www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 16 січня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
На Дніпропетровщині визначили госпітальні бази для лікування пацієнтів з коронавірусом
Версія для друку Написати листа

На Дніпропетровщині визначили 17 госпітальних баз, де лікуватимуть пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу. Про це сповістив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

  «Орієнтувались, перш за все, на оснащення медзакладів. Наявність висококваліфікованого персоналу. Зокрема, анестезіологів, які здатні лікувати складні форми пневмонії, – зазначив Олександр Бондаренко. – Враховували наявність апаратів ШВЛ та можливість швидкої доставки пацієнта до реанімації. Госпітальні бази обирали згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я та головного санітарного лікаря України».
  Госпітальна база повинна мати не менше 3-4 апаратів штучної вентиляції легенів, проведений до реанімаційних боксів кисень та спеціальні ліжка. А ще мінімум по чотири анестезіолога та інфекціоніста.

  Критерії чітко прописані у розпорядженні головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. Департамент охорони здоров’я ОДА керувався цим документом під час визначення госпітальних баз.

  «На рівні обласних структурних підрозділів визначено заклади, в яких будуть надавати допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Також розглядається питання поповнення бригад, які зможуть надавати ту чи іншу медичну допомогу, в тому числі і у відділеннях інтенсивної терапії», – повідомив Віктор Ляшко під час брифінгу.
  Визначені осередки здатні надавати допомогу хворим цілодобово. Окрім Дніпровської міської лікарні №21 та Криворізької інфекційної лікарні, облаштують відділення ще у 15 медзакладах. Зокрема, Синельніківській ЦРЛ, Новомосковській, Павлоградській, Першотравенській, Нікопольській міських лікарнях. Задіяли центральну лікарню Кам’янського.

  У Дніпрі визначили шість госпітальних баз. До них додали обласну лікарню ім. Мечникова, де працює близько 70 професійних анестезіологів та реаніматологів. Сюди доправлятимуть найтяжчих пацієнтів.

  «Разом з головою ОДА ми вирішили розмістити у лікарні Мечникова резервну базу. Рятуватимемо хворих на коронавірус людей, – розповів головний лікар ОКЛ ім. Мечникова Сергій Риженко. – Маємо реанімаційні відділення з підведеним киснем, 70 навчених спеціалістів. У 2009-2010 роках ми вилікували понад 400 пневмоній. Найнижчий відсоток летальності переконав керівництво області обрати наш медзаклад».
  Основною для допомоги дітям визначена шоста дитяча міська лікарня Дніпра. Як резервну розглядають й Дніпропетровську обласну дитячу лікарню.

  «У 2009 році, коли була епідемія грипу, ми впорались, бо створювали саме такі госпітальні бази, – вважає директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк. – Область була кращою по організації медичної допомоги. Нині орієнтуємося в роботі на накази Міністерства охорони здоров’я. Готуємося до різних сценаріїв заздалегідь».
  У регіоні працюють 700 лікарів-анестезіологів. Вони отримають необхідне навчання та чіткі медичні протоколи щодо лікування пацієнтів з COVID-19.

  «Ми єдина область в Україні, яка створила мережу координаторів. Вони організовуватимуть роботу анестезіологів, – розповіла головний анестезіолог області Олена Клігуненко. – Наша задача навчити спеціалістів користуватися сучасною апаратурою, яку нині придбали».
  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор