам є ще над чим працювати. Це, в першу чергу, забезпечення підвищення рівня заробітної плати у селянсько – фермерських господарствах та легалізація найманої праці.
    До речі, протягом 2016 року комісією з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення при районній державній адміністрації легалізовано 40 робочих місць проти 9 робочих місць у 2015 році.
    Сільськогосподарські товаровиробники району дбають не лише про формування власних статків. Вони є основними спонсорами закладів соціально - культурної сфери району та надають благодійну допомогу на утримання військових у Межівському районі та товариству Червоного хреста.
    Протягом 2016 року агроформуваннями району надано фінансової підтримки на суму близько 1,3 млн.грн., у т. ч. для утримання блокпостів - 296 тис.грн.

    Роками ми жили в мирі і не очікували нападу і загарбницьких бажань від нашого найближчого сусіда. Але так сталось… І якщо ми будемо стояти осторонь, ця війна може розтягнутись на роки. Тож користуючись нагодою, хочу щиро подякувати всіх керівників, які не стоять осторонь від наших спільних проблем, які завжди відгукуються на наші пропозиції та прохання.
    Висловлюю надію, що волонтерський рух на території району буде розвиватися й надалі.

    Однією з складових економіки району є підприємницька діяльність.
    У малому бізнесі на сьогодні зайнято більше 10 % працездатного населення.
    Сьогодні чисельність СПД складає 574 особи, а наймана праця у приватних підприємців (фізичних осіб) становить 263 особи.
    Діяльність у сфері малого підприємництва здійснюється у сфері торгівлі та сільського господарства, у сфері послуг та побутового обслуговування, та інші.
    У районі функціонують 208 торгових точок з реалізації продовольчих та непродовольчих товарів.
    Протягом 2016 року відкрито шість об'єктів роздрібної торгівлі. Всі об’єкти відкриті на території Межівської селищної ради.
    У більшості сіл району торгівельне обслуговування забезпечують стаціонарні об'єкти торгівлі, окрім сіл з незначною кількістю населення.
    Необхідно відзначити, що у сфері споживчого ринку та розвитку малого підприємництва є проблемні питання, які потребують вирішення і над якими сьогодні працюємо. Це, в першу чергу, легалізація торгових точок та найманої праці у сфері торгівлі, це непорядність деяких підприємців у сплаті податків та безпідставне підвищення цін.

