Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Міністерством фінансів України за фінансової підтримки Європейського союзу реалізується Проект міжнародної технічної допомоги «ЄС для підсилення державних фінансових систем на місцевому рівні», який передбачається здійснювати за чотирма етапами (компонентами). В рамках реалізації І Компоненту підготовлено навчальні модулі із застосування програмно-цільового методу (далі – ПЦМ) та передбачено проведення тренінгів в усіх областях у два етапи. На І етапі протягом вересні у кожній області проводяться тренінги для фахівців місцевих фінансових органів райдержадміністрацій. 11 - 12 вересня 2018 року експертом Проекту Маркович Галиною Богданівною в приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації проведено тренінг для представників фінансових управлінь районних державних адміністрацій нашої області. Участь у навчанні прийняли начальник фінансового управління Межівської райдержадміністрації Ключик Н.О. та головний спеціаліст бюджетного відділу фінансового управління Кравець О.С., які за результатами отримали сертифікати учасника тренінгу для тренерів за темою «Програмно – цільовий метод бюджетування на місцевому рівні». На ІІ етапі протягом другої половини вересня – першої половини листопада 2018 року заплановано проведення тренінгів фахівцями фінорганів, які пройшли навчання, для представників місцевих рад, бюджети яких не мають взаємовідносини з державним бюджетом.


20 вересня 2018 року начальником фінансового управління Межівської районної державної адміністрації проведено тренінг для бухгалтерських служб Зорянської та Слов’янської сільських рад, які відповідно до пункту 18 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України мають скласти проекти місцевих бюджетів на 2019 рік у програмно - цільовому форматі.




Участь у тренінгу прийняли всі спеціалісти фінансового управління та бухгалтери Зорянської та Слов’янської сільських рад.
    Тема тренінгу «Програмно цільовий метод бюджетування на місцевому рівні». Програма тренінгу була досить насиченою та налічувала вісім питань :
    1. Правові засади застосування програмно-цільового методу на місцевому рівні
    2. Складання прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди
    3. Бюджетний запит – основа для складання проекту місцевого бюджету
    4. Бюджетна програма – основа ПЦМ
    5. Результативні показники бюджетних програм – індикатори для оцінки ефективності виконання бюджетних програм
    6. Формування коду програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів для бюджетної програми
    7. Паспорт бюджетної програми та звіт про його виконання
    8. Моніторинг та оцінка виконання бюджетних програм
    Всі питання були детально розглянуті та опрацьовані.
    Для проведення навчання були застосовані інформаційно – аналітичні та методичні матеріали навчального модуля, розроблені експертами Проекту. Учасники навчання отримали всі матеріали навчального модуля в електронному вигляді.