Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Своє професійне свято державні службовці святкують 23 червня. В цей день вітання приймають всі державні службовці України.

День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації Об’єднаних Націй, згідно з Указом Президента від 04.04.2003 № 291/2003 «Про День державної служби», ураховуючи роль державної служби у процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН.
Державна служба регулюється Законом України «Про державну службу», який прийнятий в грудні 2015 року та з 1 травня 2016 року набрав чинності. Майбутнє розвитку країни, її міжнародний авторитет, можливість конкуренції, рівень поваги населення країни залежить від професійного рівня та ступеня моральності державних працівників.
Згідно пункту другого статті 1 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII Державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
На даний час в Україні налічується близько 300 тисяч державних службовців. З цього числа майже 100 тисяч – це посадові особи органів місцевого самоврядування. У співвідношенні державних службовців з населенням України – 0,6% всіх громадян працюють в органах державної влади. Цей показник є середнім в країнах Європи.
Державна служба є ключовим елементом системи державного управління, від ефективності функціонування якого залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, успішність діяльності уряду і в кінцевому підсумку – стабільний розвиток країни та її конкурентоздатність на міжнародному ринку. Державні службовці беруть участь у створенні та реалізації державної політики. Вони формують імідж країни на міжнародному рівні, а від сумлінності багатотисячної команди чиновників, які працюють у державних органах влади, залежить соціальна стабільність та рівновага у суспільстві, моральне та фінансове благополуччя населення.

Державні службовці, прийміть вітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня державної служби.
Нехай Ваша праця на благо нашої держави зміцнює її та створює усі умови для побудови громадянського суспільства.
Висловлюємо Вам велику вдячність за те, що ви стоїте на захисті державних інтересів України, адже саме через Вашу діяльність ми будуємо сучасну незалежну європейську державу.
Нехай Ваші добрі справи сприяють соціально-економічному та культурному розвитку країни та розв’язанню повсякденних проблем.
Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя і миру, успіхів у професійній діяльності, віри у себе і щасливе майбутнє України.