    Зупинюся тепер на наступному пріоритеті в роботі - подальшому розвитку соціально-культурної сфери району.
    Збереження здоров’я населення і підвищення якості медичного обслуговування було і залишається надзвичайно важливим для нас питанням. Медичне забезпечення жителів району забезпечують: комунальний заклад «Межівська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради» на 83 ліжка, комунальний заклад охорони здоров’я «Межівський РЦ ПМСД», 7 АЗПСМ та 11 ФП. Бюджет галузі охорони здоров’я за 2016 рік становив 19,694 млн. грн., що на 4,1 % більше показника 2015 року, у т.ч. первинна ланка - 7,61 млн.грн., вторинна ланка - 12,08 млн.грн.
    Протягом 2016 року у стаціонарі проліковано 3040 осіб (2015 рік – 2940). Середня тривалість перебування хворого у стаціонарі склала 8,6 днів. Протягом 2016 року до лікарів КЗОЗ «Межівський РЦ ПМСД» звернулись 71669 хворих на прийомі та 12752 осіб відвідали лікарі вдома, що на 8085 відвідувань більше, ніж у 2015 році на прийомі та на 3630 відвідувань вдома. Флюорографічне обстеження у 2016 році проведено 11482 особам, що становить 97,8 % до річного плану, у т.ч. пересувним флюорографом оглянуто 5194 особи. Показник оглянутих на одну тисячу населення становить 600,9 (2015 рік – 548,2, по районах області цей показник складає 580,4). Нижче середньорайонного показника маємо по Богданівській, Преображенській, Новогригорівській, Слов’янській, Зорянській сільських радах.
    Згідно розпорядження голови райдержадміністрації щорічно проводяться медичні профілактичні огляди населення району. У 2016 році профілактичними оглядами охоплено 80,6 % населення, яке повинно проходити профогляди. Незадовільна організація проходження профілактичних оглядів серед таких організацій, підприємств, установ: ТОВ «Чугуєво» - 12 %, ТОВ «Перемога» - 35,7 %, ФГ «Чугуєвське» - 35,4 %, ТОВ «АФ Прогрес» - 46,7 %, СФГ «Яна» - 50 %, Веселівська с/р – 11,1 %, Богданівська с/р – 60 %, торгівельні заклади Межівського району – 32,8 %. Взагалі не проходять профілактичних оглядів: СФГ «Дорошенко», СФГ «Росток», ПСГП «Еліта», ФГ «Світоч-Т», ПП «АЯ і К», СФГ «Макара», ФГ «Урожай», СФГ «Добриня», СФГ «Зоря», СФГ «Лан», ТОВ «Обрій», «Зоря», «Тимор-Д», філія «Межівський райавтодор», Межівська газова дільниця та інші. З метою усунення недоліків щодо профілактичних оглядів оприлюднено інформацію на сторінках районної газети «Межівський меридіан» та на офіційному сайті райдержадміністрації. Питання тримаємо на контролі.
    Щодо демографічної ситуації, треба відзначити, що протягом 2016 року народилось 197 дітей проти 245 немовлят у 2015 році, померло 375 осіб проти 430 осіб у 2015 році.
    У 2016 році проводилась робота по впровадженню енергоефективних заходів та покращенню матеріально - технічної бази лікувально - профілактичних закладів району. Так, за рахунок коштів районного бюджету проведено роботи по об’єкту «Реконструкція теплових мереж та котельні з влаштуванням твердопаливних котлів Межівської ЦРЛ ДОР за адресою: вул. Сонячна, 12» на суму 1136,7 тис.грн.
    Протягом 2016 року проведено:
    поточний ремонт Новопідгороднянської АЗПСМ, замінено опалювальний котел; облаштовано пандус, відремонтовано ганок;
    відремонтована система водопостачання та каналізації з заміною водяної станції по Райпільському ФП; облаштовано пандус;
    по Демуринській та Іванівській АЗПСМ проведена часткова заміна труб системи опалення;
    по Володимирівському ФП проведена заміна водяної станції;
    по Межівській АЗПСМ проведено ремонт та обладнано 6 робочих кабінетів, із них чотири для молодих спеціалістів (лікар-педіатр та лікар ЗПСМ).
    Для медичних закладів придбано 8 ноутбуків та 2 принтера, два комплекти меблів, придбано програму «Поліклініка», кондиціонери, пральні машини, котли та ін.
    Рівень середньомісячної заробітної плати у галузі медицини складає 2716,80 грн., у т.ч. заробітна плата лікарів становить 4340,60 грн., середнього медичного персоналу – 2804,70 грн.

