www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 6 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
У 2018 році до Дніпра випустимо ще майже 1,7 млн мальків – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
У 2018 році до Дніпра випустять ще 1,7 млн мальків. Сьогодні 400 тис з них – вже відправили в річку. Коропи, товстолобики та білі амури очищуватимуть воду, з’їдаючи зелені водорості. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Дбаємо про екологію Дніпропетровщини – розчищуємо річки та ліквідуємо підтоплення. Втілюємо масштабні проекти за завданням Президента України Петра Порошенка, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – У 2016 році розпочали Програму відновлення біологічного режиму Дніпра, адже річка багато років потерпала від зелених водоростей. Вирішуємо цю проблему за допомогою зариблення. За два роки до Дніпра випустили майже 2,5 млн мальків. У 2018-му до річки відправляться ще 1,7 млн рибин».

Цьогоріч зариблення проводитимуть у шість етапів на верхній ділянці Дніпровського водосховища. Першу партію мальків вже випустили у Дніпро – 400 млн коропів, товстолобиків та білих амурів. Це 45 тонн риби, яка наступного року природнім шляхом перетвориться в 300 тонн.

«Саме осінь найсприятливіша пора для зариблення – у цю пору мальки зможуть вижити та окріпнути» - пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

Мальків для зариблення закуповують обласним коштом через систему Prozorro.

«Це риби-біомеліоранти, або як ми їх ще називаємо, санітари. Вони поїдають рослинність, яка викликає процеси гниття і так званого «цвітіння» води, - каже голова громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора. - Водойми, наповнені рибою - це наше багатство».

Програма відновлення біологічного режиму Дніпра розрахована до 2025 року. За цей час до річки випустять 9 млн мальків. За підрахунками вчених, саме стільки риби потрібно, аби очистити водойму від зелених водоростей.


У Дніпро....


... випустили 400 тис мальків.


Серед них – коропи, товстолобики та білі амури


Саме осінь найсприятливіша пора для зариблення – у цю пору мальки зможуть вижити та окріпнути» - пояснив Руслан Стрілець.


Риба очищатиме річку від зелених водоростей.


Мальків закупили обласним коштом через Prozorro.


«Це риби-біомеліоранти, або як ми їх ще називаємо, санітари. Вони поїдають рослинність, яка викликає процеси гниття і так званого «цвітіння» води», - каже Віктор Кузора.


Програма відновлення біологічного режиму Дніпра - до 2025 року.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTQSAPG.jpg