www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 19 листопада 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Легалізація заробітної плати – запорука стабільного майбутнього
Версія для друку Написати листа
Заробітна плата – це невід’ємне право кожного громадянина України, і згідно ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право:
   - на належні, безпечні і здорові умови праці;
   - на заробітну плату, не нижчу від визначеної законодавством;
   - на захист від незаконного звільнення;
   - на право на своєчасне одержання винагороди за працю.
На жаль, такі негативні явища як використання праці найманих робітників без укладення трудових договорів, виплата заробітної плати в «конвертах» або у розмірі нижче законодавчо встановленого розміру залишаються актуальними. Основна причина цього - ухилення від сплати податків та обов’язкових платежів.
Сьогодні від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет Межівщини, а через непоінформованість і низький рівень свідомості дорогою ціною платять і самі наймані робітники.
Слід зазначити, що відповідно до проведеного аналізу на території Межівського району окремі суб’єкти господарювання сплачують заробітну плату у розмірі, що не перевищує законодавством встановлений мінімум (3723 грн.). В першу чергу це стосується агроформувань, особливо невеликих селянсько - фермерських господарств.
Так, якщо у товариствах району заробітна плата становить від 7310 грн. до 13300 грн., то у невеликих селянсько - фермерських господарствах рівень заробітної плати у кращому разі на рівні мінімальної заробітної плати – 3723 грн. Цікаво, невже трактористи, комбайнери, водії у період жнив у таких господарствах дійсно отримали мінімальну заробітну плату, невже керівників не цікавить майбутнє їх працівників?! Можливо вже час подбати про своїх працівників та їх майбутнє, оскільки розмір соціальних виплат залежить від розміру заробітної плати сьогодні, а розвиток територій та подальше утримання соціальних закладів залежить від податків, які сплачують працюючі.
Хотілося б відзначити ще той факт, що на території Межівського району здійснюють господарську діяльність 47 суб’єктів господарювання - фізичні особи - підприємці, які основним видом своєї діяльності вибрали вирощування сільськогосподарської продукції. Найбільше таких підприємців по Преображенському старостинському округу – 10, по Новопавлівській сільській раді - 6, по Райпільському старостинському округу – 5, по Демуринському старостинському округу - 4 та ін.
Загалом в обробітку у приватних підприємців понад п’ять тисяч гектарів землі. Окремі підприємці мають в обробітку від 280 га до 900 га землі, у той же час офіційно зареєстрована наймана праця відсутня. Ви повірите, що одна особа, в особі підприємця обробляє 280 га? А як же у жнива, теж одна особа? Ми всі добре розуміємо та знаємо, що навіть враховуючі сучасні технології одній особі обробити 280 га самотужки не під силу. Просто у такий спосіб суб’єкти господарювання ухиляються від сплати податків.
Тож у черговий раз наголошуємо керівникам, власникам усіх бізнес-структур району, що ухилення від сплати податків і зневага до працівників – це шлях до самознищення власного бізнесу та нищенська старість громадян, які зараз своєю працею приносять прибуток вашим підприємствам. Давайте спільно подбаємо про те, щоб усім мешканцям Межівщини жилося краще та захищеніше. Легше запобігти накладенню штрафних санкцій, дотримуючись у своїй діяльності вимог чинного трудового законодавства, ніж викладати значну суму за виявлені порушення.
У черговий раз звертаємося до громадян та працівників! Пам’ятайте: легалізація заробітної плати – запорука стабільного майбутнього кожного з Вас. Отримуючи заробітну плату в «конвертах», Ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор