Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Умови списання заборгованості з єдиного внеску

    З 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS – CoV – 2» (далі – Закон №1072), яким надано можливість фізичним особам – підприємцям, які не здійснюють підприємницьку діяльність (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять незалежну професійну діяльність і не отримували дохід від цієї діяльності у період з 01.01.2017 до 01.12.2020, скористатися правом щодо списання, несплаченої станом на 01.12.2020 суми недоїмки, штрафів та пені, нарахованої на ці суми недоїмки включно до дати подання заяви про списання недоїмки, та за умови подання до 01.03.2021:
    а) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 до дати подання заяви вважалися платниками, фізичними особами – підприємцями (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464 за період з 1 січня 2017 до 1 грудня 2020. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;
    б) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 до дати подання заяви вважалися платниками, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464 за період з 1 січня 2017 до 1 грудня 2020. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.
    Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску (особою) зазначених документів (якщо відповідні документи не були подані раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

    Викрито схему ухилення від сплати податків фізичною особою у сумі 9,3 млн грн

    Податківцями спільно з ГУ ДФС у Дніпропетровській області в рамках досудового розслідування по кримінальному провадженню були встановлені факти проведення фізичною особою – підприємцем фінансових операцій з отримання на власні рахунки та платіжні картки понад 25 млн грн від низки підприємств з наявними ознаками «фіктивності», які в подальшому були переведені у готівку через банкомати та касові відділення банківських установ.
    Встановлено, що зазначена фізична особа – громадянин України разом із здійсненням підприємницької діяльності відкрив на своє ім’я карткові рахунки, на які протягом 2017 – 2018 років зараховувались значні суми грошових коштів, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
    У звітності про підприємницьку діяльність ці операції не відображались та суми до податкових декларацій про майновий стан і доходи не включались.
    Таким чином, фізичною особою – платником податків за результатом участі у фінансових операціях ймовірно не задекларовано та не сплачено податків і зборів у сумі 9,3 млн гривень.
    За матеріалами аналітичного дослідження слідчим управлінням ГУ ДФС у Дніпропетровській області зареєстровано кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).
    Погашення податкового боргу: особливості застосування норм Закону України
    № 1072
    Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що 04 грудня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072), який набув чинності з 10.12.2020.
    Зокрема, Законом № 1072 доповнено підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України пунктом 23, яким передбачено, що у разі погашення платниками податків у повному обсязі суми податкового боргу грошовими коштами (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/ відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом, у такому випадку штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків. Проте, є винятки.
    Так, положення цього пункту не застосовується щодо:
    • великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Кодексу;
    • осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
    • осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
    • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
    • осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
    • осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
    Отже, відповідно до норм Закону №1072-ІХ штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.
    Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
    Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

    Отримали дохід від продажу сільськогосподарської продукції у 2020 році – задекларуйте його


    Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2020 року.
    Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ), відповідно до норм якого подавати декларації про майновий стан і доходи необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
    Крім того, при отриманні у 2020 році доходів від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин-одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок на доходи фізичних осіб з таких доходів за своєю податковою адресою.
    Декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік (далі – Декларація) подається до 01 травня 2021 року (останній день – 30.04.2021 року).
    Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (18 %) та військовим збором (1,5 %).
    Фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб’єктами господарювання – фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства.
    Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків мають можливість подати Декларацію в електронній формі.
    Щоб подати Декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет, платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг.
    При направленні Декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
    Також повідомляємо, що з початку поточного року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області вживається комплекс заходів в рамках операції «Урожай».
    Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
    Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».


    З початку року на сервіс ДПС України «Пульс» звернулись 83 платника Дніпропетровщини

    Протягом січня поточного року на антикорупційний сервіс ДПС України «Пульс» звернулося 83 заявника Дніпропетровського регіону.
    Найбільшу питому вагу складають звернення з наступних питань:
    - щодо роботи структурних підрозділів Головного управління ДПС (далі – ГУ ДПС)– 35 звернень (42 %);
    - щодо реєстрації податкових накладних та звітності в електронному вигляді – 33 (40 %);
    Всі інформаційні картки, які перебували на розгляді в ГУ ДПС, своєчасно опрацьовані та розглянуті відповідно до вимог норм діючого законодавства.
    Також, у січні ГУ ДПС забезпечено своєчасний розгляд 51 звернення, які надійшли на розгляд від державного спеціалізованого сервісу «Урядова гаряча лінія 1545» і 2 звернення, що надійшли від сервісу «Гаряча лінія голови Дніпропетровської ОДА».