Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


За підсумками 2019 року ДПС на 100,8% забезпечено виконання завдань з надходжень до бюджету

За оперативними даними, у 2019 році Державною податковою службою забезпечено надходження до загального фонду державного бюджету 457,3 млрд грн. Це на 17,1%, або на 66,7 млрд грн перевищує результат 2018 року.
Індикативні показники Міністерства фінансів виконані на 100,8 %, до бюджету додатково забезпечено надходження в розмірі 3,8 млрд гривень.
Протягом 2019 року платникам податків на рахунки відшкодовано 151,9 млрд грн податку на додану вартість. Це на 15,4%, або на 20,2 млрд грн більше, ніж було відшкодовано протягом 2018 року.
«Вперше з 2011 року з боку податкової виконаний бюджет! Без тиску на платників, без купи зайвих і безпідставних перевірок, без необґрунтованих штрафів та донарахувань! Ми зламали цю ганебну традицію, запровадивши правильне адміністрування на базі аналітичної роботи. При чому скоротивши кількість планових та позапланових перевірок на 14%, а в наступному році плануємо скоротити їх ще на 20%. Податкова служба дійсно стає сервісом для платників, а не якимось кошмаром»,- зазначив Голова ДПС Сергій Верланов.
Серед позитивів минулого року і запуск автоматичного повернення платникам надмірно та/або помилково сплачених податків.
Також визначено плани на 2020 рік. Окрім безумовного виконання завдань із забезпечення надходжень до бюджету, скорочення кількості перевірок планується запустити програмне РРО, відкрити ще більше наборів відкритих даних, забезпечити ритмічне відшкодування ПДВ. Також одним з пріоритетних завдань у цьому році буде удосконалення та створення нових, зручних сервісів, щоб бізнес забув дорогу до податкової.


Набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з 01 січня 2020 року набрав чинності Закон України від 14 листопада 2019 року № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі – Закон № 294).
Державний бюджет України – це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
Нагадуємо, що статтею 7 Закону № 294 у 2020 році установлено прожитковий мінімум:
на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:
з 1 січня 2020 року – 2 027 гривень,
з 1 липня – 2 118 гривень,
з 1 грудня – 2 189 гривень;
для основних соціальних і демографічних груп населення на одну особу в розрахунку на місяць:
дітей віком до 6 років:
з 1 січня 2020 року – 1 779 гривень,
з 1 липня – 1 859 гривень,
з 1 грудня – 1 921 гривня;
дітей віком від 6 до 18 років:
з 1 січня 2020 року – 2 218 гривень,
з 1 липня – 2 318 гривень,
з 1 грудня – 2 395 гривень;
працездатних осіб:
з 1 січня 2020 року – 2 102 гривні,
з 1 липня – 2 197 гривень,
з 1 грудня – 2 270 гривень;
осіб, які втратили працездатність:
з 1 січня 2020 року – 1 638 гривень,
з 1 липня – 1 712 гривень,
з 1 грудня – 1 769 гривень.
Відповідно до статті 8 Закону № 294 у 2020 році мінімальна заробітна плата складає:
у місячному розмірі: з 1 січня – 4 723 гривні;
у погодинному розмірі: з 1 січня – 28,31 гривні.

Несвоєчасно подали звітність щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів: відповідальність

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, – у розмірі 17 000 гривень.
Норми встановлені ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями.

Трудовий договір – угода роботодавця з працівником

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП), трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою:
працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові;
власник підприємства або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Про застосування адміністративного штрафу за неподання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома страхувальників, що згідно з частиною першою ст. 165Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КупАП) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу – підприємця (далі – ФОП) або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень, зазначених у частині першій ст. 165КупАП, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неподання або несвоєчасне подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).
Днем вчинення правопорушення у разі неподання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску є наступний день за останнім днем граничного терміну подання звітності з урахуванням норм ст. 38 КУпАП, а у разі несвоєчасного подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску – дата фактичного подання звітності.
Таким чином, виявлення порушення, а саме: неподання або несвоєчасне подання (подання за невстановленою формою) звітності з єдиного внеску, несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, є підставою для складання протоколу про адміністративне порушення.
Платники Дніпропетровщини за 2019 рік перерахували
до бюджетів усіх рівнів та єдиного внеску понад 76 мільярдів гривень

За січень – грудень 2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з урахуванням прибутку ДУ офісу ВПП ДПС) 60 млрд 425,8 млн грн, що на 20 млрд 843,8 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року.
Так, до державного бюджету впродовж 2019 року спрямовано 34 млрд 978,7 млн грн, що на 15 млрд 407,6 млн грн більше надходжень минулого року.
До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 25 млрд 447,1 млн гривень. Це на 5 млрд 436,2 млн грн більше фактичних надходжень січня – грудня 2018 року.
За підсумками поточного року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано 15 млрд 961,9 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 2 млрд 383,8 млн гривень.


RN-mezhivsk.gif