www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Міжнародне епізоотичне бюро попереджає про загрозу епідемії заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби
Версія для друку Написати листа

    Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) попереджає, що епідемією заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби уже охоплені країни Росії, Болгарії, Угорщини, Австрії, Вірменії, Ірану, Казахстану. Вірус спалахнув за 200 км від кордону із Луганською областю, або за 340 км від Харкова. Якщо брати до уваги той факт, що швидкість просування даної хвороби 100 км за добу, то ймовірно, що вже найближчим часом вірус може потрапити на Україну.
    Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби — вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується лихоманкою, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, утворенням типових, схильних до некротичного розпаду вузликів (горбочків) у шкірі та слизових оболонках травного каналу й дихальних шляхів, ураженням очей та генералізованим лімфаденітом. Останнім часом хвороба набуває поширення в європейських країнах, є обов'язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров'я тварин (МЕБ).
    Чим небезпечна хвороба?
    Хвороба небезпечна високими економічними збитками тому, що викликає значне зниження молочної і м'ясної продуктивності, знижує якість шкіряної сировини. У корів порушується статева циклічність, у тільних корів виникають аборти. В Індії ця інфекція щорічно завдає шкоди на 50 млн. рупій. Летальність не перевищує 10%.
    Як відбувається зараження ?
    Хвороба переважно передається кровосисними комахами: комарами, ґедзями, москітами і мухами деяких видів. Найбільша кількість тварин хворіє у місцях великого скупчення комах. Зареєстрована передача збудника телятам через молоко корови. Помічено, що вірус можуть поширювати птахи, особливо водоплавні, зокрема чаплі. В деяких випадках вірус може передаватися через корми та воду.
    Скільки часу проходить з моменту зараження тварини до прояву клінічних ознак хвороби?
    Інкубаційний період хвороби може тривати від 3 до 30 днів, переважно 7 - 10 діб.
    Які клінічні ознаки хвороби ?
    Першими клінічними симптомами є підвищення температури тіла до 40 градусів, гіперемія і набряки слизових оболонок ротової й носової порожнин, статевих органів, виділення з очей і носа. В ділянці підгруддя, вимені та кінцівок розвиваються набряки, хода стає скованою. Хворі тварини відмовляються від кормів, швидко худнуть, у них різко знижуються надої. Поверхневі лімфовузли різко збільшуються в розмірі, мають вигляд пухлин, іноді абсцедують.
    Невдовзі після підвищення температури тіла на шкірі в ділянці шиї, голови, грудей, черева, кінцівок та вимені з’являються щільні округлі або ледь видовжені вузлики з плоскою поверхнею, діаметром 0,5 – 0,7 см, заввишки до 0,5 см, які добре помітні у тварин з короткою шерстю, легко промацуються пальпацією. Кількість вузликів коливається від кількох десятків до кількох сотень. Через деякий час по краях вузликів починає відділятися епідерміс, а в центрі утворюються характерні впадини з некротизованою щільною тканиною, що відмежовуються від здорової тканини валиком з грануляційної тканини завширшки 1 – 3 мм.
    Якщо Ви помітили схожі ознаки негайно сповістіть ветеринарного лікаря!
http://storage.milkua.info/uploads/news/companies%20news/N1.jpg
    Що станеться, якщо не повідомити про хворобу ?
    Хвороба може швидко поширитись в регіоні, завдаючи значних економічних збитків внаслідок зниження продуктивності та загибелі тварин.
    При підозрі на захворювання сповістіть фахівця, краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх сусідів !
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор