www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Відбулося чергове засідання колегії Межівської районної державної адміністрації
Версія для друку Написати листа
У ході засідання були розглянуті питання:

    1. Про пріоритетні напрямки Плану перспективного розвитку Межівського району на 2019 – 2021 роки.
    2. Про розвиток торгівельного обслуговування населення району, порядок торгівлі підакцизними товарами та дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил на підприємствах торгівлі району, торгівельному майданчику комунального підприємства Межівської селищної ради «Комфорт» та у місцях одноразової торгівлі.
    3. Про стан розрахунків сільськогосподарськими формуваннями району за оренду земельних та майнових паїв.
    4. Про виконання заходів з протидії розповсюдженню інфекційних соціально-небезпечних хвороб (туберкульоз, СНІД).
    5. Про реалізацію Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Межівській районній державній адміністрації.
    З першого питання доповіла начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Довженко Т.М.
    Вона зазначила, що Президент України Порошенко П.О. у ході VІІ засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося 12 листопада 2018 року, доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019 – 2021 роки. З метою розробки Плану перспективного розвитку Межівського району на 2019-2021 роки було проведено детальний аналіз розвитку Межівського району за 2015-2018 роки. Наші зусилля були спрямовані на поліпшення соціального захисту, залучення інвестицій, підтримку діяльності закладів охорони здоров’я, розвиток освіти, відродження культурних і просвітницьких традицій.
    Про це свідчать цифри.
    Так, протягом 2015 – 2018 років у соціальну сферу району та ремонт доріг було вкладено майже 150 млн. грн. коштів державного, обласного та місцевого бюджетів, у т.ч. за роками :
    2015 рік – 14775,6 тис. грн., у т.ч. державний бюджет – 4923,3 тис. грн., обл. бюджет – 6953,7 тис. грн., місцевий бюджет – 1937,8 тис. грн.;
    2016 рік – 36769,3 тис. грн., у т.ч. обл. бюджет – 27774,2 тис. грн., місцевий бюджет – 8673,4 тис. грн.;
    2017 рік – 52508 тис. грн., у т.ч. державний бюджет – 1035,3 тис. грн., обл. бюджет – 36757,3 тис. грн., місцевий бюджет – 11694,6 тис. грн.;
    2018 рік – 45706 тис. грн. (станом на 01 листопада 2018 року).
    Для порівняння.
    Протягом 2014 року у соціальну сферу району вкладено 12987,5 тис. грн. (у т.ч. 8042 тис. грн. – кошти НАК «Нафтогаз України», коштів державного бюджету – 1098,9 тис. грн., а обласного бюджету лише – 274,1 тис. грн.).
    У 2013 році у соціальну сферу району вкладено 2236,35 тис. грн., у т.ч. коштів державного бюджету – 592 тис. грн., обласного бюджету – 1119 тис. грн.
    Протягом 2015 – 2018 років органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування:
    - оновлено автобусний парк галузі освіти на три одиниці (3819 тис. грн. – кошти державного бюджету );
    - побудовано корпус №2 Межівської СЗШ №2 та завершено реконструкцію спортивного комплексу по вул. Спортивній (Будьонного) у смт. Межова (кошти обласного бюджету);
    - проведено капітальні ремонти освітніх закладів (НВК «Межівська СЗШ І-ІІ ступенів – аграрний ліцей-інтернат», Слов’янської СЗШ), реконструкція дошкільного навчального закладу №3 «Барвінок» смт. Межова;
    - продовжуються роботи по реконструкції Межівської СЗШ №1 та будівництву спортивного майданчика. Лише у 2018 році на вищезазначених об’єктах за рахунок коштів обласного бюджету виконані роботи на суму 15987 тис. грн. та 8804 тис. грн. відповідно.
    Протягом 2015 – 2017 років переведено три котельні на опалення твердим паливом (Зорянська СЗШ, Межівська ЦРЛ ДОР, ДОКП «Межівський комунсервіс») та побудовано нову котельню у Веселівській СЗШ. За рахунок коштів державного бюджету придбано п’ять квартир для учасників АТО та дитини загиблого учасника АТО (2210 тис. грн.). Придбано дві квартири дітям-сиротам (582 тис. грн.). У 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету побудовано водогін у с. Іванівці, а у 2018 році Межівською ОТГ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад побудовано водогін у с. Веселому. Придбано та змонтовано 9 дитячих майданчиків по Межівській селищній, Новопавлівській, Райпільській, Зорянській, Новогригорівській, Богданівській сільських радах. Протягом 2015 – 2018 років за підтримки державного, обласного та місцевих бюджетів відремонтовано 12 доріг комунальної власності у населених пунктах смт. Межова , с. Райполе, с. Новопавлівка, смт. Демурине, с. Володимрівка, с. Іванівка, с. Богданівка. Використано 50467 тис. грн., у т.ч. коштів обласного бюджету – 47025 тис. грн. Роботи у цьому напрямку продовжуються і сьогодні.
    Щодо перспективного плану розвитку на 2019 – 2021 роки.
    Президент України на засіданні ради Регіонального розвитку зазначив, що «Наявність перспективних планів із затвердженими громадою проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій. І виграє той, хто буде першим». Президент зауважив, що і держава знайде можливість співфінансувати багато із цих проектів. З огляду на вищезазначене, пропонується основні пріоритетні напрямки розвитку Межівського району на 2019 – 2021 роки, а саме:
    - розвиток соціальної сфери (освіти, охорони здоров’я, спорту),
    - розвиток житлово-комунальної сфери та будівництва житла.
    Основними пріоритетами розвитку освіти у 2019 – 2021 роках передбачаються:
    1. Школа № 2 смт. Межова Дніпропетровської області – реконструкція.
    2. Реконструкція дошкільного навчального закладу на 115 місць по вул. Центральній, 1 Г в с. Райполе Межівського району.
    3. Реконструкція дошкільного навчального закладу на 90 місць за адресою: вул. Гагаріна, 3, с. Іванівка Межівського району.
    4. Будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Хмельницького, 3 а у с. Слов’янці Межівського району.
    5. Будівництво нових будинків – відпочинку для дітей КЗ «Сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» Новопавлівської сільської ради за адресою: вул. Лісова, 63 с. Філія Межівського району, Дніпропетровської області».
    6. Термомодернізація будівлі. Капітальний ремонт покрівлі, системи опалення та фасаду з утепленням СЗШ с. Слов’янка, вул. Шевченка, 18, Межівського району, Дніпропетровської області.
    Основними пріоритетами розвитку охорони здоров’я у 2019 – 2021 роках передбачається реалізація об’єктів, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 983:
    1. Будівництво амбулаторії на 1 – 2 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Межівський район, с. Слов’янка.
    2. Будівництво амбулаторії на 1 – 2 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Межівський район, с. Іванівка.
    У сфері житлово-комунальних послуг основними пріоритетами розвитку у 2019 – 2021 роках пропонується визначити:
    1. Будівництво водонапірної башти в смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
    2. Будівництво водогону балка Широка – смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
    Одним з основних пріоритетів розвитку Межівського району планується визначити розвиток житлового будівництва.
    Першочерговим напрямком у даній сфері передбачається нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Сонячній,10 А в смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
    Пріоритетні напрямки Плану перспективного розвитку Межівського району потребують мобілізації всіх ресурсів для досягнення запланованих цілей.
    Тож районна державна адміністрація та районна рада сприятимуть досягненню поставленої мети, але План перспективного розвитку Межівського району буде виконано виключно за умови тісної співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та активності громад.
    Другим слухалося питання про розвиток торгівельного обслуговування населення району, порядок торгівлі підакцизними товарами та дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил на підприємствах торгівлі району, торгівельному майданчику комунального підприємства Межівської селищної ради «Комфорт» та у місцях одноразової торгівлі, з якого проінформувала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Довженко Т.М. Вона зазначила, що сфера торгівлі в Україні посідає особливе місце у національному господарстві. Вона забезпечує товарно-грошовий обмін у формі купівлі-продажу на суму, що перевищує 1,8 трлн. грн. у рік, задовольняє 75 – 80 % матеріальних потреб населення, залучаючи до обороту величезні товарні ресурси. Протягом січня – жовтня 2018 року підприємницьку діяльність у Межівському районі відкрили 60 фізичних осіб, з них торгівельну діяльність вибрали 37 суб’єктів. Загальний обсяг товарообороту за 9 місяців 2018 року становить понад 250 млн.грн. Відповідно до статистичної інформації відбулося збільшення роздрібного товарообороту майже на 50 %. Слід зазначити, що ріст відбувся внаслідок підвищення цін на продукти харчування, промислові товари та послуги. Так, збільшився товарооборот ТОВ «Арлас» – на 132 %, АТБ «Маркет» – на 125 %.
    У районі працюють 235 торгових об’єктів у т.ч.:
    - магазини, кіоски – 206;
    - аптечні заклади – 14;
    - заклади ресторанного господарства – 12;
    - авто, газозаправні станції – 3.
    Щодо кількості торгових точок на території Межівського району, то вона наступна: Межівська селищна рада – 134 торгових точок та 29 МАФів, Новопавлівська ОТГ-19, Зорянська сільська рада -8, Слов’янська сільська рада – 16.
    Протягом січня – жовтня 2018 року на території Межівського району відкрито 6 торгових точок, це:
    - магазин «Аврора» по вул. ім. Грушевського смт. Межова;
    - магазин «Водафон» по вул. ім. Грушевського смт. Межова;
    - магазин «Продукти» по проспекту Незалежності смт. Межова;
    - магазин «Оптика» по проспекту Незалежності смт. Межова;
    - магазин «Продукти» по вул. Капустіна с. Веселе;
    - торговий комплекс «Олімпія» по вул. Богдана Хмельницького с. Слов’янка.
    Загалом торгівельне обслуговування населення району здійснюють споживча кооперація та приватні підприємці. Магазини споживчої кооперації Межівського району, обслуговують населення 17 населених пунктів, з яких сім з кількістю населення до 500 чоловік (с. Вознесенське, с. Славне, с. Богданівка, с. Малївське, с. Новогригорівка, с. Водолазьке, с. Преображенка). Всього кооперація нараховує 35 об’єктів торгівлі та 3 об’єкти ресторанного господарства, з яких два працюють відповідно до сфери діяльності, а саме: кафе «Дорожнє» у с. Слов’янці та «Варенична» у смт. Межова. Кафе «Кураж», яке теж є власністю споживчого товариства, рахується як об’єкт ресторанного господарства, однак на сьогодні у ньому здійснюється реалізація запасних частин. З загальної кількості магазинів не працює магазин «Культтовари» у с. Новопідгороднє. У 2018 році відновлено роботу магазину у с. Веселому. Було проведено ремонт даху, дверей, замінено вікна на металопластикові, пофарбовано стіни, стелю. Магазин взято в оренду приватними підприємцями, молодим подружжям Сідаш Олександрою Сергіївною та Сідашем Сергієм Олександровичем. До речі, це молоді підприємці, які зареєстрували свою діяльність у 2017 році, власними силами здійснили ремонт (матеріали придбані за рахунок споживчого товариства) та відновили роботу магазину. 29 магазинів системи працюють за договорами оренди з приватними підприємцями, з яких 9 магазинів здійснюють торгівлю виключно непродовольчими товарами, 20 – продовольчими товарами та товарами першої необхідності. Щодо орендної плати по магазинах споживчого товариства, вона залежить від розміру мінімальної заробітної плати та від податку на землю, у середньому вона становить 14 грн. за 1 мІ орендованої площі. Слід зазначити, що у зв’язку з невеликим товарооборотом, у магазинах с. Славне, с. Вознесенське, с. Водолазьке, с. Новогоригорівка, с. Маліївське розмір орендної плати залишився без змін протягом 2015- 2018 років. У вищезазначених магазинах товарооборот низький, товар завозиться один – два рази на тиждень. Основними покупцями у цих магазинах є пенсіонери. До речі, згідно інформації, наданої підприємцями, які орендують вищезазначені магазини, сьогодні стоїть питання їх подальшої роботи. Магазини потребують ремонту. За власні кошти підприємці не бажають проводити ремонти, оскільки товарооборот не дозволяє, кошти у споживспілки на ремонт теж відсутні.
    Щодо роботи торгівельного майданчика для реалізації сільськогосподарської продукції в смт. Межова.
    Усі ми є свідками того, що ринок нарешті почав змінювати свій зовнішній вигляд, хоча необхідно продовжити роботу щодо благоустрою території. Це і укладка асфальту, будівництво сучасної санітарної кімнати та ін. Щоденно, крім вихідних, працівниками комунального підприємства «Комфорт» проводиться прибирання території ринку. Раз на тиждень здійснюється вивіз ТПВ. У листопаді 2018 року комунальним підприємством «Комфорт» проведені роботи по відновленню на території торгівельного майданчика лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи (ЛВСЕ). Проведено поточний ремонт орендованого приміщення під ЛВСЕ. З 12 листопада 2018 року лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи почала свою роботу. Одним з позитивних моментів роботи ринку в першу чергу є те, що нарешті торгівлю не здійснюють з землі (хоча іноді ще трапляються поодинокі випадки такої реалізації). З 01 листопада 2018 року КП «Комфорт» є платником податку на додану вартість, у наслідок чого розроблені та затверджені нові тарифи на послуги та оренду торгівельних приміщень (площ). Але навіть після підвищення тарифів на ринкові послуги підприємство є збитковим.
    Щодо підприємств громадського харчування, до яких відносяться кафе, бари і ресторани. Їх у нас у районі 12 підприємств. Розвиток громадського харчування досить складний вид діяльності. Він вважається одним з найприбутковіших сфер здійснення економічної діяльності у світі, однак така діяльність є також однією з найризикованіших. У Межівському районі ринок громадського харчування тільки – но починає розвиватися, і необхідно розуміти, що розвиваючи цей вид діяльності в першу чергу необхідно враховувати вимоги людей до закладів, а вони постійно зростають. Робота закладів ресторанного господарства Межівського району бажає бути кращою.
    Щодо торгівлі підакцизними товарами.
    Кількість ліцензій на право реалізації алкогольних напоїв по торгових точках Межівського району станом на 01 листопада 2018 року становить 57 та 50 ліцензій на право реалізації тютюнових виробів.
    Відкрили свою справу та отримали ліцензії:
    - ПП Белименко О.В. в с. Райполе;
    - ПП Сідаш О.С. в с. Веселе.
    Щодо сплати акцизного податку.
    Акцизний податок стовідсотково надходить до бюджетів сільських, селищної рад. І сільські, селищна ради в першу чергу повинні бути зацікавлені у його збільшенні.
    Щодо скарг у сфері торгівельного обслуговування.
    Протягом січня – жовтня 2018 року до відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації надійшла скарга щодо порушень у сфері торгівельного обслуговування магазином «АВС» по Межівській селищній раді. З власником магазину було проведено співбесіду щодо врегулювання даного питання. У мережі торгівельних закладів є багато позитиву та досягнень, більшість суб’єктів торгівлі дотримуються законодавчих вимог, своєчасно усувають виявлені недоліки, а подальше покращення торгівельного обслуговування потребує об’єднання зусиль правоохоронних, статистичних, регулюючих та контролюючих органів.
    Наступним слухалося питання про стан розрахунків сільськогосподарськими формуваннями району за оренду земельних та майнових паїв. З даного питання проінформував начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Скляренко П.В. Він зазначив, що на території об’єднаних територіальних громад та сільських рад Межівського району 10035 земельних часток (паїв), наданих в оренду сільськогосподарським формуванням та фермерським господарствам. Загалом на території району площа орендованих земель становить 64 тис. га. Усі сільськогосподарські формування та фермерські господарства дотримуються вимог чинного законодавства, сплачуючи орендну плату у розмірі 3 – 14,5 % від визначеної вартості земельних ділянок. Одними із найсумлінніших господарств, що стовідсотково розрахувались повністю з громадянами в районі, є 17 сільськогосподарських формувань. Першими це зробили: ТОВ «Промінь», ПП «А-Я іК», ПСГП «Еліта», ФГ «Світоч» СФГ «Добриня», ТОВ «Наталівське», ФГ «Живоносне джерело», СФГ «Ява Плюс», ТОВ «АФ Обрій», ПСГП «Мрія», СФГ «Новак», ФГ «Ніка Ю», СФГ «Яна» і т.д. 25 господарств району проводять розрахунок вище середньорайонного показника від нормативно-грошової оцінки землі це: ПП «Пивовар» (14,5%), ПП «А-ЯіК» (10%), ТОВ «Межівське» (8,8%), СФГ «Добриня» (5,7%), ФГ «Птиця» (8,5%), СФГ «Лад» (8%), СТОВ «Росток» (8,1%), ТОВ «Лада Агро» (8,1%), СФГ «Макара» (8,1%), ТОВ «Вектор Х» (8,5%), ФГ «Урожай» (8,5%), ТОВ «Перемога» (8,6%), ТОВ АФ «Обрій» (10,8%), СФГ «Яна» (9,5%), ТОВ «Наталівське» (10%), ТОВ «АФ Схід Агро» (9%), СФГ «Зоряне» (10 %) та інші. Станом на 12 листопада розрахунок за оренду земельних паїв нижче середньорайонного показника у таких господарствах: ТОВ «Чугуєво», СФГ «Кондратюк», ТОВ «Компанія фактор», ФГ «Урожай», ФГ «Драгани», ПП «Скочко В.І.», ПП «Піхотін», ТОВ «Богданівське-М». Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні орендарі району зберігають у 2018 році позитивні тенденції своєчасності та повноти проведення розрахунків за оренду земельних та майнових паїв.
    З питання виконання заходів з протидії розповсюдженню інфекційних соціально-небезпечних хвороб (туберкульоз, СНІД) проінформувала виконуюча обов’язки головного лікаря комунального закладу «Межівська центральна районна лікарня» Дніпропетровської обласної ради» Педченко Н.Й.
    Вона зазначила, що за 10 місяців 2018 року всіма формами туберкульозу захворіли 4 особи, що склало 17,2 на 100 тис. населення, за 10 місяців 2017 року – 9 хворих, показник – 37,8 на 100 тис. нас., обласний 2017 року – 50,2 на 100 тис. нас. Спостерігається зниження рівня захворюваності по району на 54,5%. Станом на 01 жовтня 2018 року на «Д» обліку у кабінеті «Довіра» перебуває 42 особи, в т.ч. 7 дітей, з них 6 дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, та 1 дитина з підтвердженим ВІЛ-інфікуванням. З початку року взято на облік 6 осіб (3 особи з вперше в житті виявленим ВІЛ-інфікуванням та 3 дитини, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів).
    Заключним слухалося питання про реалізацію Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Межівській районній державній адміністрації, з якого проінформувала начальник відділу діловодства і контролю та з питань забезпечення доступу до публічної інформації районної державної адміністрації Вітюк Т.О.

    За результатами розгляду питань на засіданні колегії районної державної адміністрації були прийняті відповідні розпорядження.


    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор