www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 січня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
У Дніпрі створюють сучасний хоспіс для важкохворих пацієнтів
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині створюють перший в області центр паліативної допомоги. Сучасний медзаклад для невиліковно хворих пацієнтів працюватиме в одному з корпусів дніпровської лікарні №15. Нині виконали понад 50% будівельних робіт. Триває капітальний ремонт внутрішніх приміщень. Вже провели всі інженерні мережі, облаштували енергозберігаючий вентильований фасад, повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

  «В області створюємо медичні заклади сучасного рівня. Адже якісні медичні послуги мають бути доступні кожному мешканцю регіону, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Невиліковно хворі люди отримають сучасний центр паліативної допомоги. За функціональністю він не матиме аналогів в Україні. Пацієнти закладу знаходитимуться у комфортних палатах, під наглядом лікарів».
  Медзаклад для невиліковно хворих розрахований на 46 пацієнтів. Матиме 13 двомісних та 20 одномісних кімнат. Окрім палат, там знаходитимуться кабінети психолога та психотерапевта, функціональної діагностики та корекції больового синдрому, цифровий рентгенкабінет, кімната для волонтерів та родичів. На третьому поверсі працюватиме невелика капличка.

  «Наші пацієнти отримуватимуть психологічну, духовну, соціальну та медичну допомогу. Їх, нажаль, неможливо вилікувати, але можна забезпечити максимальну якість життя, – розповів головний експерт з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Юрій Криничний. – На базі хоспісу працюватиме виїзна бригада, яка допомагатиме найбільш «важким» пацієнтам вдома. Функціонуватиме денний стаціонар. Людина зможе прийти, зробити рентген чи масаж та повернутися додому, якщо стан дозволяє».
  Поруч із корпусом збудували приміщення, у якому обладнають сучасну конференц-залу на 60 місць. Там планують створити міжобласний навчально-тренінговий центр. Навчатимуть медичних та соціальних працівників як надавати паліативну допомогу.

  В основній будівлі встановили два ліфти для пацієнтів. До кожної кімнати підведуть кисень.

  «Зараз тривають внутрішні малярні роботи. На другому і третьому поверхах поклали керамічну плитку у коридорах. Переходимо до капітального ремонту санвузлів, – розповів виконроб Володимир Срібний. – Залишається виконати оздоблювальні роботи на цокольному поверсі. Далі завеземо необхідне обладнання, меблі, світильники, телевізори».
  Насамкінець робітники виконають благоустрій території. Вже встановили паркан з монолітних бетонних блоків нового зразка.

  Нині в Україні – два паліативні центри. Вони – у Харкові та Івано-Франківську.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор