www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Пенсійна реформа у питаннях та відповідях
Версія для друку Написати листа

1. Що змінилося для пенсіонерів вже з 01 жовтня?
Реформа передбачає осучаснення пенсій – підвищення пенсій з 1 жовтня. Раніше призначені пенсії перерахують із урахуванням показника середньої заробітної плати, що використовується для призначення пенсій у 2017 році – 3764,4 грн. з коефіцієнтом страхового стажу в розмірі 1 (на даний момент він складає 1,35).
З 01 жовтня 2017 року пенсіонери, які знаходяться на обліку в Першотравенському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області пройшли автоматичний перерахунок пенсій: у Межівському районі – 8397 пенсіонерів (загальна сума підвищення 5443 тис. грн., на одного пенсіонера підвищення пенсії в середньому складає 648 грн.).
2.За якою формулою вираховуватиметься пенсія?
Відповідно до Закону, розмір пенсії громадянина вираховуватиметься за наступною формулою: Сз х Ікз х Кс
Де:
Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії;
Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення зарплати людини до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);
Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи людини на величину оцінки одного року страхового стажу.
Як відомо, базова середня плата для розрахунку пенсій складе 3764,4 грн., а коефіцієнт страхового стажу для розрахунку пенсій знижений з 1,35 до 1.
3. Якою буде мінімальна та максимальна пенсій?
Мінімальний розмір пенсії складатиме 1452 гривні, що на 140 гривень більше, ніж було. Але це «працює» лише для пенсіонерів, що мають повний страховий стаж. Тим у кого немає стажу, та не має права на пенсію, виплати збільшили на 45%, з 949 грн. до 1373 грн. Для жінок, що достроково вийшли на пенсію в 55 років, скасовується норма, яка призводить до зменшення розмірів пенсії. Так само 1373 гривні замість 949 гривень будуть отримувати люди з інвалідністю з дитинства, діти з інвалідністю. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), як відомо, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, з 31 грудня 2017 року, він не може перевищувати 10740 гривень. Проте пенсії, що призначалися раніше, до введення обмеження, можуть бути вищими.
4. Яким мас бути вік та робочий стаж для виходу на пенсію а умовах реформи?
Проголосований Закон не передбачає прямого підвищення пенсійною віку. Проте вводить вимоги до страховою стажу з 2018 року. Так, для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 25 років (раніше 15) страхового стажу, у 63 роки – від 15 до 25, у 65 – менше 15 років. Усі нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на один рік кожні 12 місяців до 2028 року. Тож, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати вже 35 років страхового стажу. Ті, хто відпрацював 40 років, зможуть вийти на пенсію в будь-який час. Але ця норма буде впроваджена лише через десять років.
5. Що робити, якщо не вистачає страхового стажу?
Особам, у яких не буде необхідного страхового стажу на момент 2018 року, буде призначатися державна соціальна допомога після досягнення 65 років. Також та бажанням кожен зможе сплатити необхідні внески і «докупити стаж». Однак «докупити можна не більше п’яти років. Один рік стажу коштує 16896 грн.
6. Як зміниться пенсія для працюючих пенсіонерів?
Працюючим пенсіонерам буде виплачуватися пенсія в повному розмірі. Закон знімає обмеження, які досі діяли при одночасному отриманні зарплати та пенсії. Як відомо, від суми призначеної пенсії знімалось 15%.
7. Чи будуть комусь призначатися спецпенсії?
Закон скасовує спеціальні пенсії для дсржслужбовців, суддів, вчених та інших категорій. Усі переводяться на загальну систему нарахування пенсій. Також скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти і охорони здоров’я, соціального захисту, прокурорських робітників та інших категорій, які раніше могли виходити на пенсію достроково – за 5–10 років до настання пенсійного віку. Виняток зроблено лише для військовослужбовців та співробітників силових органів.
8. Який заробіток враховується для обчислення пенсії?
Для обчислення пенсії враховується тільки офіційна заробітна плата за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року, за бажанням особи для розрахунку пенсії може бути враховано заробіток за будь-які 5 років підряд, за більш ранній період (до 01 липня 2000). Це можливо за умови надання особою довідки про заробітну плату або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 01 липня 2000 року, становить менше 60 місяців.
9. Який зараз розмір мінімальної пенсії?
Зараз мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу, а у жінок 30 років, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (з 01 січня 2017 року – 1247 грн., з 01 травня 2017 року – 1312 грн. з 01 грудня 2017 року – 1373 грн.)
10. А чим страховий стаж відрізняється від трудового?
Працювати можна й неофіційно. Однак, для розрахунку майбутньої пенсії буде враховуватися лише страховий стаж, тобто той, якого ви набули при офіційному працевлаштуванні та сплаті податку до пенсійного фонду відповідно. Його застосовують в Україні з 2004 року – весь попередній стаж, який працівник встиг здобути до 2004 року, автоматично перерахували в страховий.
11. Хто має право на достроковий вихід на пенсію?
З 01 жовтня 2017 року збережено право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали п'ятеро дітей або інвалідів з дитинства (50 років), військових – учасників бойових дій (55 років), ліліпутів і диспропорційних карликів (40–45 років), чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор