Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


З 1 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 03 липня 2018 року № 2476.

Відповідно до Закону держава встановлює новий вид державної соціальної допомоги: допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність. Допомога призначається одному із батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань та якій не встановлено інвалідність.
Для призначення допомоги особа, яка доглядає за хворою дитиною подає до управління соціального захисту населення такі документи:
1) заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики;
2) копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
3) документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення) опікуна, піклувальника (копія рішення районної держадміністрації, виконавчого комітету сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки), прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення районної держадміністрації) ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
4) довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ.
Допомога призначається з дня звернення за її призначенням і незалежно від одержання інших видів державної допомоги.
На кожну хвору дитину допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» установлено у 2019 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1497 гривень; з 1 липня - 1564 гривні, з 1 грудня - 1638 гривень.
У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.
Виплата допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, припиняється (призупиняється) у разі:

      - встановлення дитині інвалідності (досягнення дитиною 18 років);
- тимчасового влаштування хворої дитини на повне державне утримання за заявою отримувача такої допомоги;
      - нездійснення догляду за хворою дитиною.
Контроль за фактом здійснення догляду за хворою дитиною здійснюється в межах повноважень працівниками центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради об’єднаної територіальної громади.
Виплата допомоги припиняється (призупиняється) за рішенням управління соціального захисту населення.
За більш детальною інформацією жителі району можуть звернутися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за телефонами 62-7-83, 60-4-21.