www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 29 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів
Версія для друку Написати листа
29 травня 2019 року в актовому залі Межівської районної ради проведено засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів. До участі в роботі комісії були запрошені голови Межівської та Новопавлівської об’єднаних територіальних громад, Слов’янський та Зорянський сільські голови, а також керівники фінансових служб об’єднаних громад, головні бухгалтери сільських рад.

  На порядок денний винесено такі питання:
  1. Про проведену роботу з особами - боржниками зі сплати заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що склалась станом на 01 квітня 2019 року по Межівському району.
  2. Про стан податкового боргу до місцевих бюджетів Межівського району, що склався станом на 01 травня 2019 року та про проведену роботу з боржниками у травні 2019 року.
  3. Про стан декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї), за підсумками 2018 року станом на 02 травня 2019 року.
  Засідання комісії відбулось за присутності членів комісії. Роботу комісії розпочала начальник фінансового управління Ключик Н.О. з оголошення порядку денного засідання, інформацію про запрошених до участі у роботі комісії.
  Доповідь з першого питання розпочала головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Деревенець І.Ф., яка детально проаналізувала проведену роботу з боржниками по ЄСВ, направлення листів, спілкування в телефонному режимі. Як результат - 32 підприємцями скасовано підприємницьку діяльність, погашено заборгованості у сумі 200,8 тис. грн. по 24 підприємцях, частково, по 4 підприємцях – 28,9 тис. грн.

  Про проведену роботу з боржниками доповіли заступник начальника фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Зіненко Т.В., начальник фінансового відділу Новопавлівської сільської ради Пилька О.І., Зорянський сільський голова Довгоспиний М.І., Слов’янський сільський голова Смольська Г.І., звернувши увагу присутніх на те, що важелів впливу на окремих підприємців не має.

  За результатами розгляду першого питання прийняте рішення:
  - рекомендувати селищному та сільським головам продовжити роз’яснювальну роботу з боржниками щодо сплати боргу з ЄСВ, посиливши її в старостинських округах, звертаючи увагу боржників, що після погашення боргів, нараховуються пеня та штрафні санкції, які необхідно також сплатити.
  Розгляд наступного питання щодо податкового боргу розпочала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О., яка звернула увагу присутніх, що за даними наданих звітів ГУ ДФС у Дніпропетровській області по Межівському району рахується податковий борг в сумі 1052,45 тис. грн. станом на 01.05.2019 року, в тому числі:
  - до державного бюджету – 200,95 тис. грн.;
    - до місцевого бюджету – 852,5 тис. грн.
  Зростання боргу до місцевих бюджетів за період з 01.01.2019 по 01.05.2019 року становить – 149,54 тис. грн., найбільше зростання відбулося по таких податках:

  - Податок на нерухоме майно, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості +13,02 тис. грн.;
  - Орендна плата з юридичних осіб + 73,84 тис. грн. ;
  - Єдиний податок з фізичних осіб + 77,18 тис. грн.;
  - Єдиний податок с/г товаровиробників, у яких частка с/г виробництва перевищує 75% +14,05 тис. грн.
  За січень-квітень 2019 року найбільше зменшення відбулося земельному податку з фізичних осіб – 28,92 тис. грн. та по єдиному податку з юридичних осіб – 6,21 тис .грн.
  За квітень 2019 року зростання заборгованості становить 36,13 тис. грн. Найбільше зростання відбулося по орендній платі за землю з юридичних осіб +45,55 тис. грн. та єдиному податку с/г товаровиробників, у яких частка с/г виробництва перевищує 75% + 14,64 тис. грн. Слід відмітити, що у травні 2019 року заборгованість по орендній платі за землю, єдиному податку, податку на нерухоме майно погашено в період з 02 травня по 21 травня 2019 року в повному обсязі сільгосптоваровиробниками (ТОВ «Агрофірма «Схід Агро», СФГ «Віра», ФГ «Маловічко», ФГ«Агро-Нова Плюс», СФГ «Гусарське»). Найбільші темпи зменшення заборгованості за квітень 2019 року спостерігалися по єдиному податку з фізичних осіб – 26,61 тис. грн.

  Інформацію по податковому боргу станом на 01.05.2019 року в розрізі платників, взяту на офіційному сайті ДФС України, надіслано сільським та селищному голові для опрацювання та проведення відповідної роботи з боржниками 23 травня 2019 року. Ключик Н.О. також зазначила, що робота по податковому боргу повинна проводитись систематично і постійно, списки боржників повинні опрацьовуватись в кожному старостинському окрузі, на виїзних комісіях по наповненню бюджету із запрошенням боржників до співпраці. Це робота не тільки спеціалістів фінансових відділів, а й землевпорядників, старост, депутатів громад. Звернула увагу присутніх, що близько 70 боржників мають заборгованість до 100 гривень, яким необхідно доводити інформацію про наявність такої заборгованості та необхідності її погашення.
  Про проведену роботу з боржниками доповіли Зорянський сільський голова Довгоспиний М.І., Слов’янський сільський голова Смольська Г.І., заступник начальника фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Зіненко Т.В., начальник фінансового відділу Новопавлівської сільської ради Пилька О.І.
  За результатами розгляду другого питання вирішили:
  - рекомендувати селищному та сільським головам продовжити роботу з боржниками по погашенню податкового боргу до місцевих бюджетів, запрошуючи боржників на засідання комісії по наповненню бюджетів селищної та сільських рад, засідання комісій проводити не рідше одного разу на місяць.
  Розгляд питання щодо стану декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї), за підсумками 2018 року станом на 02 травня 2019 року розпочала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О., яка повідомила про хід декларування доходів громадянами по кожній селищній та сільських радах. Так повністю задекларували свої доходи одноосібники Зорянської та Слов’янської сільських рад, Райпільського та Новогригорівського старостинських округів та смт.Межова із Межівської ОТГ. Звернула увагу, що подання декларацій одноосібниками треба продовжувати, бо це власні доходи кожної ради. Проаналізувала кількість одноосібників та суми ПДФО на 1 одноосібника за 2016-2018 роки. Зазначила, що невпинно зростає сума ПДФО на 1 одноосібника по Зорянській сільській раді, Новогригорівському старостинському окрузі, а в Слов’янській сільській раді та Преображенському старостинському окрузі ця сума майже незмінна впродовж 3 років.
  Про відсутність роботи з одноосібниками повідомила начальник фінансового відділу Новопавлівської сільської ради Пилька О.І.
  Заступник начальника фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Зіненко Т.В., повідомила присутнім про прийняття участі у семінарі фіскальної службі Дніпропетровської області, де зокрема звертали увагу на проведення декларування доходів одноосібниками та операції «Урожай» у 2019 році.

  За результатами розгляду третього питання прийняте рішення про посилення інформаційно - роз’яснювальної роботи щодо необхідності декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї) за 2018 рік та 100 відсоткову сплату задекларованого ПДФО до 01 липня 2019 року.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор