www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Увага! На території Межівського району буде проведена Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин проти сказу
Версія для друку Написати листа
Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я України за останні 10 років зареєстровано 29 випадків захворювання людей на сказ у 16 областях. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу. Від сказу щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 мільйона тварин.

    Завдяки проведенню імунізації диких тварин в семи європейських країнах вдалося повністю позбутися сказу, що офіційно підтверджено ВООЗ.
    За 5 років по Межівському району зареєстровано 30 випадків сказу, де захворіло всього 34 тварини, з них 15 диких тварин, 19 свійських тварин.
    Передумовами виникнення сказу у домашніх м'ясоїдних тварин (собак і котів) є особливість екології лисиць, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами.
    Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і передбачає.
    Парентеральна вакцинація домашніх тварин, включає обов'язкову вакцинацію всього поголів'я собак і котів на території району, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.
    Пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин здійснюється шляхом обробки усієї території, через розкладання принад з вакциною вручну або за допомогою авіатранспорту.
    З метою вдосконалення проведення кампанії з пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу розроблені та затверджені методичні рекомендації з ″Планування, організації та проведення пероральної імунізації м'ясоїдних тварин проти сказу".
    З 13.11.2018 на території Дніпропетровської області розпочалася робота з проведення пероральної імунізації диких тварин, зокрема лисиць. З аеродрому у Дніпровському районі піднялися в небо три літаки АН-2 з установленим пристроєм GPS – системою для розповсюдження препаратів. Для повітряного розподілу була використана вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак», за винятком територій (Васильківського, Покровського, Межівського, Петропавлівського районів) які підпадають під заборону польотів літаків (зону NOTAM), тому, на території Межівському району пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин буде проводитись вручну в листопаді – грудні 2018 року, на площі 1163,34 кмІ.
    Приманка безпечна для людей і тварин має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина «Орісвак», виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари). Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
    Прохання до мешканців району: з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати.
    З метою контролю за організацією та проведенням пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу визначені відповідальні особи за проведення кампанії з пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. При цьому буде здійснюватись щоденний облік обробленої площі.
    З метою контролю ефективності кампанії буде здійснено:
    - Дослідження зубів лисиць на наявність тетрациклінового маркеру;
    - Дослідження сироваток крові лисиць на наявність вірус нейтралізуючих антитіл;
    - Епізоотичний нагляд за зоною вакцинації.
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор