Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua  04 березня 2019 року в актовому залі Межівської районної ради проведено засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів. До участі в роботі комісії були запрошені голови Межівської та Новопавлівської об’єднаних територіальних громад, Слов’янський та Зорянський сільські голови, а також керівники фінансових служб об’єднаних громад, головні бухгалтери сільських рад, директор СФГ «Кипарис» Бугай В.Є. та директор СФГ «Калашник» Калашник О.В.
  На порядок денний винесено такі питання:
  - Про стан боргу зі сплати єдиного внеску по Межівському району станом на 01 січня 2019 року та проведену роботу з боржниками;
  - Про стан податкового боргу до місцевих бюджетів Межівського району, що склався станом на 01 січня 2019 року та про проведену роботу з боржниками;
  - Щодо проведення розрахунків за оренду земельних паїв за 2018 рік та стану перерахування до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із орендної плати.
  Засідання комісії відбулось за присутності членів комісії. Роботу комісії розпочала начальник фінансового управління Ключик Н.О. з оголошення порядку денного засідання та інформації про склад присутніх членів комісії та запрошених до участі у роботі.
  Доповідь з першого питання розпочала начальник фінансового управління Ключик Н.О. яка зазначила про важливість про важливість розгляду питання на засіданні та необхідність проведення спільної роботи з боржниками.
  Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Довженко Т.М. детально проаналізувала стан заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, націлила представників сільських рад на проведення відповідної інформаційно - роз’яснювальної роботи з боржниками.  За результатами розгляду першого питання прийняте рішення:
  1. Відділу економіки райдержадміністрації підготувати звернення до Західно-Донбаської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо надання до райдержадміністрації інформації про проведену роботу з боржниками зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із зазначенням списків боржників щодо яких розпочата претензійно-позовна робота по стягненню заборгованості.
  2. Рекомендувати сільським, селищному голові продовжити роботу з боржниками та надати до відділу економіки райдержадміністрації 18 березня 2019 року інформацію про проведену роботи з боржниками та дані по ФОП, які сплатили борг із зазначенням суми погашеного боргу по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 15 березня 2019 року.
  3. Відділу економіки райдержадміністрації:
  - надати списки ФОП - боржників до управління соціального захисту населення райдержадміністрації для опрацювання.
  - підготувати списки боржників, які станом на 15 березня 2019 року не погасили заборгованість та щодо яких не відкрито виконавче впровадження, для заслуховування на чергове засідання бюджетної комісії, яка відбудеться орієнтовно в кінці березня 2019 року.

  Розгляд наступного питання щодо податкового боргу розпочала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О., яка зазначила, що за даними наданих звітів по Межівському району рахується податковий борг станом на 01.01.2019 року:
  - до державного бюджету – 186,15 тис. грн.;
  - до місцевого бюджету – 702,96 тис. грн.
  станом на 01.02.2019 року:
  - до державного бюджету – 383,9 тис. грн.;
  - до місцевого бюджету – 938,23 тис. грн.
  Ріст боргу до місцевих бюджетів за період з 01.01.2019 по 01.02.2019 становить + 235,27 тис. грн., в тому числі:
  ПДФО + 0,85 тис. грн. (основна сума боргу 45,42 тис. грн. за результатами річного декларування, при цьому це можуть бути не тільки одноосібники, але й спадщина);
  Податок на прибуток – без росту (сума боргу 6,47 тис. грн.);
  Акцизний податок з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів – без росту (сума боргу 7,67 тис. грн.);
  Податок на нерухоме майно, сплачене фізособами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості +0,20тис. грн. (сума боргу 16,21 тис. грн.);
  Податок на нерухоме майно, сплачене юрособами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості +10,25 тис. грн. (сума боргу 30,73 тис. грн.);
  Земельний податок з юридичних осіб – без росту (сума боргу 216,85 тис. грн.);
  Орендна плата з юридичних осіб + 25,15 тис. грн. (сума боргу 146,53 тис. грн.);
  Земельний податок з фізичних осіб – без росту (сума боргу 176,42 тис. грн.);
  Орендна плата з фізичних осіб + 5,98 тис. грн. (сума боргу 15,93 тис. грн.);
  Транспортний податок з юридичних осіб + 6,23 (сума боргу 6,23 тис. грн.);
  Єдиний податок з юридичних осіб – без росту (сума боргу 6,21 тис. грн.);
  Єдиний податок з фізичних осіб + 7,8 тис. грн. (сума боргу 59,37 тис. грн.);
  Єдиний податок с/г товаровиробників, у яких частка с/г виробництва перевищує 75% +181,2 тис. грн. (сума боргу 182,23 тис. грн.)
  Інформацію по податковому боргу станом на 01.01.2019 року в розрізі платників, взяту на офіційному сайті ДФС України, надіслано сільським, селищному голові для опрацювання та проведення відповідної роботи з боржниками 15 лютого 2019 року.
  Ключик Н.О. також зазначила, що на 01 січня спостерігалось зменшення податкового боргу до місцевих бюджетів проти 01.12.2019 року на 22,9 тис. грн., при цьому сума зменшення могла б бути більшою, якби не утворення боргу по деяких платниках.

  Про проведену роботу з боржниками доповіли Зорянський сільський голова Довгоспиний М.І., Слов’янський сільський голова Смольська Г.І., начальник фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Редька Л.І.
  Начальник Межівської ДПІ Дудко Л.І. звернула увагу сільських голів на початок кампанії декларування доходів громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) за 2018 рік та необхідності проведення інформаційної роботи серед одноосібників.

  Сільським, селищній радам надано для опрацювання та роботи інформацію по податковому боргу станом на 01.02.2019 року.
  За результатами розгляду другого питання прийняте рішення:

  1. Фінансовому управлінню підготувати та направити звернення до Західно-Донбаської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо:
  - надання до райдержадміністрації інформації про проведену роботу з боржниками зі сплати податків та зборів до державного та місцевих бюджетів із зазначенням списків боржників щодо яких розпочата претензійно-позовна робота по стягненню заборгованості;
  - надання місячних та квартальних звітів, передбачених статтями 59, 60 Бюджетного кодексу України окремо по зведеному бюджету району (рай бюджет, бюджети Зорянської та Слов’янської сільських рад), бюджету Межівської селищної ради та Новопавлівської сільської ради.

  2. Рекомендувати сільським, селищному голові продовжити роботу з боржниками по погашенню заборгованості та надати до фінансового управління райдержадміністрації 25 березня 2019 року інформацію про проведену роботи з боржниками та списки юридичних та фізичних осіб, які сплатили борг із зазначенням суми погашеного боргу. Особливу увагу приділити питанню сплати податку на землю по фізичних особах.
  Розгляд питання щодо проведення розрахунків за оренду земельних паїв за 2018 рік та стану перерахування до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із орендної плати було перенесено на наступне засідання бюджетної комісії, яка відбудеться в кінці березня 2019 року.