    Тезисно зупинюсь на розвитку освітньої галузі району, яка також завжди перебуває у центрі нашої уваги.
    Освітню карту Межівського району складають: 15 дошкільних закладів (695 дітей), аграрний ліцей – інтернат (153 учні), 13 загальноосвітніх навчальних закладів (1777 учнів), 3 загальноосвітні навчальні заклади І ступеня (Антонівський, Преображенський, Український ЗНЗ) – всього 37 учнів, Будинок творчості школярів (426 учнів), Дитяча юнацько – спортивна школа (330 учнів), Міжшкільний навчально – виробничий комбінат (246 учнів), позаміський табір оздоровлення та відпочинку.
    У районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу, де виховуються
    8 дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2 прийомні сім’ї, де виховуються 3 дітей вказаної вище категорії.
    Бюджет галузі освіти за 2016 рік становив 56,86 млн. грн., що на 7,6 % більше показника 2015 року.
    В освітніх установах району організовано гаряче харчування дітей. Для організації харчування придбані продукти на 4980,91 тис. грн., у т.ч. за кошти батьків на відшкодування вартості харчування 2146,97 тис.грн. Усі закупівлі здійснювалися через електронну систему ProZorro.
    Усі загальноосвітні навчальні заклади стовідсотково забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами, мають підключення до мережі Інтернет та власні сайти.
    Для забезпечення підвозу дітей на навчання у 2016 році були задіяні 16 автотранспортних одиниць, на роботу яких протягом 2016 року використано 1230 тис. грн., у т.ч. на придбання ПММ – 983,5 тис. грн.
    Протягом останніх років проводиться значна робота по покращенню матеріально - технічної бази освітніх установ району, і 2016 рік не є винятком.
    Так, у 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету розпочаті роботи по реконструкції Межівської СЗШ № 2, продовжені роботи по новому будівництву котельні на твердому паливі Веселівської СЗШ – 749,4 тис.грн. (кошти обласного та районного бюджету), замінено вікна по Слов’янській СЗШ – 831,68 тис. грн. (до речі, 400 тис.грн. - за рахунок коштів Слов’янської сільської ради).
    У 2016 році за рахунок коштів районного бюджету виготовлено та замовлено ПКД на об’єкти, які плануємо виконати у 2017 році та наступні роки на загальну суму понад 200 тис.грн.
    На покращення матеріальної бази освітніх закладів району протягом 2016 року використано 1855,1 тис. грн. Це придбання шкільних меблів (695 тис. грн.), інтерактивного комплексу (137,9 тис. грн.), обладнання для шкільної майстерні (115,8 тис. грн.), придбання паркану (158,6 тис. грн.), спортивного інвентарю (91,6 тис. грн.), побутової техніки на суму 100,8 тис. грн. та ін.
    У дошкільних навчальних закладах протягом 2016 року проведено «Капітальний ремонт системи опалення ДНЗ №1 «Сонечко» - 346,8 тис. грн., «Капітальний ремонт системи опалення ДНЗ №2 «Малятко» - 334,7 тис. грн., продовжено роботи по об’єкту «Реконструкція дошкільного навчального закладу №3 «Барвінок» смт Межова» - 347,9 тис.грн. по Межівській селищній раді.
    Покращилась матеріально - технічна база дошкільних закладів.
    Придбано побутову та комп’ютерну техніку, меблі для дошкільних закладів по Новопавлівській, Райпільській, Новогригорівській сільських та Демуринській селищній радах на 271,2 тис.грн., замінено вікна дошкільного закладу по Новогригорівській сільській раді.
    Протягом 2016 року придбано дитячі майданчики по Межівській селищній, Новопавлівській, Райпільській, Зорянській, Новогригорівській, Богданівській сільських радах, використано 538 тис.грн., у т.ч. спонсорських коштів - 56,7 тис.грн., коштів обласного бюджету – 350 тис.грн.
    У галузі освіти працює 857 осіб, у т.ч. у дошкільних закладах 201 особа, у шкільних закладах - 656 осіб. Заробітна плата у галузі освіти складає 2870 грн., у т.ч. педагогічних працівників - 3124 грн.
    Щорічно до освітніх установ району прибувають молоді спеціалісти. Так, у 2016 році до освітніх установ району прибули 9 педагогів, у 2015 році – 10. Приємно відзначити, що всі 15 молодих педагогів продовжують роботу в освітніх закладах району, що є свідченням оновлення педагогічних колективів.
    Райдержадміністрацією, районною радою постійно забезпечується виконання заходів щодо стимулювання творчо працюючих педагогів та обдарованих дітей. Для цього вручається щорічна премія обдарованій молоді та її наставникам «Гордість і надія Межівщини». У 2016 році відзначено учнів та їх наставників на суму 30,9 тис. грн.

    Для надання культурних та мистецьких послуг населенню у районі діють:
    14 клубних закладів, 18 бібліотечних закладів, школа естетичного виховання, районний історико - краєзнавчий музей.
    В умовах політичних та економічних реформ першочерговим завданням установ, закладів та творчих колективів галузі культури протягом 2016 року діяльність була, спрямована на збереження і розвиток культурної інфраструктури району, подолання негативних явищ та закріплення позитивних тенденцій у сфері культури.
    У галузі культури працюють 103 особи, у т.ч.: бібліотечні працівники - 31 чол., клубних працівників - 62 чол., викладачів школи естетичного виховання - 9 чол., музейний працівник – 1 чол., бухгалтерія - 3 чол.
    За 2016 рік закладами культури Межівського району було організовано та проведено 2536 культурно - мистецьких заходів, які відвідало 133971 чоловік. Протягом року проводилися урочисті заходи до всіх державних свят, а також до знаменних та професійних свят.
    У рамках програми розвитку культури профінансовано виконання заходів на суму 175,70 тис. грн., що понад три рази більше порівняно з 2015 роком.
    Однак у галузі культури є проблеми, над якими необхідно ще працювати.
    Це і зміцнення матеріально - технічної бази будівель, і придбання сучасної звукопідсилюючої апаратури, меблів, засобів тиражування та копіювання, інструментальної бази закладів, поповнення бібліотечних фондів, передплата періодичних видань, забезпечення доступу публічних бібліотек до Інтернету, оснащення їх комп’ютерною технікою.
    Потребує реконструкції будівля районного Будинку культури за сучасними вимогами із застосуванням енергозберігаючих технологій (заміна вікон, дверей, утеплення приміщення та ін.), оскільки всі районніі заходи проходять саме у Будинку культури.
    У 2016 році у районному бюджеті було передбачено 250 тис.грн. на капітальний ремонт частини приміщення РБ (облаштування внутрішніх туалетних кімнат). На жаль, протягом 2016 року освоєно лише 94 тис.грн., у т.ч. за виконані роботи - 70,5 тис.грн.

    Влада району дбає і про активний відпочинок громадян.
    Для цього у районі збережена належна спортивна база, яка складається з 1 стадіону, 102 спортивних майданчиків, 14 спортивних залів, 15 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять.
    Протягом 2016 року проведені усі заплановані заходи згідно календаря спортивно-масових змагань.. У районі діє «Цільова комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту в Межівському районі на 2012 - 2016 роки», на виконання заходів якої використано коштів районного бюджету - 32000 грн. та понад 45000 грн. спонсорської допомоги.
    У 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету майже завершені роботи по реконструкції спортивного комплексу по вул. Спортивній (Будьонного) у смт Межова Дніпропетровської області (кошти обласного бюджету - 8213,0 тис. грн.).
    За рахунок коштів Слов’янської сільської ради у 2016 році розпочаті роботи по об’єкту «Реконструкція приміщень фізкультурно - спортивного комплексу у с. Слов’янка Межівського району Дніпропетровської області», виконано робіт та завезено матеріалів на суму 610,755 тис.грн.

    Нагальною протягом останніх десятиліть для Межівського району проблемою, яка потребує вирішення на загальнодержавному рівні, залишається водопостачання населених пунктів району. Рівень забезпечення населення питною водою залишається на сьогодні самим низьким у регіоні і складає 11 %. Централізоване водопостачання здійснюється лише у смт Межова.
    Межівською районною державною адміністрацією за останні роки розроблено ряд проектів інвестиційного характеру, над реалізацією яких працюємо.
    У 2016 році за рахунок коштів районного бюджету (400 тис.грн.) виконані роботи по об’єкту «Капітальний ремонт водопровідної мережі смт Межова, вул. К.Маркса - вул. Московська з метою проведення заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та інших аварійних об’єктах комунальної власності».
    З метою забезпечення дошкільних закладів та населення якісною питною водою Межівською селищною радою придбано та встановлено установку доочистки води для питних потреб.
    Облаштовано бювет з механічною колонкою по вул. Осипенко у смт Межова. Виготовлено проект по об’єкту «Нове будівництво окремо стоячих водозабірних колонок з встановленням лічильника на розі вулиць Спортивна – Надточого та Мостова – Малиновського».
    Думаю, що і у 2017 році будемо працювати над реалізацією проектів у сфері водопостачання.

    Декілька слів хочу сказати про автомобільні шляхи району. Дороги комунальної власності збудовані більше 30 - ти років, тому потребують ремонту.
    Протягом останніх двох років у їх ремонт вкладено понад 20 млн.грн.
    Відзначу, що за 2016 рік у ремонт доріг вкладено 17,2 млн.грн., у т.ч. на капітальний ремонт - 16,1 млн.грн., у т.ч. коштів обласного бюджету - 15,5 млн.грн. У 2016 році проведено капітальний ремонт:
    вул. Центральна у смт Межова – 4811,385 тис. грн.;
    проспекту Незалежності (Карла Маркса) у смт Межова – 4118,59 тис. грн.;
    вул. Осипенко смт Межова Межівського району Дніпропетровської області -301,97 тис. грн.;
    вул. Московська смт Межова – 1143,51 тис. грн.;
    вул. Чернишова у с. Іванівка – 3996,78 тис. грн.;
    вул. Центральна (Комунарівська) у с. Новопавлівка – 1471,61 тис. грн.
    За рахунок коштів місцевих бюджетів сільських, селищних рад, спонсорських коштів здійснено поточний ремонт 44,83 тис. мІ дорожнього покриття населених пунктів району на загальну суму 1,61 млн.грн.
    У 2017 році плануємо продовжити роботи по капітальному ремонту доріг. З цією метою за рахунок коштів місцевих бюджетів у обсязі 195,7 тис.грн., виготовлено ПКД на ремонт доріг комунальної власності Межівської, Демуринської селищних, Богданівської, Новопавлівської, Зорянської, Райпільської, Веселівської сільських рад.

    Протягом 2016 року відновлено мережі зовнішнього освітлення вулиць на загальну суму 778 тис. грн., а саме: за рахунок коштів Межівської селищної ради (248,2 тис.грн.) збудовані нові мережі зовнішнього освітлення у селах Вознесенське та Новолозуватівка, загальною протяжністю 3,5 км, проведено поточний ремонт вуличного освітлення вул. Степова та вул. Пушкіна у с. Богданівка - 63,9 тис. грн., проведено вуличне освітлення у с. Зоряне - 107,796 тис. грн. та капітальний ремонт вуличного освітлення у с.Водолазьке - 222,0 тис.грн.
    Протягом 2016 року виконано заміну 562 лампочок світлоточок вуличного освітлення на території сільських, селищних рад району на суму 133,5 тис. грн.
    Цю роботу плануємо продовжувати і в поточному році.

    Одним з головних питань сьогодення є децентралізація влади, а точніше - об'єднання територіальних громад. Усе більше і більше обертів набирає реалізація в районі Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
    У результаті прийняття Новопавлівською та Богданівською сільськими радами відповідних рішень про створення об’єднаної територіальної громади, 18 грудня 2016 року відповідно до законодавства були проведені вибори Новопавлівського сільського голови та депутатів Новопавлівської сільської об’єднаної територіальної громади. Вибори відбулися на демократичній основі, організовано, без порушень та надзвичайних подій.
    Сьогодні по селах та селищах району проводяться сходи громад щодо об'єднання до складу Межівської об’єднаної територіальної громади. Відбуваються сесії сільських, селищних рад, формуються плани і складаються схеми, обговорюються питання розвитку на майбутнє.

    Шановні присутні!
    Я коротко зупинився на найважливіших для нашої території питаннях. Нам є ще багато над чим працювати. А підводячи підсумок роботи за 2016 рік, хочу зазначити, що усі досягнення у соціально - економічному розвитку нашого району є наслідком прийняття ефективних управлінських рішень у вибудованій чіткій вертикалі влади: держава – область – район.
    Користуючись нагодою, я хочу подякувати за підтримку і розуміння наших проблем керівництво області і держави, керівників підприємств, організацій, установ району.
    На завершення підкреслю: ми першими в області зустрічаємо сонце, а значить, ми першими повинні втілювати реформи, визначені керівництвом держави та області, ми повинні прагнути до кращих показників та економічних висот. Це і є наше завдання на майбутнє.
    Дякую за увагу!
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор