Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


12 серпня голова райдержадміністрації Гребцов В.І. провів оперативну нараду за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників установ, організацій району, заступника селищного голови та сільських голів, в.о. старост старостинських округів.

На чергу денну виносилося 6 питань.
Про стан призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива доповіла начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Сергієнко І.М. Вона зазначила, що з 01 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то з травня 2018 року це відбувається двічі на рік – у травні і жовтні. Станом на 06 серпня 2019 року заборгованість по призначеним субсидіям готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу за 2019 рік відсутня.
Другим слухалося питання про стан фінансування і виплати пенсій у районі та новини в пенсійному законодавстві, з якого проінформувала начальник Першотравенського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Романенко О.І. У своїй доповіді Романенко О.І. зазначила, що загальна кількість пенсіонерів станом на 01 серпня 2019 року по Межівському районі 7 806 осіб. Середній розмір пенсії з урахуванням індексації в Межівському районі складає 2 938,00 грн. Пенсійним фондом України спільно з АТ «Ощадбанк» здійснюється оформлення та видача пенсіонерам електронного пенсійного посвідчення, яке є одночасно банківською карткою та пенсійним посвідченням. Станом на 01 серпня 2019 року прийнято 24 заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. На даний час пенсія виплачується вчасно та в повному обсязі.
Про стан організації імунопрофілактики населення району та забезпечення імунобіологічними препаратами (у т.ч. вакцинація від дифтерії і правця дорослих) проінформувала медичний директор КНП «ЦПМСД» МСР» Скочко Ю.В. Вона зазначила, що шляхом вакцинації та вжиття певного комплексу протиепідемічних заходів можна реально вплинути на рівень захворюваності вакцино-керованими інфекціями, забезпечити раннє виявлення та реагування на ускладнення епідемічної ситуації. Згідно рішення сесії районної ради від 19 грудня 2017 року № 131-03/VІІ затверджено програму «Здоров’я населення Межівщини» на 2018-2020 роки. В дану програму включено розділ «Імунопрофілактика та захист населення від інфекційних хвороб в Межівському районі». На виконання заходів програми затверджено 28,5 тис.грн., у 2019 році використано 28,5 тис грн.
Наступним слухалося питання про проведення медичних профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку. З даного питання проінформували медичний директор КНП “ЦПМСД” МСР” Скочко Ю.В. та т.в.о. директора КЗ «ЦЛ» МСР» Запорожченко С.І. За інформацією доповідаючих в 19 школах району в 2019-2020 навчальному році будуть навчатись 2060 школярів. Станом на теперішній час лікарями оглянуто 937 дітей, що становить 45,5 %. Профілактичні огляди дітей дошкільних закладів заплановано на вересень 2019 року.
Про стан утримання підходів вулично-шляхової мережі до загальноосвітніх навчальних закладів на території району та про вжиті заходи щодо ремонту доріг та утримання в належному стані їх узбіч проінформували заступник Межівського селищного голови Угнівенко О.П., голова Зорянської сільської ради Довгоспиний М.І. та голова Слов’янської сільської ради Смольська Г.І. За інформацією доповідаючих, до усіх закладів освіти виділені пішоходні переходи, призначенням яких є застереження учасників руху від створення аварійних ситуацій. Голова районної державної адміністрації Гребцов В.І. акцентував увагу заступника селищного голови та сільських голів на продовженні роботи щодо проведення поточного ямкового ремонту доріг в населених пунктах. Наголосив, що в подальшому необхідно завчасно сплановувати роботу по проведенню поточного ямкового ремонту.