www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Учні Межівського профтехучилища відзначають День птахів.
Версія для друку Написати листа

    День птахів – це не тільки чергова річниця Міжнародної конвенції з охорони птахів, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні повернення птахів розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Цей день святкується також як прихід весни.
    З метою активізації екологічного виховання учнів навчального закладу, залучення учнів до проблем захисту пернатих, виховання у молоді любові до рідного краю, збереження традицій та обрядів в Межівському профтехучилищі для учнів першого курсу молодий викладач біології Кукало Світлана Вікторівна підготувала виховний захід «Птахи – наші друзі», на який запросила лісничого Межівського лісництва Даценко С.В.

    Ведучі дійства Шматко Аліна та Рибянець Олександр ознайомили своїх одногрупників з цікавим світом птахів, розповіли про користь птахів для сільського господарства та велику їхню значущість для людини в цілому. Литовченко Катерина підготувала газету «Експрес повідомлення - птах року «Канюк звичайний», в якій розповіла, що символом 2017 року Товариство охорони птахів України обрало звичайного канюка (Buteo buteo). Це найбільш масовий та один з найбільш помітних хижих птахів у нас. Канюки живляться переважно дрібними гризунами, яких ловлять на відкритих просторах, а гнізда влаштовують у лісах. Раніше звичайні канюки щорічно відлітали від нас зимувати на південь, але в останні десятиліття все більше птахів залишаються зимувати на сільськогосподарських полях по всій території країни. Характерною ознакою для птаха є звичка зависати на одному місці, нечасто змахуючи крилами.

    Бойко Тетяна підготувала доповідь «Птахи – символи України», дві команди «Орли» та «Соколи» взяли участь у «Екологічному квесті»: розгадували кросворди; із наведеної кількості букв складали назви птахів, на швидкість промовляли приказки про птахів, переглянули відео ролики зі співом найпоширеніших у нашій місцевості птахів, дізналися про можливість лікування пташиним співом (орнітотерапію), переглянули сюжет з ТСН « Людська небайдужість», прослухали прекрасну українську легенду про зозулю. Ткаченко Анна ознайомила присутніх з випуском стіннівки «Птахи», звернула увагу, що велика кількість птахів занесена в Червону книгу, так як безліч видів птахів зникають в наслідок господарської діяльності людини і списки таких птахів постійно поповнюються. Сьогодні з обличчя Землі зникло понад 160 видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів.

    Лісничий Сергій Володимирович Даценко розповів про птахів нашого Межівського краю, зазначив, що для птахів повинне буди здорове середовище для існування, тому треба саджати кущі та дерева, установлювати годівнички, не брати участь у недозволеному полюванні на птахів. Вже у цьому році Межівське лісництво власними силами власно вирощеним насінним матеріалом у районі засадило 90 га землі акацією. На знак дружби та взаємодопомоги Межівське лісництво дарує для навчального закладу 30 маленьких садженців туї для прикраси МПТУ.
    Наприкінці виховного заходу учні прийшли до висновку, що необхідно зберігати крилатих друзів, щоб надати майбутньому поколінню побачити їх красу не тільки на яскравих малюнках книжкових сторінок та комп’ютерних сайтах, а й у природних умовах рідного краю. Потрібно пам’ятати про те, що птахи мають на цю планету такі ж права як люди. Необхідно закликати усіх громадян селища і району прислухатися до думки екологів і підтримувати наших пернатих братів: підгодовувати пташок взимку, влаштовувати для них штучні гнізда та шпаківні, перестати руйнувати природні пташині будівлі, усіма силами намагатися створити зручні умови співіснування людства із пташиним світом, належним чином віддячувати своїм пернатим друзям.
    У цей день територія Межівського ПТУ прикрасилася саджанцями туї, які першокурсники посадили на клумбах навчального закладу.

    Довідково: 1 квітня у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» щорічно відзначається Всесвітній день птахів, 1 квітня 1906р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор