www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 16 листопада 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Особливості надання щорічних додаткових відпусток державним службовцям
Версія для друку Написати листа

Із набранням чинності нового Закону «Про державну службу» від
10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі – Закон) змінився порядок надання та кількість днів додаткової щорічної оплачуваної відпустки державним службовцям. Відповідно до частини 1 статті 58 цього Закону за кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як п’ятнадцять календарних днів.

Це означає, що після досягнення державним службовцем п’ятирічного стажу державної служби, він набуває право на отримання у році, коли настала так звана «приведена дата» додаткової оплачуваної відпустки тривалістю один календарний день. З кожним наступним роком державної служби кількість днів збільшується на один, але не може перевищувати п’ятнадцять календарних днів (за стаж державної служби понад дев’ятнадцять років і більше).
У таблиці наведено тривалість щорічної додаткової відпустки за стаж державної служби
Стаж держслужби
Тривалість щорічної додаткової відпустки за стаж держслужби
Понад 5 років
1 календарний день
Понад 6 років
2 календарні дні
Понад 7 років
3 календарні дні
Понад 8 років
4 календарні дні
Понад 9 років
5 календарних днів
Понад 10 років
6 календарних днів
Понад 11 років
7 календарних днів
Понад 12 років
8 календарних днів
Понад 13 років
9 календарних днів
Понад 14 років
10 календарних днів
Понад 15 років
11 календарних днів
Понад 16 років
12 календарних днів
Понад 17 років
13 календарних днів
Понад 18 років
14 календарних днів
Понад 19 років і далі
15 календарних днів

Необхідно мати на увазі, що взяти додаткову щорічну відпустку за певний рік державний службовець може тільки після настання у цьому році так званої «приведеної дати».
«Приведеною датою» є умовна дата, від якої починається підрахунок стажу державної служби. Так, наприклад, якщо 15 серпня 2011 року розпочався відлік стажу державної служби, а 15 серпня 2016 року стаж державної служби державного службовця становив 5 років, то після цієї дати він має право на додаткову відпустку за 2016 рік тривалістю 1 календарний день, як такий, стаж державної служби якого становить понад 5 років. Кожного наступного року державний службовець після настання цієї дати має право на додаткову щорічну відпустку за відповідний рік певної тривалості.
Слід також зупинитися на тому, що відбулася невідповідність тривалості додаткових щорічних відпусток державних службовців, стаж яких на час набрання чинності новим Законом становив понад 12 років і більше.
Так, раніше особи, стаж державної служби яких становив
понад 12 років – мали право на додаткову відпустку тривалістю 9 календарних днів, за новим Законом – 8 днів;
понад 13 років – мали право на додаткову відпустку тривалістю 11 календарних днів, за новим Законом – 9 днів;
понад 14 років – мали право на додаткову відпустку тривалістю 13 календарних днів, за новим Законом – 10 днів;
понад 15 років – мали право на додаткову відпустку тривалістю 15 календарних днів, за новим Законом – 11 днів.
З цього приводу слід звернутися до положень пункту 12 Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Укроаїни від 06 квітня
2016 року № 270, відповідно до якого державному службовцю, який відповідно до статті 35 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу» за стаж державної служби:

12 років набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю
9 календарних днів, додатковий день надається після наступних двох років державної служби;

13 років набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю
11 календарних днів, додатковий день надається після наступних трьох років державної служби;

14 років набув право на отримання додаткової відпустки тривалістю
13 календарних днів, додатковий день надається після наступних чотирьох років державної служби.

Тобто тривалість додаткової відпустки не може бути меншою, ніж державний службовець отримав за минулий рік. Задля приведення тривалості додаткових відпусток у відповідність до чинного законодавства, державні службовці, стаж державної служби яких на час вступу в дію нового Закону становив понад 12 років і більше, отримуватимуть додаткові відпустки такої ж тривалості, як і за минулий рік, поки їх тривалість не зрівняється із положеннями чинного Закону.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор