Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Уже традиційно у першу неділю вересня, згідно з Указом Президента України від 5 жовтня 1998 року N 1110/98, у нашій державі відзначається День підприємця.

Це свято запроваджене з урахуванням великої ролі підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем і визнанням його впливу на формування, становлення і розвиток національної економіки.
Підприємництво покликане привернути увагу суспільства до підприємницької ініціативи, сприяти подальшому розвитку малого і середнього бізнесу в країні.
Сьогодні у Межівському району здійснюють господарську діяльність 81 мале підприємство. За видами економічної діяльності малі підприємства,це -підприємства торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів, будівництва, підприємства сільського, лісового та рибного господарства та ін.
Крім того мале підприємництво району представлено 545 суб’єктами малого підприємництва, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі та побутового обслуговування, у сфері сільського господарства та будівництва, у сфері інформаційних послуг, технічного обслуговування і ремонту автомобілів та ін.
Необхідно зазначити, що кількість суб’єктів господарювання (фізичних осіб) за останні роки значно зросла. Так, якщо у 1999 році чисельність СПД становила 190 осіб, у 2003 році - 366 осіб, то станом на 01 липня 2018 року їх загальна кількість становить 545 СПД.
Територіально найбільша питома вага суб’єктів малого підприємництва зареєстрована у смт. Межова – 387 СПД, у смт. Демурине – 52 СПД, у Новопавлівській ОТГ здійснюють діяльність 34 СПД, у Слов’янській сільській раді – 38 СПД.
Великою мірою роль малого бізнесу полягає у вирішенні питання зайнятості, що проявляється, насамперед, у здатності створювати нові робочі місця. Тільки протягом 2017 року за рахунок малого бізнесу створено 92 робочих місць, а протягом першого півріччя 2018 року створено 39 нових робочих місць. За підсумками 2017 року середньорічна кількість найманих працівників у суб’єктів підприємницької діяльності становила 289 осіб, а станом на 01 липня 2018 року їх чисельність становить 311 осіб.
Суб’єкти підприємницької діяльності беруть активну участь у житті району, грають вагому роль його соціально-економічному розвитку: надають спонсорську допомогу при проведенні різних культурно-масових заходів, свят, районних змагань та ін. За це хотілося на передодні свята сказати щире ДЯКУЄМО.
Шановні підприємці! Щиро вітаємо вас з професійним святом. Слова вдячності адресуємо енергійним, ініціативним людям, що зуміли організувати свою справу, втілити в життя нові ідеї та проекти, своєю невтомною працею активно сприяти розвитку Межівщини.
У день вашого професійного свята прийміть найщиріші вітання та побажання успіхів у вашому бізнесі. Нехай доля завжди посміхається вам, а партнери ніколи не підводять. Щиро бажаємо вам, вашим родинам міцного здоров’я, щастя та щедрої долі. Нехай усі ваші задуми будуть успішними, а бізнес - стабільним і процвітаючим!