Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


У ході засідання були розглянуті питання:

1. Про стан підготовки сільськогосподарських формувань району до збирання врожаю ранніх зернових культур.
2. Про роботу Межівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо повного охоплення соціальною підтримкою найуразливіших верств населення, зокрема сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Першим слухалося питання «Про стан підготовки сільськогосподарських формувань району до збирання врожаю ранніх зернових культур», з якого проінформував начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Скляренко П.В. Він зазначив, що у 2019 році по всіх категоріях господарств району збереглось озимих зернових культур на площі 27246 га та озимого ріпаку 5600 га. Згідно робочого плану ранніх зернових та зернобобових культур необхідно зібрати з площі 34720 га, а саме: озима пшениця – 26292 га, озимий ячмінь – 974 га, ячмінь ярий – 6850 га та гороху – 577 га.
Для забезпечення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур у районі на обліку є 130 зернозбиральних комбайнів, з них 29 малопотужних, 101 іноземного виробництва, які відрізняються більшою виробничою потужністю і високою продуктивністю. Навантаження на один зерновий комбайн у середньому по району буде відповідно до норми і складе 267 га. Для проведення польових робіт в агроформуваннях всіх форм власності району налічується 815 тракторів, з них 6 спеціальні, 809 польові. Всі вони будуть задіяні на роботах у полі, в міру технологічної необхідності. На збиранні ранніх зернових культур будуть задіяні інші технічні засоби виробництва господарств району в міру їх необхідності. Так, буде використовуватися 74 жатки валкові, 11 косарок, 125 автомобілів, 49 причепів та інші.
Управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації спільно з Межівським районним сектором Головного Управління ДСНС України в Дніпропетровській області до початку збирання врожаю ранніх зернових культур проведено семінар-нараду з керівниками та фахівцями господарств усіх форм власності району, на якому учасникам доведено план заходів щодо забезпечення протипожежного захисту під час збирання врожаю ранніх зернових культур і заготівлі грубих кормів від пожеж та щодо недопущення пожеж сільськогосподарських угідь і лісів, які до них прилягають, у жаростійкий літній період 2019 року.
28 травня 2019 року в районі проведені навчання та перевірка знань правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів на базі Придніпровського експортно-технічного центра Держпраці для спеціалістів, відповідальних за електрогосподарство. Навчання пройшли 56 осіб.
14 червня 2019 року в районі проведені навчання з пожежно-технічного мінімуму та перевірка знань Закону України «Про охорону праці» для керівників та спеціалістів, відповідальних за протипожежну безпеку в господарствах АПК. Навчання пройшли 45 осіб.
Голова районної державної адміністрації Гребцов В.І. зауважив начальнику управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, що потрібно провести відповідну роботу, що стосується техніки безпеки під час збирання врожаю ранніх зернових культур у господарствах всіх форм власності, а також провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками агроформувань району щодо заборони випалювання стерні. Звернувся до селищного, сільських голів, що на підвідомчих територіях повинні бути встановлені попереджувальні знаки на обочинах полів, які прилягають до автомобільних доріг. Рекомендував Межівському селищному голові Зражевському В.М., що потрібно терміново встановити дорожні знаки, які обмежують рух великовагового транспорту центральними вулицями селища Межова.
З другого питання проінформувала виконуюча обов’язки директора Межівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гнілова І.О. Вона зазначила, що за 5 місяців 2019 року надійшло 18 повідомлень про сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, в яких виховується 33 дитини. Фахівцями центру здійснено 12 виїздів до Зорянської та Слов’янської сільських рад, під час яких обстежено 16 сімей, в яких проживає 48 дітей. Усі виявлені сім’ї проінспектовано, складено акти оцінки потреб та охоплено соціальними послугами згідно Державного стандарту, з них 7 сімей, в яких виховується 21 дитина, взято під соціальний супровід як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Станом на 01 червня 2019 року надійшло 10 повідомлень про осіб молодіжного віку, які вчинили злочини і відбувають покарання без позбавлення волі. Всі 10 осіб (9 сімей), які перебувають у конфлікті із законом, охоплені комплексом соціальних послуг, з них 1 сім’я перебуває під соціальним супроводом як така, що опинилася в складних життєвих обставинах.
За результатами розгляду питань на засіданні колегії районної державної адміністрації були прийняті відповідні розпорядження.