www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 22 жовтня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Про перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року
Версія для друку Написати листа

  Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено, що з 1 грудня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1 564 грн до 1 638 грн.
  В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України з 01.12.2019 проведено перерахунок складових пенсійних виплат, які базуються на розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормативний стаж, підвищення, надбавок, інших пенсійних виплат, установлених законодавством.
  Таким чином, з 01.12.2019 мінімальний розмір пенсії за віком складає 1 638 грн, відповідно максимальний – 16 380 грн.
  Окрім того, перерахунку відповідно до зростання прожиткового мінімуму підлягають:
  доплата за понаднормовий стаж, передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для непрацюючих пенсіонерів);
  надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
  доплати відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
  щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.
  З 01.12.2019 проведено перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу – 2 027 грн, в розрахунку на місяць та складає 202,70 грн ( 2 027 грн х10%).
  Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
  Тож суми, на які зростуть пенсійні виплати у кожної особи будуть індивідуальні, а саме: залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у грудні.
  Враховуючи, що перерахунок з 01.12.2019 проведено в автоматизованому режимі, пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду або надавати заяву для проведення такого перерахунку.
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор