Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua1. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА НА МЕЖІВСЬКИЙ РАЙОН

Межівський район утворений у 1923 році. До цього села Межівського району входили до складу Катеринославської губернії Павлоградського повіту. Заселення Межової пов’язано з будівництвом залізниці Юзівка-Катеринослав, завершеним у 1884 році. Тоді ж була збудована і залізнична станція Межова, яка дала назву сучасному селищу. У 90-х рр. ХІХ століття землі, розташовані на північний захід від станції, почали заселятися вихідцями із села Слов’янки. Так виник хутір Новослов’янка. На північ від Межової, вихідці із села Підгороднього заснували село Григорівку. На початку ХХ століття в цьому селі виникли промислові підприємства, здебільшого по переробці сільськогосподарської сировини, 2 парові млини, олійниця, ливарня, шкіряна майстерня та завод по ремонту сільськогосподарських машин.
З 1925 року Григорівка стала центром Межівського району.
У 1926 році були створені 3 товариства спільного обробітку землі. З метою підготовки кваліфікованих кадрів механізаторів у 1935 році в райцентрі була відкрита школа тракторних бригадирів, в якій навчалося 150 чоловік.
У 1935 році в райцентрі був збудований кінотеатр. До культурного життя все ширше залучалися селяни, робітники, сільська інтелігенція. Рік у рік зростав культурний рівень колгоспників і робітників.
У роки Великої Вітчизняної війни для боротьби з ворогом була створена підпільно – диверсійна група. 14 жовтня 1941 року Межівський район був окупований ворогом.
Примусово вивезено на каторжні роботи до Німеччини 2870 чоловік.
Найзапекліші бої, під час визволення району, велися за такі населені пункти: Зоряне, Слов’янка, Преображенка, Іванівка, Межова, Українка, Райполе, Попутно-Отрадне. У цих боях загинуло 1579 солдат і офіцерів Радянської Армії.
10 вересня 1943 року 39-та танкова бригада 23-го танкового корпусу Радянської Армії звільнила районний центр від фашистських загарбників.
Під час Великої Вітчизняної війни Межівщина дала 14 тисяч захисників Вітчизни. З них загинуло на фронтах, у партизанських загонах і концтаборах 6 тисяч чоловік.
За мужність, проявлену в боях, нагороджено орденами й медалями 7 тисяч межівчан.
Об’єднання в 1957 році Григорівки, Ново-Слов’янки і Кам’янки в селище міського типу Межова сприяло подальшому розвитку населеного пункту й району.
Межівський район розташований переважною своєю площею в південно-східній частині лівобережного району північного Степу і лише незначна східна частина його відноситься до Придонецького комплексного району. Основними водними артеріями є річки Вовча, Солона, Бик. Ставки займають 434 га. Ґрунти – чорноземні. Ландшафт – безлісий степ, який подекуди перетинають яри та балки.
Район межує на півночі з Олександрівським, на сході - із Добропільським та Красноармійським, на півдні – із Новосілківським районами Донецької області; на південному заході – із Покровським, а на заході з Васильківським та Петропавлівським районами Дніпропетровської області. Територію району із заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино-Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград-Красноармійськ Придніпровської залізниці та асфальтова дорога Київ-Дніпропетровськ-Донецьк. Віддаленість від обласного центру становить близько 178 км.
На території Межівського району створено ландшафтні заказники місцевого значення: «Антонівський» на землях Богданівської та Іванівської сільських рад; «Балка Скелька» на землях Слов’янської сільської ради; «Балка Сухарева» на землях Межівської селищної ради та Райпільської сільської ради; «Балка Горіхова» на землях Новопавлівської сільської ради; «Балка Сухий Бичок» на землях Зорянської сільської ради; «Іванівський» на землях Новопалівської та Іванівської сільських ради; «Крутоярівський» на землях Зорянської сільської ради; «Чугуєво – Мар’ївський» на землях Новопавлівської та Райпільської сільських рад.
Район екологічно відносно чистий.
Клімат – помірно-континентальний, напівпосушливий. Характеризується коливанням різних погодних умов: вологі роки зміняються різко посушливими, а останні, у свою чергу, часто супроводжуються суховіями. Зима – малосніжна, із частими відлигами.
Видатні діячі науки, культури, Герої війни і праці.
Науковці
1. Іванисенко Віктор Панасович – доктор філологічних наук, народився у 1927 році в селі Новопавлівці, помер у 1997 році.
2. Клименко Федір Єлисейович – доктор технічних наук, академік, професор Національного університету «Львівська політехніка», завідувач кафедрою будівельних конструкцій Львівського державного агроуніверситету, помер у 2008 році.
3. Падун Петро Панфілович, народився у 1939 році у селі Тарасівка, закінчив Дніпропетровський державний університет з відзнакою. Засновник і організатор першого в історії України вузу нового типу - Академії митної служби України. Державний радник митної служби другого рангу, професор, кандидат технічних наук. За сумлінне ставлення до роботи його відзначено подякою Президента України, нагрудними знаками «Почесний митник України», «За сумлінну службу в митних органах», «Заслужений працівник освіти України» та нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Автор понад 50 наукових праць і 2 винаходів, які здобули визнання та практичне втілення в ракетно-космічній галузі держави. Помер у 2003 році.
4. Роздорський Григорій Іванович – професор, доктор економічних наук, народився у 1923 році в селі Всесвятському, помер у 1977 році.
5. Романенко Анатолій Юхимович – доктор медичних наук, академік, народився в селі Новопавлівці, директор інституту радіології, проживає в м. Києві.
6. Кобець Анатолій Степанович народився 22 липня 1955 року в смт Межова, з 2007 року ректор Дніпропетровського державного аграрного університету, кандидат технічних наук, професор. Присвоєно вчене звання професора (2003), має почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2009). Під науковим керівництвом професора створена наукова школа «Розробка та дослідження робочих органів для обробітку ґрунту та збирання коренеплодів у складних умовах». Є автором понад 200 наукових робіт, присвячених актуальним теоретичним і науково-практичним питанням механізації сільського господарства. Під керівництвом професора захищено три кандидатські дисертації.

Письменники, поети
1. Божко Сава Захарович, народився в селі Крутоярівці, помер у 1947 році.
2. Костиря Іван Сергійович, народився в селі Федорівському, проживав у місті Донецьку, помер у 2004 році.
3. Нечай Михайло Потапович, народився в селі Володимирівці, помер у 1995 році.
4. Мисик Василь Олександрович, народився в селі Новопавлівці, помер у 1982 році.

Герої Радянського Союзу
1. Машир Іван Васильович, народився в селі Слов’янці у 1910 році. Дійсну військову службу проходив з 1931 по 1933 рік. Учасник Другої світової війни з жовтня 1941 року. Воював на Північно-Західному, Сталінградському, Центральному та 3-му Українському фронтах. Нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної Зірки. Виконуючи свій громадянський обов’язок громив ворога у Угорщині та Австрії. Тяжкі бої під Сталінградом, поранення, знову бої під Харковом та село Антонівку, де взвод Івана Васильовича знищив сім німецьких «тигрів». За відвагу і мужність, проявлені в Білгородсько-Харківській операції, командиру взводу протитанкових гармат 2-го батальйону 382-го стрілецького полку 84-01 стрілецької дивізії старшому сержанту Маширю Івану Васильовичу 1 листопада 1943 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу, помер у 1980 році.
2. Надточий Іван Іванович, народився 20 червня 1922 року в селі Новопавлівка. В Радянській Армії з червня 1941 року. Перше бойове хрещення прийняв під Смоленськом в 1941 році у складі курсантів полкової школи, був контуженим. Служив в батальйоні авіатехнічного обслуговування на Південному, а потім Брянському фронтах. Після закінчення військово-політичного училища в Ташкенті в званні лейтенанта був призначений в 337 стрілецьку дивізію. Визволяв Лівобережну Україну, форсував Дніпро. Свій патріотизм, любов до Батьківщини лейтенант Надточий довів в боях за Букринський плацдарм біля Києва. Уміло керуючи боєм, в якому ворог ніс великі втрати, Іван Іванович та бійці його підрозділу захищали плацдарм до підходу основних сил. За мужність і героїзм, проявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 листопада 1943 року Івану Івановичу Надточому присвоєно звання Героя Радянського Союзу, помер у 1938 році.

Кавалери багатьох бойових орденів
1. Березняк Євген Степанович - розвідник, відомий як майор «Вихор». На початку війни підпільну та розвідувальну діяльність розпочав на Межівщині, у селі Веселім. За врятування польського міста Кракова від знищення нацистами нагороджений вищим військовим орденом Польщі «Вертуті Мілітарі», а також орденом Вітчизняної війни І ступеня. Почесний громадянин міста Кракова, помер 23 жовтня 2013 року.
2. Кубарь Микола Прокопович, проживав в селі Веселому, помер у жовтні 2004 року.
3. Литовка Іван Степанович, проживав в смт.Межова помер у грудні 2002 року.
4. Таран Василь Пилипович, проживав в смт.Межова, помер 27 січня 2009 року.
5. Четвериков Микола Родіонович, проживав в смт.Межова, помер у липні 2003 року.

Герої Соціалістичної Праці
1. Артюхов Іван Акимович - бригадир польової бригади колгоспу «Радянська Україна», помер у 1988 році.
2. Блоха Тихін Кирилович багато років керував радгоспом імені Петровського За досягнення в роботі нагороджений орденом Леніна та медаллю «Золота Зірка», мав звання Г ероя Соціалістичної Праці, помер у 1986 році.
3. Шелест Іван Лукич працював на посаді директора радгоспу імені Петровського зробив значний внесок в розвиток землеробства, тваринництва та економіки господарства. Він був ініціатором і безпосереднім учасником заснування в господарстві бригади К-700. Цей підрозділ був ударною силою в землеробній галузі господарства. Аналогічних бригад на той час в Україні не було. За відмінну роботу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, помер у 1996 році.

Кавалери двох орденів Леніна
1. Лях Віра Іванівна, доярка, проживала в с.Зоряне, померла 12 березня 2000 року
2. Радченко Василь Григорович, проживає в селі Новопавлівці.

Кавалер трьох орденів Трудової Слави
1. Дзюба Нінаїда Вікторівна, народилася в 1944 році в селі Новопетрівка Межівського району. Після закінчення школи працювала дояркою в радгоспі імені Петровського. У 1975 році отримала орден Трудової Слави ІІІ ступеня, через рік ІІ ступеня, а у 1986 році була нагороджена орденом Трудової Слави І ступеня за високі виробничі показники.

Заслужені працівники сільського господарства
1. Зоц Олексій Іванович народився 15 вересня 1947 року в селі Красногорівка Межівського району. Непростій справі керівника району, яка потребує бажання служити людям та справжньої відданості, присвятив більше двох десятиліть свого життя. Працював головою ради районного агропромислового об’єднання, першим секретарем районного комітету Комуністичної партії України, представником Президента України в Межівському районі. З 1994 до 1995 року обіймав посаду голови Межівської районної ради народних депутатів, з 1995 до 1998 року голови Межівської районної державної адміністрації. З 1998 до 2010 року - голова Межівської районної ради (голова райради трьох скликань). Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. Йому присвоєне Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Почесний громадянин Межової.
2. Щербаченко Сергій Олексійович народився у 1942 році на Сумщині. У січні 1984 року очолив радгосп імені Петровського, де до цього працював на посаді головного зоотехніка. За високі виробничі показники, розвиток соціальної та культурної інфраструктури на селі (в господарстві було створено мотоклуб «Україна», в якому виховали майстра спорту, декількох кандидатів у майстри). В1998 році було присвоєно високе звання - Заслужений працівник сільського господарства України.
3. Харламов Віктор Георгійович - народився у 30 травня 1952 року в місті Торез Донецької області, проживає в с.Новопідгороднє. Депутат Верховної ради України ІІ скликання 1994-1998 років, у Верховній Раді України був членом Комітету з питань правової політики і судово-правової реформи. Співавтор деяких норм законодавства: про оренду землі строком на 49 років, деяких положень законів «Про КМУ», «Про Конституційний суд України», має подяку Світового Конгресу українських юристів за прийняття, вперше в національній історії, Конституції України 28 червня 1996 року. Заслужений працівник сільського господарства України. Державний службовець 1 рангу. Організував будівництво та фінансування 22 кілометрів газопроводу: Межова - Українка - Сухарева балка - Райполе - Новопідгородне. Нагороджений орденом «Заслужений Працівник Сільського Господарства України», грамотою Верховної Ради України, медаллю «10 років незалежності України». Засновник ТОВ «ВЕКТОР Х», СТОВ «ЄДНІСТЬ». Майстер спорту СРСР з вільної боротьби, к.м.с з самбо та дзюдо, кандидат у Олімпійську СРСР 1975 року. Член Національної Спілки Журналістів України. Член Конгресу Літераторів України та Всеукраїнського Союзу Письменників-мариністів України. Відкривав у складі Державної Делегації України посольство України в Лівані.Поет, автор більше ніж 50 поетичних збірок, серед яких «Іконостас долі», «Біном Нефертіті», «Проліски натхнення», «Сольфеджіо життя», «Бісектриса часу» та інші.
4. Костюченко Віктор Іларіонович – головний агроном ТОВ АФ «Промінь» Межівського району, проживає в с. Гаврилівці Покровського району. Починаючи з 2004 року, ТОВ «Агрофірма «Промінь» - одне з небагатьох агроформувань Межівщини, що має ліцензію на виробництво та реалізацію репродуктивного насіння. Віктору Іларіоновичу у 2010 році присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
5. Чопенко Володимир Борисович - народився у 1939 році в селі Володимирівка Межівського району. У 1976 році за сумлінну працю був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, має медаль «За трудову доблесть». А в 1991 році удостоєний високого звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Заслужені механізатори України
1. Ненашко Анатолій Федорович у 1985 році йому було присвоєно звання «Заслужений механізатор сільського господарства Української РСР».
2. Рак Михайло Минович у 1982 році один із перших на Межівщині, був удостоєний високого і почесного звання «Заслужений механізатор України».

Заслужені вчителі України
1. Білоус Катерина Захарівна, Білоус Катерина Захарівна народилася у 1938 році в селі Тарасівка Межівського району. Закінчила Дніпропетровське педагогічне училище та Бердянський педагогічний інститут. 33 роки віддала справі навчання і виховання підростаючого покоління, працюючи вчителем початкових класів Межівської середньої школи №1. В кінці 70-х років однією із перших у Дніпропетровській області почала навчати дітей-шестирічок. У 1973 році їй було присвоєно звання «Заслужений вчитель Української РСР», померла 22 березня 2007 року.
2. Лисак Іван Васильович, народився у 1925 році в селі Вовчий Яр Харківської області. Закінчив фізико-математичний факультет Нікопольського учительського інституту, заочне відділення Донецького педінституту. З 1949 працював на освітянській ниві Межівщини. У 1960 році очолив вчительський колектив Слов’янської середньої школи, де працював аж до виходу на пенсію. За великі заслуги у справі навчання та виховання присвоєно звання «Заслужений вчитель України», помер у липні 2005 року.

Заслужені працівники охорони здоров’я України
1. Неділько Меланія Іванівна, народилася у 1922 році в селі Мельники на Полтавщині. В 1949 році закінчила Дніпропетровський медичний інститут і почала працювати завідуючою дитячим відділенням Межівської ЦРЛ. З 1970 року призначена на посаду районного педіатра. В 1972 році присвоєно звання «Заслужений лікар Української РСР», померла у червні 2005 року.
2. Шеремет Любов Юхимівна, народилася в 1937 році в селі Маломихайлівка Васильківського району Дніпропетровської області. В 1957 році закінчила Дніпропетровське медичне училище за спеціальністю - акушерка. Працювала в Межівській ЦРЛ. В 1983 році присвоєно звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України».
3. Грицай Валентина Іванівна - фельдшер станції швидкої та невідкладної медичної допомоги Межівської підстанції комунального закладу «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України», відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2014 року № 676/2014 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України».
4. Кириченко Валентина Матвіївна - фельдшер-диспетчер Межівської підстанції комунального закладу «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України», відповідно до Указу Президента України від 04 березня 2016 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня».

Державна нагорода – орден княгині Ольги ІІІ ступеня
1. Мартиненко Євгенія Василівна – мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу, проживає в с. Новогригорівка, нагороджена Державною нагородою – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, відповідно до Указу Президента України від 01 червня 2013 року № 311/2013 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня захисту дітей».

Загиблі воїни Межівщини на Сході України
1. Шульга Андрій Миколайович – солдат Збройних сил України, народився 22 січня 1993 року в смт Демурино Межівського району, загинув 14 червня 2014 року в військово-транспортному літаку ІЛ-76, який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська, похований в смт Демурино. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) та нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014.
2. Кулиненко Олег Сергійович – солдат Збройних сил України, народився 15 лютого 1996 року в с. Зоряне Межівського району, загинув 22 січня 2015 року у бою поблизу м. Авдіївка Донецької області, похований в смт. Межова. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 04 червня 2015 року № 311/2015. З 2015 року, в рідному селищі бійця, в його честь проводять турнір з пауерліфтингу. Також він ушанований меморіальною дошкою на парадному вході ліцею-інтернату.
3. Сидоренко Сергій Іванович - старший сержант Збройних сил України, народився 30 вересня 1980 року в с. Новопавлівка Межівського району. При виході з оочення під Іловайськом 29 серпня 2014 року потрапив у полон. У полоні терористів намагався врятувати від розстрілу зовсім молодого бійця – за це був застрелений з автомата російським бойовиком 31 серпня 2014 року, похований у м.Новомосковськ. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 873/2014 .

Доброволець - волонтер
Пізняк Юрій Олексійович – народився 03 липня 1963 року в с. Славне Межівського району, вбитий в ніч на 14 серпня 2014 року на блок-посту «Слов’янка-кордон», на якому бойовики намагалися зі зброєю прорватися з Донецької області у Дніпропетровську, похований в с. Славне. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 1 грудня 2014 року № 900/2014 . У c. Слов’янці в червні 2015 року відкрито меморіальну дошку Юрію Пізняку.

2. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО РАЙОН.

ДОВІДКА
про підсумки соціально-економічного та
культурного розвитку району за 2018 рік

Згідно з рішенням районної ради від 12 березня 2018 року № 375-22/VII «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік» робота структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, районних організацій та установ протягом 2018 року спрямовувалася на забезпечення досягнення показників програми з урахуванням визначених пріоритетів.
У галузях і сферах діяльності затверджено заходи з реалізації в районі основних напрямків урядової політики в економічній та соціальній сферах на 2018 рік, у тому числі виконання місцевих бюджетів, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, зокрема на утримання об’єктів соціально-культурної сфери, упровадження заходів щодо соціально-економічного розвитку району, харчування та оздоровлення дітей, проведення призовної кампанії, забезпечення ефективної роботи аграрного сектору, благоустрою населених пунктів, приведення в належний стан дорожнього господарства району,упровадження заходів, спрямованих на підвищення ефективності підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 рокупідприємств житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери та ін.
У 2018 році реалізовувалися 34 районні програми, з яких 21 фінансувалася з місцевого бюджету.
За своєю спрямованістю програми класифікуються таким чином:
15соціальних програм, 1 програма розвитку реального сектору,
1 екологічна програма, 3 правоохоронні програми, програма розвитку культури, освітня програма та 12 інших програм.
Протягом 2018 року в районі розроблено 9 проектів районних програм та внесено зміни до 9 районних програм.
Крім того Новопавлівською та Межівською об’єднаними територіальними громадами протягом року приймалися програми розвитку територій.
Стан виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2018 рікрозглянуто на 3 засіданнях колегії райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 25 квітня 2018 року № Р-204/0/313-18, від 25 липня 2018 року №Р-307/0/313-18, від 24 жовтня 2018 року № Р-411/0/313-18), а розгляд за напрямами діяльності та по галузях здійснювався систематично на засіданнях колегії райдержадміністрації.
Щодо виконання основних показників економічного та соціального розвитку району за 2018 рік.
Сьогодні Межівський район представлений двома об’єднаними територіальними громадами (Межівською і Новопавлівською) та двома сільськими радами (Зорянською та Слов’янською).

Чисельність населення та демографічна ситуація
На території Межівського району проживає 23028 осіб, або 0,72 % наявного населення Дніпропетровщини.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року, у результаті природного та міграційного руху, чисельність населення зменшилась на 227 осіб, або на 0,98 %.
У звітному періоді в район прибуло 210 осіб, вибуло 276. Міграційне скорочення населення Межівського району становило 66 осіб.
Протягом 2018 року у районі народилося 156 немовлят, що на 1,26 % менше показника минулого року.
Смертність зменшилась на 8,97 %, або на 36 осіб (з 365 осіб за 2018 рік до 401 особи за 2017 рік). Однак кількість померлих по району перевищила кількість народжених більш ніж 2 рази, або на 209 осіб.
Щодо зайнятості населення, то на підприємствах, в установах і організаціях району згідно проведеного аналізу зайнятість без найманої праці у суб’єктів підприємницької діяльності (фізичних осіб) становить 3296 особи, крім того чисельність суб’єктів підприємницької діяльності становить 543 осіб та чисельність найманої праці у малому бізнесі (фізичних осіб-підприємців) становить 311 осіб.
Протягом 2018 року на обліку у відділі надання соціальних послуг в Межівському районі Павлоградськогоміськрайонного центру перебувала 1021 особа, з них 993 особи зі статусом безробітного, у порівнянні з 2017 роком, чисельність безробітних збільшилася на 5 осіб (2017 рік – 1016 осіб, з них безробітні – 984 особи).
До служби зайнятості протягом 2018 року зверталися сезонні працівники з агропідприємств району, машиністи (кочегари) котелень та оператори газових котелень, громадяни, які були вивільнені з сільських рад району після об’єднання в ОТГ.
Працевлаштовано протягом 2018 року 437незайнятих проти 400 осіб за 2017 рік.
Протягом 2018 року на обліку перебували 17 безробітних, які прибули з Донецької та Луганської областей, які отримали весь комплекс соціальних послуг.
На обліку у Межівському відділі Павлоградського МРЦЗ перебувало 12 осіб, звільнених у запас після участі в АТО,працевлаштовані два учасника АТО.
Основною причиною низького рівня працевлаштування учасників АТО є довгий період реабілітації після участі в бойових діях. Більшість учасників АТО не мають професійного досвіду та не виявляють бажання щодо навчання за професіями, які на сьогодні актуальні на ринкупраці.
Протягом 2018 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 12 засідань, здійснено 58 перевірок суб’єктів господарювання.
Легалізовано 42 робочих місця, у т.ч. зареєстровано 42 найманих працівники.
Прикро констатувати той факт, що деякі підприємці зареєстровані, у той же час зовсім не сплачують податків. Для себе вони вибрали загальну систему

оподаткування і подають майнову декларацію без отриманого доходу, при чому здійснюють торгівлю товарами постійно.
Грошові доходи населення та заробітна плата
Заробітна плата є основним джерелом доходів працюючих та підвищення їх життєвого рівня.
Щодо її рівня у галузях економіки району, то вона наступна:
у сільському господарстві – 7061 грн;
у галузі освіти:
відділ освіти райдержадміністрації – 6576 грн, у т.ч. педагоги – 8773 грн;
відділ освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради – 6138 грн, у т.ч. педагоги – 7496 грн;
відділ освіти Новопавлівської сільської ради – 6029 грн, у т.ч. педагоги – 7537 грн;
у галузі охорони здоров’я:
первинний рівень – 4602,53 грн, у т.ч. лікарі – 6614,24 грн, середній медичний персонал – 4767,54 грн;
вторинний рівень – 5524 грн, у т.ч. лікарі – 9809 грн, середній медичний персонал – 5647 грн;
у галузі культури – 4972 грн.
Хочу зазначити, що маємо середній рівень заробітної плати по району 6320 грн, що становить 69,5% від середньої заробітної плати по області (9100 грн).
Щодо розвитку сільського господарства
Соціально-економічний стан району значною мірою залежить від ефективності роботи сільськогосподарських формувань. Розвитку цієї галузі надається пріоритетне значення.
В агропромисловому комплексі у 2018 році всіма категоріями господарств району вироблено валової продукції сільського господарства (у порівняльних цінах 2010 року) на суму 401,7 млн. грн, що становить 95,9 % до показника минулого року.
Під урожай 2018 року агроформуваннями району всіх форм власності проведено посів с/г культур загальною площею 81,6 тис. га, з них зернових культур – 44,5 тис. га.
До збирання ранніх зернових підлягало 38,8 тис. га, з них 29,2 тис. га – озимої пшениці, 8,9 тис. га – ярого ячменю.
У цьому році, не зважаючи на всі труднощі та спекотливі погодні умови, аграрії району зібрали 102,3 тис. тонн ранніх зернових культур. Урожайність по району склала 26,3га, у т.ч. врожайність озимої пшениці – 29,5ц/га, що на 10,0ц/га менше порівняно з минулим роком.
Слід зазначити, що найбільшу урожайність зернових культур отримали ТОВ «Перемога» – 51,0 ц/га, ТОВ АФ «Схід Агро» – 50,2 ц/га, ТОВ «АФ Обрій» – 29,9 ц/га, ТОВ «АФ Промінь» – 29,5 ц/га.
Крім того господарствами району вирощено 80 тонн круп’яних культур, 16,4тис.тонн кукурудзи, 7,1тис.тонн ріпаку.
Валовий збір соняшнику склав у2018 році 54,6тис.тонн, що на 4,2тис. тонн менше ніж у минулому році. Це зумовлено тим,що господарствами району було посіяно соняшнику на площі 30,0 тис. га, що на 2 тис. га менше, ніж у 2017році. Середня урожайність склала 18,5 ц/га.
Найвищі показники урожайності соняшнику досягнуто у ТОВ «Перемога» – 24,6ц/га, ТОВ АФ «Схід Агро» –24,1 ц/га, ПСГП «Мрія» –24,0ц/га.
Вкотре погодні умови восени під час посівної кампанії були не на боці аграріїв.
Протягом серпня – жовтня 2018 року майже не було опадів і вкотре господарства ризикували, висіявши у пізні строки та в сухий ґрунтозимі культури.
Загальна площа озимих зернових під урожай 2019 року по господарствах всіх форм власності становить 26,6 тис. га.
Сходи отримано на площі 23,7 тис. га, що становить 89 % від посіяного. У задовільному стані знаходяться 40% посівів, у слабому та зрідженому– 32 %, що викликає велику стурбованість щодо збереження посівних площ.
Сільськогосподарськими формуваннями району засипано необхідну кількість насіння ярих зернових культур, згідно планових показників, однак враховуючи незадовільні умови посівів озимих культур, можливий пересів їх навесні ярими культурами.
Щодо галузі тваринництва
З 25 господарств основного кола, які займаються обробітком землі у районі, лише сім господарств вирощують тваринницьку продукцію.
У районі по всіх категоріях господарств утримується 3185 голів великої рогатої худоби, що на 4% більше ніж за минулий рік,у тому числі 2454 голів корів,7936 голів свиней (на 337 голів менше у порівнянні з 2017 роком,100 тис. голів птиці).
До позитивних зрушень у галузі тваринництва слід віднести розвиток великої рогатої худоби у сільськогосподарських формувань району, де поголів’я збільшилось на 191 голову у порівнянні з минулим роком.
Щодо державної підтримки у 2018 роцісільгоспвиробників.Це компенсація за придбання сільськогосподарської техніки, кредитування на розбудову підприємства, а ще – гроші на розвиток тваринництва.Загалом на всю країну у 2018 році виділено 6,3 млрд. грн на підтримку фермерських господарств, компенсацію за придбання сільськогосподарської вітчизняної техніки, розвиток тваринництва, а ще – садівництва, виноградництва та хмелярства.
Для юридичних осіб передбачена дотація за утримання однієї корови у розмірі 1500 гривень.
Відповідно до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107, СФГ «Кипарис» направило документи до Міністерствааграрної політики та отримали дотацію у сумі 54 тис.грн.
Одним з напрямків програми передбачена дотація за вирощування молодняка ВРХ, яка надається фізичним особам.
Приймання та оформлення документів покладено на сільські та селищну ради. Станом на 01 грудня 2018 року 49 чоловік отримали дотацію у сумі 43,2 тис.грн.
Послідовне виконання господарствами всіх форм власності району програми оновлення тракторного парку, закупки технологічних зернозбиральних комбайнів і інших сільськогосподарських машин та поліпшення їх використання значно підняло ефективність виконання сільськогосподарських робіт.
Протягом 2018 року закуплено 31 одиницю сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 39 млн. грн., у тому числі:
8тракторів на суму 12,7 млн. грн;
2 зернозбиральних комбайни на суму 7,0 млн. грн;
21 од. іншої техніки і обладнання на суму 19,3 млн. грн.
Регуляторна політика та розвиток підприємництва
Протягом 2018 року започаткували підприємницьку діяльність 65 фізичних осіб проти 89 осіб у минулому році, у т.ч. по Межівській ОТГ –51 особа, Новопавлівській ОТГ –7 осіб, Слов’янській сільській раді –3 особи, Зорянській сільській раді – 4особи.
Припинили підприємницьку діяльність 75 СПД проти 145 у 2017 році, у т.ч. по Межівській ОТГ –61, Новопавлівській ОТГ – 6, Слов’янській сільській раді – 7, Зорянській сільській раді – 1.
Щодо регуляторної політики
Протягом 2018 року місцевими регуляторними органами проведено 20 обговорень проектів регуляторних актів
На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» сільським, селищною радами та Межівською районною державною адміністрацією прийнято 20 регуляторних актів. Межівською районною державною адміністрацією затверджено одне розпорядження, яке має ознаки регуляторного акту, а саме: розпорядження про умови конкурсу з визначення пасажирських автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Межівського району Дніпропетровської області та про регламент роботи ЦНАПу.
Органами місцевого самоврядування прийняті регуляторні акти, що стосуються питання встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік, зокрема єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності, плати за землю, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та на транспорт.
Виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради затверджені правила утримання домашніх тварин, правила благоустрою територій населених пунктів та порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів Новопавлівської об’єднаної територіальної громади.
Межівською селищною радою прийнято регуляторний акт «Про заборону реалізації алкогольних напоїв на території сіл, селищ Межівської селищної територіальної громади в нічний час», який діє з 12 грудня 2018 року.
Відбулося збільшення роздрібного товарообороту майже на 138,9 % при обласному показнику 108,4 %. Аале слід зазначити, що ріст відбувся внаслідок підвищення цін на продукти харчування, промислові товари та послуги.
Станом на 01 грудня 2018 року на споживчому ринку району функціонує 178 магазинів, 29 павільйонів та кіосків, 12 об’єктів ресторанного господарства.
Мережу фірмових магазинів на території району представляють АТБ «Маркет» – один магазин, кіоск ТОВ «Дніпропетровський хлібокомбінат №4» (хлібобулочні вироби), 2 кіоски ТОВ «Преміум», один кіоск «Київські напівфабрикати» та один кіоск «Єрмолинські напівфабрикати», один кіоск «М’ясна фабрика «Зоря».
Протягом звітного періоду мережа торгівельних закладів збільшилась на 8 одиниць. У населених пунктах с. Слов’янка, с. Веселе та у смт. Межова відкрито магазини з продажу змішаної групи товарів «Аврора», парфумерії та косметики «Єва», магазин «Водафон», «Продукти», «Сільгоспзапчастини», завдяки чому створено 11 додаткових робочих місць.
Адміністративні послуги
Протягом 2018 року забезпечено роботу Центру надання адміністративних послуг Межівської районної державної адміністрації.
Через ЦНАП здійснюються надання адміністративних послуг громадянам і видача документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання.
Усього протягом року Центром надання адміністративних послуг Межівської районної державної адміністрації надано 6060 адміністративних послуг, у тому числі:
3397 заяв про надання довідок, витягів та відомостей відділом у Межівському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області;
2057 заяв про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та реєстраційних дій щодо реєстрації бізнесу;
399 заяв щодо послуг РС ГУДМС України в Дніпропетровській області;
144 заяви про надання відділом житлово-комунального господарства, будівництва, містобудування та архітектури райдержадміністрації висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, будівельного паспорта забудови земельної ділянки чи містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
56 заяв про видачу «Посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім’ї»;
7 заяв на послуги Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області у сфері державної реєстрації громадських формувань.
У березні 2018 року відкрито центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради, яким протягом періоду з березня по 20 грудня 2018 року надано 6164 адміністративних послуги.
Відкриття центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради сприяло зменшенню кількості звернень до ЦНАПу райдержадміністрації, та, як позитив, можна зазначити відсутність черги при подачі заяв і можливість вибору для заявників.
На жаль, проблемним залишається питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Не зважаючи на те, що сьогодні державні реєстратори речових прав є в райдержадміністрації та в Межівській селищній раді (у Новопавлівській сільській раді – вакансія), попит на дані послуги значно перевищує можливості їх задоволення.
Соціальне страхування
У районі протягом 2018 року забезпечено своєчасне та стабільне фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.
Протягом 2018 року призначено 208 нових пенсійних справи.
Щомісячно для виплати пенсій пенсіонерам Межівського району витрачається 19533 тис.грн. при середньому розміру пенсії – 2522 грн.
Протягом 2018 року призначались та виплачувались згідно з державними нормативними документами державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми:
допомога у зв’язку з вагітністю та пологами 111 особам на загальну суму 238,8 тис. грн;
допомога при народженні дитини 629 особам на загальну суму 10572,7 тис. грн;
допомога при усиновленні дитини 2 особам на загальну суму 32,7 тис. грн;
допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням,40 особам на загальну суму 2101,1тис. грн;
допомога на дітей 229 одиноким матерям на загальну суму 4295,0 тис. грн;
допомога 208 малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 7878,0 тис. грн.
Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та готівки на придбання твердого палива та скрапленого газу нараховано 3528 особам на суму 24975,6 тис. грн.
56 фізичним особам, яким надано соціальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року №558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам», з районного бюджету виплачено допомогу на суму 132,7 тис. грн.
Відповідно до порядку надання адресної грошової допомоги громадянам адресна грошова допомога, у 2018 році надавалась:
176 громадянам у зв’язку з виникненням у них складних життєвих обставин на загальну суму 445,4 тис.грн (з них – 350,0 тис. грн субвенція з обласного бюджету);
за рахунок коштів районного бюджету проведено урочистості заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав на загальну суму 2,0 тис. грн;
1 особі похилого віку, якій виповнилось 100 років, за рахунок коштів обласного бюджету проведено виплату щомісячної стипендії в розмірі 100 % від прожиткового мінімуму на одну особу непрацездатного віку на загальну суму 2,9 тис. грн;
за рахунок коштів селищного бюджету Межівської ОТГ безкоштовно забезпечено мобільним зв’язком 2 осіб з інвалідністю із щомісячним відшкодуванням (50,0 грн) вартості пакетних хвилин. На зазначені цілі на 2018 рік з районного бюджету виділено кошти у сумі 1,2 тис. грн.
У районі налічується 163 громадянина, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Основним напрямком діяльності у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є забезпечення поліпшення соціального та медичного захисту постраждалих громадян Межівського району.
Протягом 2018 року:
нараховано та профінансовано компенсаційних виплат на оздоровлення на суму 24,4 тис. грн;
на додаткове харчування 79 чорнобильцям 1 та 2 категорії;
компенсація за втрату заробітку 1 особі на суму 8,28тис.грн.
Щодо соціально-культурної сфери
Соціально-культурна сфера району включає заклади освіти, культури, охорони здоров’я, позашкільні заклади. У них працює 1,67 тис. чоловік.
Освітня карта Межівського району протягом 2018 року не змінилася та відповідає рівню 2017 року.
Усі заклади освіти працюють відповідно до програм розвитку освіти у Межівському районі.
Продовжують свою діяльність Дитяча юнацько-спортивна школа (330 учнів), Міжшкільний навчально-виробничий комбінат, КЗ «Сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія», де протягом 2018 року було оздоровлено 135 дітей, у т.ч.:
Межівська ОТГ– 53 дітей;
Новопавлівська ОТГ – 24 дитини;
Зорянська с/р – 9 дітей;
Слов’янська с/р –15 дітей.
Всього протягом 2018 року у таборах відпочили 219 дітей Межівського району, у т.ч.;
«Лілія» – 135 дітей;
«Молода гвардія» – 13 дітей;
«Перлина Придніпров’я» – 26 дітей;
«Артек»– 14 дітей;
«Чемпіон» – 4 дітей
«Прометей» – 1 дитина.
У районі функціонує один дитячий будинок сімейного типу, де виховуються 8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2 прийомні сім’ї, де виховуються 3 дітей вказаної вище категорії.
2018 – 2019 навчальний рік – це рік Нової української школи. Педагогічні колективи закладів освіти району протягом року працювали над реалізацією Концепції «Нова українська школа». Це інший зміст освіти, методики навчання та освітнього середовища.
Для успішної реалізації Концепції «Нова українська школа», через електронну систему закупівель «ProZorro», відділом освіти райдержадміністрації, відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Межівської селищної ради, відділом освіти виконавчого комітету Новопавлівської сільської ради закуплено нові меблі та мультимедійне обладнання, комп’ютери, фабрики друку, ламінатори, шкільні меблі (парти, стільці, столи).
Усі учні перших класів безкоштовно отримали набори LEGO «Шість цеглинок» та ігрові набори LEGO «PLAY ВOX».
Відділами освіти проведене навчання вчителів, які працюють у перших класах та навчають малят.
У 2018 році відбулись позитивні зміни в освітньому середовищі закладів освіти Межівського району.
Так, протягом 2018 року продовжувались роботи по реконструкціїМежівської СЗШ №1 та будівництву спортивного майданчика.

Лише у 2018 році на вищезазначених об’єктах за рахунок коштів обласного бюджету виконані роботи на суму 16387 тис. грн та 8804 тис. грн відповідно.
Проведено тендерні закупівлі і розпочаті роботи по заміні вікон Слав’янської СЗШ, проведено поточний ремонт покрівлі Слав’янської СЗШ І–ІІІ ступенів.
Межівською селищною радою здійснено:
«Капітальний ремонт котельні комунального закладу освіти «Новогригорівська загальноосвітня школа І –ІIІ ступенів» (462,45 тис. грн);
«Капітальний ремонт котельні комунального закладу освіти «Володимирівська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів» Межівськоїселищної ради» (389,26 тис. грн);
«Капітальний ремонт котельні комунального закладу освіти «Демуринська загальноосвітня школа І –ІІ ступенів» Межівськоїселищної ради» (337,60 тис. грн);
роботи по об’єкту «Капітальний ремонт (утеплення фасадів) Водолазького сільського комунального дошкільного навчального закладу освіти ясла-садок «Журавлик» у с. Водолазьке кошторисною вартістю 538,746 тис. грн(роботи виконані на 50%) та інші об’єкти, це заміна котлів, ремонт системи опалення, виготовлення ПКД і т.д.
Новопавлівською сільською радою проводяться роботи по «Капітальному ремонту з застосуванням енергоефективних технологій двоповерхового спального корпусу КЗ «Сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» (замінені вікна, двері, профлистом відремонтовано покрівлю, утеплено фундамент будівлі).
Необхідно зазначити, що у капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію закладів освіти протягом року станом на 01 грудня 2018 року вкладено понад 30 млн. грн коштів державного, обласного та місцевого бюджетів і цей процес триває.
Необхідно зазначити ще й той факт, що ми дійсно вкладаємо у галузь освіти, але і наші учні мають гарні показники у навчанні.
Щорічно учні шкіл посідають призові місця в обласних предметних олімпіадах.
Призерами обласнихолімпіад у 2018 році стали 2 учні РКЗО «Слав’янська СЗШ І–ІІІ ст.».
УчніМежівської селищної територіальної громади показали високі результати в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад - 9 призових місць.
У конкурсі –захисті учнівських науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України – 7 призових місць, в обласному зльоті юннатів – 2 перемоги.
Маємо перемоги в обласних творчих конкурсах: «На кращого майстра народних ремесел», початкового технічного моделювання,«Наш пошук і творчість – тобі, Україно», «Юних фотоаматорів «Моя Україна».
У 2018 році закінчили навчання у загальноосвітніх закладах району 88 учнів, з них 67 випускників вступили до вищих навчальних закладів, тобто 76 %.

Щодо галузі охорони здоров’я
Поліпшення здоров’я населення і покращення ефективності медичного обслуговування було і залишається надзвичайно актуальним питанням.
Щодо первинної допомоги. Первинна допомога мешканцям Межівського району надається медичними закладами первинної ланки, а саме: 7 АЗПСМ, 10 ФП.
З жовтня призупинено діяльність Водолазького ФП. Населення цієї дільниці обслуговується Новогригорівським ФП.
На базі 7 амбулаторій функціонують 35 ліжок денного стаціонару. Протягом одинадцяти місяців 2018 року на цих ліжках проліковано 1454 пацієнта.
Крім того у районі працюють стаціонари вдома. У поточному році було організовано 668 стаціонарів.
Протягом поточного року до лікарів Центру первинної медико – санітарної допомоги було здійснено 61303 звернення на прийомі та 12474 відвідувань лікарями вдома. Питома вага відвідувань з приводу профілактичних оглядів становить 41,7%, для порівняння по районах області – 37,4%.
Протягом 2018 року спеціалістами первинної медико-санітарної допомоги проводились виїзди лікарських бригад у віддалені села району. Здійснено 62 виїзди, оглянуто 1821 особу на базі АЗПСМ та ФП та вдома – 365 осіб.
Протягом 2018 року у районі працювала виїзна бригада спеціалістів центру ПМСД та Межівської ЦРЛ ДОР по оглядах ветеранів війни. Огляди проведено на 98,9%. Оздоровлено 41 ветеран у госпіталях м. Дніпра та м. Київа (у т.ч. 5 учасників АТО).
Щодо профілактичних оглядів населення району, необхідно зазначити, що за 11 місяців 2018 році оглянуто 87,3% підлягаючого населення.
На виконання наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 року за № 347/3179 з 02 квітня 2018 року проводиться робота щодо реєстрації пацієнтів з підписанням декларацій (електронний варіант).
Структурні підрозділи Центру підключені до медичної інформаційної системи (програма «МедЕйр»).
Станом на 15 грудня 2018 року введено 15649 декларацій (Слов’янська АЗПСМ – 2568, Зорянська АЗПСМ – 928).
У 2018 році за рахунок коштівнімецького товариства міжнародного співробітництва, Центр первинної допомоги отримав матеріально – технічну допомогу у вигляді 11 комплектів обладнання для сімейних лікарів на суму майже 400 тис. грн., у т.ч.:
ноутбуки – 5;
електрокардіографи – 11;
сумка-укладка сімейного лікаря – 11;
сумка-холодильник – 11;
професійні тонометри – 11;
портативний фетальний доплер – 11;
діагностичний ліхтарик – 11;
стетоскоп – 11.
Для медичних закладів придбано 5 принтерів (Зорянська, Слов’янська, Межівська АЗПСМ.) та WI-FIроутер (Слов’янська АЗПСМ).
Протягом 11 місяців 2018 проведено поточні ремонти: флюорокабінету (заміна 2 вікон та дверей на металопластикові), ремонт кабінету лікаря ЗПСМ (заміна 2 вікон та дверей на металопластикові), проведено ремонт 4 холодильників, пробурена свердловина для водопостачання у Демуринській АЗПСМ, проведено ремонт та техогляд пересувного флюорографа.
У листопаді 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 983 розпочаті роботи по реалізації об’єктів «Будівництво амбулаторій у с. Слов’янка та с. Іванівка».
Реалізація вищезазначених проектів покращить стан первинної ланки у Слов’янці та Іванівці, де чисельність населення становить понад три та одну тисячу осіб відповідно.
З метою виконання державної програми «Доступні ліки» по Центру надання первинної медико-санітарної допомоги виписано 7419 рецептів на суму 378,014 тис. грн.
Медичними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги всі структурні одиниці КНП «ЦПМСД» МСР» забезпечувалися вчасно та в достатньому обсязі.
За 2018 рік придбано медикаментів та товарів медичного призначення на суму 186,603 тис. грн.
Медична допомога на вторинному рівні надається у стаціонарних відділеннях та клініко-діагностичній поліклініці КЗ «Межівська ЦРЛ» ДОР».
У лікарні протягом 11 місяців 2018 року проліковано 2954 особи (2017рік – 2855 осіб).
За звітний період в умовах стаціонару проведено 280 оперативних втручань, у т.ч.:
операції на органах травлення та черевної порожнини – 26;
операції на кістково-м’язовій системі – 51;
операції на шкірі та підшкірній клітковині – 151.
У клініко-діагностичній поліклініці проведено 5151 ультразвукових, 6190 рентгенологічних, 96646 лабораторних досліджень.
На виконання вимоги наказу МОЗ України від 26 березня 2010 року № 261 «Про впровадження телемедицини в закладах охорони здоров’я» та з метою надання якісної своєчасної медичної допомоги населенню району на базі КЗ «Межівська ЦРЛ» ДОР» впроваджено попередній запис пацієнтів на третинний рівень надання медичної допомоги.
За 11 місяців 2018 року було направлено до обласної лікарні ім. Мечникова 125 осіб.
Щодо розвитку культури та спорту
Важливою складовою частиною соціально-економічної політики є розвиток фізичної культури і спорту.
Протягом 2018 року проведені усі заплановані заходи згідно календаря спортивно-масових змагань.
За допомогою сільських, селищного голів, керівників сільськогосподарських формувань та Федерації футболу Межівського району проведена першість Межівського району з міні-футболу 2018 року, турнір з міні-футболу серед ветеранів, Кубок відкриття сезону з футболу, І коло чемпіонату Межівського району з футболу.
Організовано та проведено: районні турніри з волейболу серед жінок, районний турнір з волейболу серед чоловіків, зональні обласні змагання з волейболу серед жінок, турнір з волейболу серед ветеранів, чемпіонат з волейболу серед чоловіків.
На спортивному комплексі смт. Межова з нагоди святкування Дня молоді відбулися показові виступи з вільної боротьби, проведено змагання зі стрибків у довжину, естафета та забіг на 60 метрів, змагання з армліфтингу, турніри з пляжного волейболу серед дівчат.
За сприянням селищної ради відбувся футбольний матч ветеранів ФК «Межова» – ФК «Дніпро».
Команда дівчат з футболу взяла участь в обласних змаганнях (ІІ місце) і була запрошена на всеукраїнські змагання, де посіла ІV місце та інші спортивні заходи.
У районі постійно проводиться робота з реалізації державної політики у сфері патріотичного виховання населення.
Згідно із затвердженими планами заклади освіти та культури в населених пунктах Межівського району протягом 2018 року проводились тематичні урочисті, інформаційні, навчально-виховні, мистецькі та спортивні заходи за участю керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, ветеранів АТО, членів родин загиблих учасників АТО, спрямовані на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння зміцненню патріотичного духу мешканців району.
З метою подальшого розвитку фізичної культури та спорту протягом 2018 року розпочаті роботи з реконструкції стадіону на території КЗО «Межівська ЗШ І –ІІІ ступенів №1» Межівської селищної ради». Проведено облаштування футбольного поля, спортивних майданчиків, бігових доріжок, встановлено спортивний інвентар, облаштовано глядацькі трибуни кріслами та огорожу.
На 90 % виконані роботи по об’єкту «Реконструкція будівель фізкультурно-спортивного комплексу у с. Слов’янка Межівського району» та виконано «Технічне переоснащення системи опалення з встановленням твердопаливного котла 98 кВт в фізкультурно-спортивному закладі по вул. Центральна, 38, с. Слов’янка Межівського району Дніпропетровської області». Фінансування проведено за рахунок коштів бюджету Слов’янської сільської ради (449,985 тис. грн).
Межівською селищною радою протягом 2018 року проводились роботи по об’єкту: «Спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям по вул. Спортивній, 33Б смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області – будівництво», загальною кошторисною вартістю 1498,0 тис. грн. Фінансування об’єкту здійснюється з державного та місцевого бюджету у рівних частинах (50 % ˣ 50%).
Культура
Протягом 2018 року зроблено низку важливих кроків у справі формування системи організації культурного життя населення, визначено основні напрямки та заходи роботи, адже заклади культури є осередками розвитку народної творчості та збереження народних традицій.
Проведено урочистості до Дня соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, Міжнародного жіночого дня, Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня Конституції України, конкурс «Найкращий читач 2018 року», звітний концерт та бенефіс випускників зразкового танцювального колективу «Натхнення», ІV районний конкурс відеороликів «Полюби Межівщину, як люблю її я!», районний фестиваль «Театральна весна» та ІV районний конкурс «Райданс», День Державного Прапора України. У кожному старостинському окрузі та сільських, селищній радах проведено День села чи селища. Проведено VІІІ Міжрегіональний мистецький фестиваль хореографії, вокалу, декоративно – прикладної творчості «Степова перлина», День людей похилого віку, День Гідності і Свободи, День вшанування жертв Голодомору 1932 – 1933 років, День працівників сільського господарства та інші.
Колективи та виконавці району взяли участь в обласному дитячо-юнацькому фестивалі «Z-ефір», майстри народної творчості – у святковій виставці на майдані перед будівлею облдержадміністрації до Дня вишиванки.
Делегація району у складі учасників АТО відвідала гала-концерт обласного фестивалю «Пісні, народжені в АТО».
Колективи художньої самодіяльності району та окремі виконавці є постійними учасниками загальнорайонних громадських, освітніх, галузевих, професійних культурно-мистецьких заходів.
Питання сім’ї, дітей та молоді
Протягом 2018 року у районі здійснювалася робота по реалізації завдань щодо гендерної політики, підтримки сім’ї, дітей, молоді.
Станом на 01 грудня 2018 року на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації перебувають 87 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (у т.ч. 20 дітей-сиріт та 67 дітей, позбавлених батьківського піклування), з них виховуються:
у сім’ях опікунів –59;
у прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу – 22;
у державних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 4;
на тимчасовому утриманні – 2 дитини.
Необхідно зазначити, що у Межівському районі станом на 01 грудня 2018 року проживає 4222 дітей, у т.ч.;
на території Зорянської та Слов’янських сільських рад – 725 дітей;
на території Межівської об’єднаної територіальної громади – 3015 дітей;
на території Новопавлівської об’єднаної територіальної громади – 482 дитини.
З метою попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, вжиття відповідних заходів щодо дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, служба у справах дітей райдержадміністрації у взаємодії з підрозділами кримінальної поліції у справах дітей, лікарнею, виконкомами сільських, селищної рад, Межівським районним ЦСССДМ проводить заходи щодо соціального захисту дітей, шляхом надання соціальних послуг дітям та батькам.
Протягом 2018 року проводились рейди «Діти вулиці». Обстежено 50 родин, в яких виховуються 87 дітей (2 родини обстежувалися неодноразово).
З батьками та дітьми проводилася індивідуальна робота, безпосередньо за місцем проживання.
У районі функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу та 2 прийомні сім’ї.
Умови проживання дітей задовільні. Сім’ї отримують грошове забезпечення на батьків та соціальну допомогу на дітей за принципом «гроші ходять за дитиною». Кошти витрачаються за призначенням. Сім’ї обстежуються за місцем проживання щоквартально.
У районі проживає три дитини з тимчасово окупованої території, позбавлені батьківського піклування, які проживають з опікуном. Родина придбала житло. Діти отримують усі види послуг: безкоштовно оздоровлені, отримують державну соціальну допомогу на дітей під опікою.
Дитячих будинків сімейного типу та прийомних тимчасово переміщених сімей з АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей у районі немає.
Благоустрій
Протягом 2018 року у районі забезпечено виконання заходів з благоустрою території району.
Протягом 2018 року на підпорядкованих територіях сільських та селищної рад працівниками установ, організацій, приватними підприємцями, мешканцями Межівського району виконано заходи з благоустрою:
впорядковано 568,1 га територій парків, скверів, алей та прибудинкових територій. КП «Комфорт» Межівської селищної ради» постійно проводилась санітарна очистка аварійних та сухих дерев на території смт. Межова;
ліквідовано 30 стихійних сміттєзвалищ на пустирях населених пунктів та вздовж узбіч доріг;
очищено від сміття берегів річок – 24,0 км;
впорядковано узбіччя доріг протяжністю 150,0 км;
виконано благоустрій 38 пам’ятних місць, у т.ч.:
Зорянською сільською радою проведено ремонт пам’ятника меморіалу загиблим воїнам Другої світової війни(2,5 тис. грн);
Межівською селищною радою здійснено благоустрій пам’яток культури та історичної спадщини, а саме: пам’ятки історії місцевого значення «Група могил: 4 братські могили радянських воїнів» с. Українка (83,01 тис. грн), проведено косметичний ремонт пам’яток культури усмтДемурине та с. Володимирівка (1,8тис.грн);
Новопавлівською сільською радою проведено поточні ремонти братських могил у с. Федорівське (3,0 тис. грн), у с. Богданівка (3,0 тис. грн) та капітальний ремонт у с. Тарасівка (30 тис. грн).
Слов’янською сільською радою проведено благоустрій кладовищ № 1 та № 2. Придбано залізобетонну огорожу протяжністю 580 м для кладовища № 3 (132,83 тис. грн) та будівельні матеріали.
Придбано 2 дитячих майданчики на суму 80,00 тис. грн.
Зорянською сільською радою придбано огорожі на громадські кладовища на суму 51,41 тис. грн.
Межівською селищною радою здійснено благоустрій кладовищ у смтДемурине та с. Олександрівка (27,06 тис. грн та 21,65 тис. грн). Роботи виконанні КП «Комфорт» Межівської селищної ради».
Реконструкція електричних мереж
Протягом 2018 року:
Зорянською сільською радою проведено капітальний ремонт вуличного освітлення у с. Маліївське на суму 382,57 тис. грн та поточний ремонт вуличного освітлення провулку Осипенко – 24,4 тис. грн, провулку А.Т. Кісіля – 16,3 тис.грн, проспекту Перемоги – 61,6 тис. грн у с. Зоряне;
Межівською об’єднаною територіальною громадою протягом 2018 року в населених пунктах Іванівського, Веселівського, Демуринського, Новогригорівського та Райпільськогостаростинських округів та селищі Межова встановлено 53 нових прожектори та лампи, замінено 293 непрацюючих прожекторів та 315 люмінесцентних енергозберігаючих ламп, відновлено 3,5 км мережі вуличного освітлення у смт Межова (216,20 тис. грн).
Слов’янською сільською радою проведено заміну світлодіодних ламп у кількості 85 шт. на суму 6,1 тис. грн та встановлено нових LED ліхтарів (52 шт.) на суму 33,23 тис. грн, проведено ремонт ліній електричних мереж та встановлено реле часу – 13,4 тис. грн.
Новопавлівською сільською радою проведено заміну світильників світлодіодних 68 шт. у с. Новопавлівка, відновлення лінії електромережі у с. Миколаївка, с. Тарасівка, встановлено автомат на електролічильник у с. Федорівське.
Водопостачання та каналізація
Протягом 2018 року КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради» проведено поточний ремонт водопровідних мереж за власні кошти підприємства на загальну суму 8000,0 грн.
Комунальним підприємством «Комунсервіс» Межівської селищної ради» завершені роботи по об’єкту «Будівництво водогону протяжністю 730 м. Україна, 52930, Дніпропетровська область, с. Веселе, вул. Капустіна, 4» загальною кошторисною вартістю 275,554 тис. грн, де залишкова вартість по об’єкту на 01 січня 2018 року становила 249,205 тис. грн. Об’єкт фінансувався за рахунок субвенції з державного бюджету – 245,019 тис. грн та коштів місцевого бюджету – 4,186 тис. грн.
Межівськоюселищноюрадою замовлена проектно-кошториснадокументаціяпооб’єкту: «Будівництворозвідноїводопровідноїмережі в смт. Межова, Демурине Межівськогорайону Дніпропетровськоїобласті» (139,846 тис.грн).
Ремонт доріг комунальної власності
Загальна протяжність доріг району з твердим покриттям складає 618,0 км, у тому числі:
дороги загального користування – 370,4 км;
дороги комунальної власності – 247,6 км.
За пропозиціями, поданими районною державною адміністрацією до обласної державної адміністрації, Межівською об’єднаною територіальною громадою протягом 2018 року за кошти обласного бюджету проведено:
«Капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці 40 років Перемоги у смт Межова Межівського району Дніпропетровської області» протяжністю 1,2 км (7357,190 тис. грн);
«Капітальний ремонт дороги по вул. Гоголя в с. Райполе Межівського району Дніпропетровської області» – відремонтовано майже 3,5 км дорожнього покриття (5733,987 тис. грн).
Не завершено роботи, хоча і були розпочаті у серпні 2018 року, по об’єкту «Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Учительська – Лермонтова смт Межова Межівського району Дніпропетровської області» (4354,8 тис. грн).
Протягом 2018 року сільськими, селищною радами проводився поточний ремонт доріг.
Так, Межівською селищною радою проводився поточний ремонт асфальтобетонного дорожнього покриття (ямковий ремонт) по вул. ім. Грушевського, вул. Московська, вул. Елеваторна, вул. Спортивна смт Межова Межівського району (81,95 тис. грн).
Проведено поточний ремонт дорожнього покриття (планування існуючого шлакового покриття з відсипанням гранітним щебенем та відсівом) вулиці Затишна, вул. Маяк, вул. Надточого та вул. 8 Березня смт Межова Межівського району. Роботи виконані дільницею № 2 «Покровський райавтодор» на загальну суму 739,284 тис. грн загальною площею 5100 кв. м.
За кошти субвенції з державного бюджету розпочаті роботи по об’єкту «Капітальний ремонт дороги по вул. Західна в с. Водолазьке Межівського району Дніпропетровської області» загальною кошторисною вартістю 1219,941 тис грн.
Зорянською сільською радою за кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт дороги у с. Зоряне по вул. Сонячній – 50,00 тис. грн, вул. Смоліна – 49,82 тис.грн, вул. Шкільна – 169,34тис.грн, пр. Перемоги – 80,84 тис. грн.
Новопавлівською сільською радою здійснено ремонт 3 зупинок громадського транспорту с. Антонівське, с. Новопавлівка на суму 18,0 тис.грнта проведено ремонт доріг:
капітальний ремонт вул. Пушкіна в с. Богданівка (252 тис.грн);

поточний ремонт вул. Центральна в с. Тарасівка 688 мІ (185 тис. грн);

поточний ремонт вул. Крилова у с. Новопавлівка 285 мІ (185 тис. грн).
Слов’янською сільською радою проведено ремонт по вул. Центральна у с. Слов’янка.
Підводячи підсумок роботи за 2018 рік, хочу зазначити, що протягом 2018 року багато зроблено, але на майбутнє необхідно зробити ще більше. Визначаючи основні напрямки вдосконалення роботи, пріоритетом нашої діяльності є створення міцних засад для підвищення якості життя населення району, поліпшення його добробуту.

Найбільші підприємства, виробники
сільськогосподарської продукції

Назва товариства
П.І.П. керівника
площа ріллі, га
ТОВ АФ «Схід-Агро»
Максимов Геннадій Олександрович
7856
ТОВ АФ «Прогрес»
Кекяйлян Максим Валерійович
3867
ТОВ «Зоря»
Скляр Віктор Вікторович
4703
СФГ «Яна»
Циганкова Валентина Григорівна
4068
ТОВ «Межівське»
Колот Захар Вікторович
2434


РАЙОН В РОЗРІЗІ СЕЛИЩ, СІЛ
дворів
кількість громадян, що проживають на територіях населених пунктів
кількість виборців
Всього по району
9947
22 932
17 815
Межівська ОТГ
3514
15584
6653
смт. Межова
3135
7380
5985
с. Славне
95
259
185
с. Веселе
15
52
25
с. Запорізьке
26
76
49
с. Степове
51
98
70
с. Новолозуватівка
71
179
124
с. Українка
61
157
109
с. Вознесенське
60
262
106
с. Жукове
0
2
0
Демуринський старостинський округ
833
1795
1323
смт. Демурине
450
1021
732
с. Володимирівка
312
624
485
с. Василівка
71
150
78
Веселівська старостинський округ
440
1048
812
с. Веселе
372
859
661
с. Олександрівка
67
215
120
с. Попутне
1
11
1
Іванівська старостинський округ
572
1085
789
с. Іванівка
572
1092
744
Новогригорівський старостинський округ
288
766
527
с. Новогригорівка
113
315
210
с. Водолазьке
114
288
216
с. Красногорівка
50
125
66
с. Юр'ївка
11
38
10
Преображенський старостинський округ
302
716
548
с. Преображенка
164
384
315
с. Всесвятське
78
175
114
с. Новотроїцьке
60
157
99
Райпільський старостинський округ
866
1665
1285
с. Райполе
315
626
469
с. Біляківка
1
12
-
с. Мар’ївка
4
20
2
с.Новоолександрівка
-
2
-
с. Новопідгородне
413
915
582
с. Сухарева Балка
18
22
23
с. Колона-Межова
115
204
164
Новопавлівська ОТГ
1482
3583
2774
с. Новопавлівка
1019
2501
1865
с. Дачне
21
53
36
с. Філія
27
81
52
с. Чугуєве
25
25
28
Богданівський старостинський округ
390
938
760
с. Богданівка
150
350
305
с. Тарасівка
40
105
79
с. Солоне
20
52
34
с. Миколаївка
19
27
24
с. Чаус
10
29
15
с. Антонівське
104
253
207
с. Федорівське
47
107
81
Зорянська сільська
719
1464
1078
с. Зоряне
328
948
639
с. Миронове
92
160
164
с. Зелене
30
27
26
с. Полтавське
31
13
10
с. Мала Покровка
15
2
2
с. Крутоярівка
79
95
58
с. Малієве
39
23
38
с. Маліївське
105
196
138
Слов’янська сільська
931
2301
1708
с. Слов’янка
800
2038
1499
с. Андронівка
90
166
143
с. Наталівка
41
97
70

ДОВІДКА
про соціально-економічний та культурний розвиток
району на 2019 рік
1. Демографічна ситуація

Для поліпшення демографічної ситуації головними завданнями у 2019 році передбачається:
стимулювання народжуваності шляхом забезпечення підтримки сімей з дітьми;
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи стосовно права на окремі види державної допомоги сім’ям, у яких народилися діти;
створення сприятливих умов для поєднання професійної зайнятості з материнством;
забезпечення призначення та виплату допомоги при усиновленні дитини;
забезпечення підтримки багатодітних сімей;
реалізація комплексу заходів щодо поліпшення умов праці, забезпечення населення якісною питною водою, продуктами харчування.
Основні прогнозні показники надані у додатках «Населення та ринок праці» (додаються в електронному вигляді).
2. Зайнятість населення та ринок праці

У контексті Стратегії розвитку Межівського району до 2020 року одним з головних завдань є збереження трудового ресурсу та забезпечення зайнятості населення.
Одним із дієвих пунктів є створення робочих місць і забезпечення збереження існуючих. У районі проводиться систематична робота щодо виконання районної програми зайнятості.
Питання зайнятості населення та створення робочих місць перебуває на постійному контролі у райдержадміністрації.
За оперативними даними загальна чисельність працюючих по району становить 3431 чол., крім того здійснюють підприємницьку діяльність 547 фізичних осіб-підприємців та 297 осіб найманої праці у фізичних осіб.
По галузях економіки чисельність працюючих становить:
у сільському господарстві – 1,031 тис. чол. (у тому числі у СФГ – 297 чол.);
у промисловості – 0,1 тис. чол.;
у роздрібній та оптовій торгівлі – 0,156 тис. чол. (без суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб);
у бюджетній сфері – 1,56 тис. чол.;
у державному управлінні – 0,3 тис. чол.
Вирішення проблем зайнятості населення, соціального захисту незайнятих громадян проводитиметься у відповідності до завдань Програми зайнятості населення Межівського району.
Основні заходи для розвитку сфери у 2019 році:
забезпечення розширення сфери застосування праці за рахунок збереження діючих та створення нових робочих місць;
детінізація трудових відносин шляхом посилення державного контролю за дотриманням законодавства про працю;
підвищення ефективності роботи з працедавцями на предмет пошуку вільних робочих місць та вакантних посад;
розширення інформаційних та консультативних послуг щодо залучення до трудової діяльності молоді;
залучення громадян до участі в загальнодержавних оплачуваних громадських роботах;
сприяння працевлаштуванню незайнятих громадян на вільні та новостворені робочі місця;
забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітним та залучення до громадських робіт безробітних громадян;
посилення контролю за дотриманням вимог законодавства про працю, зайнятість населення та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, забезпечення реалізації прав і гарантій працівників, недопущення випадків використання найманої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Основні прогнозні показники надані у додатках «Ринок праці та соціальний захист» (додаються в електронному вигляді).
3. Доходи населення та заробітна плата

Очікуваний фонд оплати праці штатних працівників становитиме 256,1 млн грн проти 253,9 млн грн очікуваного фонду заробітної плати у 2018 році.
Середньомісячна заробітна плата прогнозується в розмірі 6670 грн (2018 рік – 6170 грн). Ріст заробітної плати планується за рахунок підвищення розміру мінімальної заробітної плати та підвищення середньомісячної заробітної плати у сільському господарстві як основній галузі району.
Питання виплати заробітної плати та збільшення доходів населення постійно буде знаходитися на контролі.
Основні завдання на 2019 рік:
зростання середньомісячного розміру заробітної плати робітників, зайнятих у галузях економіки;
подальше підвищення рівня оплати праці працівникам бюджетної сфери;
забезпечення дотримання державних гарантій в оплаті праці всіма суб’єктами господарювання;
здійснення контролю за додержанням законодавства про оплату праці з метою забезпечення захисту права працівників на своєчасне отримання заробітної плати;
забезпечення виконання умов колективних договорів з питань оплати праці у повному обсязі.
Основні прогнозні показники фонду оплати надані у додатках «Праця та соціальний захист» (додаються в електронному вигляді).
4. Пенсійне забезпечення та соціальне страхування

Передбачається здійснити комплекс заходів щодо сприяння своєчасній та в повному обсязі виплаті пенсій більше 8,3 тис. пенсіонерів.
Основними проблемами, які потрібують вирішення, є:
виплата заробітної плати «у конвертах», що суттєво впливає на наповнення бюджету Пенсійного фонду, а в майбутньому - на наявний страховий стаж та розмір пенсій;
виплата заробітної плати в розмірі менше мінімальної.
Основними завданнями на 2019 рік є:
виконання програм Уряду, спрямованих на поліпшення пенсійного забезпечення громадян України;
погашення заборгованості до Пенсійного фонду підприємствами- боржниками;
співпраця органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо забезпечення виплати заробітної плати працюючим громадянам у розмірах не менше мінімальної для повноти зарахування страхового стажу у майбутньому;
інформування населення щодо змін у пенсійному законодавстві через засоби масової інформації;
виявлення нелегальних робочих місць для забезпечення соціального захисту громадян у майбутньому.
Основні прогнозні показники надані у додатку «Пенсійний фонд» (додається в електронному вигляді).
5. Соціальне забезпечення

З метою соціального захисту найуразливіших верств населення передбачається:
надання підтримки пільговим категоріям громадян, які найбільше її потребують;
забезпечення виплати допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам тимчасової державної допомоги;
надання пільг та субсидій на оплату енергоносіїв, житлово-комунальних послуг на придбання твердого палива і скрапленого газу;
забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей-сиріт, дітей-інвалідів із чорнобильського контингенту;
проведення урочистостей до свят та пам’ятних дат соціального спрямування та наданням грошової з натуральної допомоги;
забезпечення своєчасного призначення усіх видів соціальної допомоги шляхом зменшення термінів обробки та прийняття рішень за поданими заявами;
скорочення термінів виплати усіх соціальних допомог;
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району про зміни в законодавстві через засоби масової інформації, уповноважених селищної, сільських рад;
проведення робіт, пов’язаних з соціальною адаптацією соціально незахищених громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
забезпечення оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
сприяння залученню благодійної допомоги для вирішення проблем найбільш незахищених верств населення.
Основні прогнозні показники надані у додатках «Ринок праці та соціальний захист» (додаються в електронному вигляді).
6. Здоров’я населення

Діяльність галузі охорони здоров’я району протягом 2019 року буде спрямована на забезпечення доступної якісної медичної допомоги кожному громадянину, запобігання захворюваності, формування мотивації до здорового способу життя населення і покращення демографічної ситуації в районі.
Проблемним у галузі медицини залишається забезпечення медичними кадрами лікарняних закладів району.
Недостатньо укомплектовані у лікарнях посади сімейного лікаря, неонатолога, рентгенолога, онколога, лаборанта, невролога, інфекціоніста.
Актуальним у 2019 році залишиться і питання матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних закладів району.
Основні прогнозні показники надані у додатку «Охорона здоров’я» та «Перелік об’єктів невиробничого призначення, які планується здійснити у 2019 – на 2021 роках» (додаються в електронному вигляді).
7. Освіта

У рамках районної комплексної програми розвитку освіти у Межівському районі передбачається:
збереження мережі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних установ;
збільшення відсотку охоплення дошкільною освітою, збільшення контингенту вихованців ДНЗ до 90 %;
забезпечення збільшення відсотка охоплення учнів шкіл району позашкільною освітою;
стовідсоткове залучення до навчально-виховного процесу в освітніх установах району дітей та підлітків шкільного віку;
забезпечення підвищення ефективності використання сучасної комп’ютерної техніки та мережі Інтернет, підвищення комп’ютерної грамотності педагогічних працівників;
забезпечення своєчасного і повного виконання заходів щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання випускників навчальних закладів;
поновлення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів;
створення умов для забезпечення змістовного дозвілля учнівської молоді;
організація якісного харчування дітей в освітніх установах району та забезпечення дотримання норм харчування і санітарних норм.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках» (додається в електронному вигляді).
Основні прогнозні показники розвитку освіти надані у додатку «Освіта» (додається в електронному вигляді).
8. Фізичне виховання та спорт

Діяльність сфери фізичної культури і спорту спрямована на постійне підвищення здоров’я та фізичного розвитку населення району, створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності кожної людини, досягнення нею достатнього рівня фізичної та функціональної підготовленості, задоволення спортивних видовищних запитів населення.
З метою створення необхідних умов для залучення до занять фізичною культурою і спортом усіх верств населення у районі протягом 2019 року буде забезпечено функціонування мережі спортивних закладів: 1 дитячо-юнацька спортивна школа; 12 спортивних залів, 12 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 2 майданчика з синтетичним покриттям, 19 майданчиків з тренажерним обладнанням, 43 інших майданчики, 2 футбольних поля, 1 стадіон у загальноосвітніх закладах; 1 приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, 1 майданчик з тренажерним обладнанням, 1 майданчик у державному професійно-технічному училищі; 19 майданчиків підприємств, установ, організацій.
У сфері фізичної культури і спорту передбачається:
проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання та роботи, у місцях масового відпочинку громадян;
участь в обласних комплексних спортивних заходах за програмою спартакіади школярів, сільських спортивних ігор;
проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів у районі за участю всіх соціальних груп населення, в тому числі проведення багатоступеневих сільських спортивних ігор та змагань;
проведення інвентаризації спортивних споруд на території району з метою визначення потреб у їх подальшому облаштуванні, ремонті;
проведення спартакіади серед державних службовців;
проведення районних змагань з футболу, міні-футболу;
максимальне залучення дітей, підлітків, юнаків та населення в цілому до занять спортом, створення обдарованим особам умов для реалізації їхніх здібностей у спорті;
сприяння розвитку спорту в сільській місцевості;
створення умов для збереження та розвитку матеріально-технічної бази у сфері фізичної культури і спорту.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках» (додається в електронному вигляді).
Основні прогнозні показники надані у додатку «Фізкультура та спорт» (додається в електронному вигляді).

9. Культура і духовність

У сфері культури робота буде спрямована на збереження культурних надбань, сприяння творчій діяльності митців та аматорській мистецькій творчості, доступності до культурних цінностей, організації культурного дозвілля та естетичного виховання громадян.
У рамках районної комплексної програми розвитку культури у Межівському районі на 2015 – 2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27 травня 2015 року № 593-35/VІ із змінами, передбачається вжити заходів щодо:
проведення виставок, конкурсів, фестивалів, семінарів, тематичних вечорів;
створення сприятливих умов для господарювання та введення нових механізмів фінансової підтримки у закладах культурної сфери всіх форм власності, збереження існуючої мережі закладів культури та мистецтва.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках» (додається в електронному вигляді).
Основні прогнозні показники надані у додатку «Культура» (додається в електронному вигляді).
10. Туристична та курортно-рекреаційна галузь

У рамках районної комплексної програми розвитку культури у Межівському районі на 2015 – 2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 27 травня 2015 року № 593-35/VІ із змінами, передбачається вжити заходів щодо:
забезпечення участі району у вітчизняних виставкових заходах;
розвитку туризму на території району;
постійного інформування на сайті «Межівщина туристична» про розвиток туризму.

11. Підтримка сімей, дітей та молоді

На обліку у службі у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У районі функціонує 2 прийомні родини та 1 дитячий будинок сімейного типу. Вся інформація занесена до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».
У рамках реалізації районної програми захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Межівському районі на 2017 – 2021 роки, затвердженої рішенням районної ради від 29 липня 2016 року № 128-8/VІІ, передбачається здійснити заходи щодо:
проведення соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; сприяння громадянам у відновленні їх батьківських прав;
створення та ведення електронного банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та банку даних про громадян України, які згодні і можуть взяти на виховання дітей зазначеної категорії;
влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку (піклування), у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу;
забезпечення реалізації прав дитини на сімейне виховання;
запобігання негативним явищам у молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя;
вирішення найболючіших проблем багатодітних сімей району та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Завдяки вжитим заходам передбачається збільшити популяризацію влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання та запобігти зменшенню бездоглядних та безпритульних дітей.
Основні прогнозні показники надані у додатку «Служба у справах дітей» (додається в електронному вигляді).
12. Охорона навколишнього середовища

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід’ємна умова економічного та соціального розвитку району.
З цією метою на території району, по мірі можливостей, здійснюється екологічна політика, спрямована на збереження навколишнього середовища, захист життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.
У 2019 році у сфері охорони навколишнього природного середовища буде продовжено реалізацію заходів щодо поліпшення екологічної ситуації.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік природоохоронних заходів, які планується здійснити у 2019 році» (додається в електронному вигляді).
13. Охорона праці

З метою стабілізації стану безпеки праці, поліпшення гігієни праці, виробничого середовища планується:
посилення контролю за дотриманням вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці;
організація навчання з питань охорони праці керівників і фахівців підприємств, установ та організацій району;
усунення шкідливих і небезпечних факторів на робочих місцях;
· інформаційне забезпечення суб’єктів господарювання та населення з питань охорони праці;
· забезпечення проведення попередніх і періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на шкідливих та небезпечних роботах, а також щорічного обов’язкового медичного огляду згідно ст. 17 Закону України «Про охорону праці»;
· надання допомоги в організації проведення атестації робочих місць з небезпечними і шкідливими умовами праці та здійснення контролю за приведенням їх у відповідність з вимогами нормативних актів;
· забезпечення перегляду інструкцій з охорони праці в розрізі виробництв і професій, приведення їх у відповідність до вимог законодавчих актів з охорони праці, змін та доповнень до них.
·
14. Енергоефективність та енергозбереження

Ефективність використання паливно-енергетичних ресурсів в економіці району набуває все більшого значення.
В умовах сьогодення підвищення енергоефективності за рахунок енергозбереження стає стратегічною лінією розвитку економіки та соціальної сфери району. Створення ефективної системи енергозбереження в усіх ланках суспільного господарства є питанням, яке необхідно постійно вирішувати.
У 2019 році з метою підвищення ефективності енергозбереження передбачається:
проведення щомісячного моніторингу фактичного енергоспоживання закладів бюджетної сфери відповідно до встановлених лімітів;
упровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій переробки відходів рослинного походження;
проведення заходів з енергозбереження;
залучення фінансових ресурсів на підготовку та реалізацію інвестиційних проектів у сфері житлово-комунального господарства.
15. Агропромисловий комплекс і розвиток села

Сільське господарство залишається основною ланкою економіки району.
Сільське господарство району представлено 26 товариствами, у яких в обробітку 44309,2 га землі, у т.ч. рілля – 43932 га, 72 фермерських господарства, в обробітку яких 21787 га землі.
Програмою передбачено у 2019 році виробити валової продукції на суму 407,3 млн грн проти очікуваного обсягу у 2018 році – 401,7 млн грн.
Програмою передбачено довести виробництво зернових культур до 120,1 тис. тонн, соняшника – 55,6 тис. тонн, картоплі – 22,2 тис. тонн, плодів та ягід – 1,9 тис. тонн, м’яса – 1,76 тис. тонн, молока – 10,945 тис. тонн, яєць – 9 000 тис. штук.
У 2019 році господарствами всіх форм власності планується придбати 44 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 38 000 тис. грн, у тому числі:
- 5 високотехнологічних зернозбиральних комбайнів;
- 10 універсальних потужних тракторів та іншої сільськогосподарської техніки.
У сільському господарстві планується рівень середньомісячної заробітної плати довести до 7695 грн.
Основні прогнозні показники розвитку агропромислового комплексу надані у додатку «АПК» (додається в електронному вигляді).
16. Споживчий ринок товарів та побутових послуг

Загальний обсяг продажу споживчих товарів за усіма каналами реалізації (включаючи діяльність фізичних осіб-підприємців) по району у 2019 році планується у розмірі 436,00 млн грн, що складає 107,9 % до показника 2018 року.
У розрахунку на одного жителя району товарообіг становитиме 15710 грн.
Основні завдання та заходи на 2019 рік:
здійснення заходів щодо створення на ринках з продажу продовольчих товарів необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;
проведення ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції, виробленої безпосередньо в товариствах та особистих селянських і фермерських господарствах;
захист прав споживачів відповідно до вимог чинного законодавства;
здійснення контролю за додержанням суб’єктами господарювання граничного рівня надбавок на основні соціально значимі продукти харчування;
посилення контролю за якістю товарів, санітарно-гігієнічних умов їх продажу.
Основні прогнозні показники надані у додатках «Споживчий ринок» (додається в електронному вигляді).
17. Розвиток підприємництва

Пріоритетним напрямком політики економічного зростання району є формування приватного сектора в економіці, підтримка розвитку та зміцнення малих і середніх підприємств.
Розвиток підприємництва є однією з неодмінних і необхідних умов становлення ринкових відносин. Мале підприємництво сприяє відродженню виробництва, вирішенню проблеми зайнятості населення. Загальна чисельність суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб Межівського району станом на 01 грудня 2018 року складає 548 осіб.
У 2019 році з метою розвитку малого підприємництва передбачається здійснити комплекс заходів щодо:
забезпечення ефективної участі координаційної ради при райдержадміністрації з питань розвитку підприємництва в реалізації державної стратегії підтримки малого бізнесу;
оприлюднення інформації щодо розвитку малого та середнього бізнесу через засоби масової інформації;
обмеження бюрократичного тиску і бар’єрів на шляху створення та функціонування підприємницьких структур;
спрощення процедур започаткування підприємницької діяльності;
ефективна співпраця виконавчих органів та суб’єктів підприємницької діяльності, їх об’єднань у вирішенні економічних та соціальних питань району.
Основні прогнозні показники розвитку підприємництва надані у додатку «Споживчий ринок» (додається в електронному вигляді).
18. Житлово-комунальне господарство

У сфері житлово-комунального господарства району передбачається вжити заходів, спрямованих на:
упровадження енергозберігаючих технологій, зменшення споживання енергоносіїв на виробництво послуг теплопостачання на 3 %;
своєчасне виконання комплексу робіт з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 року;
продовження роботи щодо перегляду та прийняття органами місцевого самоврядування економічно обґрунтованих тарифів;
запровадження системи вчасного збирання твердих побутових відходів у смт Межова;
забезпечення населення та підприємств і організацій смт. Межова якісними послугами з водовідведення;
забезпечення беззбиткової діяльність підприємств житлово-комунального господарства;
продовження роботи із населенням по погашенню заборгованості за спожиті комунальні послуги.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках» (додається в електронному вигляді).

19. Транспорт

Мережа автомобільних доріг району є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей економіки району та його соціальний розвиток.
Транспортна система району – це залізничний та автомобільний транспорт. Протяжність вулично-дорожньої мережі району становить 641,9 км.
Стан доріг по району оцінюється як задовільний. Але є проблема утримання доріг району в належному стані.
Основні завдання та заходи на 2019 рік:
підтримка на належному рівні мережі автомобільних доріг, проведення капітальних та поточних ремонтів доріг;
забезпечення систематичного результативного контролю за роботою перевізників на лінії;
продовження робіт по поточному та капітальному ремонту доріг.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році, надані у додатку «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках (дороги)» (додається в електронному вигляді).
20. Зв’язок

За останні роки набули ширшого розвитку нові види зв’язку (всі види мобільного зв’язку, платежі по кредитних договорах, послуги «електронний квиток» та інші).
Постійно зростає чисельність користувачів мережі Інтернет.
Основним завданням на 2019 рік є:
розвиток мережі широкосмугового доступу та мобільного зв’язку;
впровадження нових технологій та послуг, що відповідатимуть потребам суспільства та національним інтересам держави;
створення умов для впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, широкосмугового доступу до Інтернету;
збільшення обсягів нових послуг, покращення їх якості, розширення телекомунікаційних мереж.

21. Інвестиційна діяльність

У 2019 році за рахунок усіх джерел фінансування планується освоїти у соціальну сферу району 149,4 млн грн інвестицій в основний капітал.
Перелік об’єктів, роботи по яких заплановано у 2019 році та основні прогнозні показники надані у додатку «Капітальне будівництво» та у формах «Перелік об’єктів невиробничого призначення, будівництво яких планується здійснити у 2019 – 2021 роках на території Межівського району» (додається в електронному вигляді).
22. Фінансові ресурси

Джерелами фінансування заходів Програми є кошти держбюджету, обласного, місцевого бюджетів, підприємств, благодійної громадської та натуральної адресної допомоги.
23. Фінансовий стан суб’єктів господарювання

Прогнозні розрахунки фінансового стану в економіці району на 2019 рік здійснено з урахуванням наступних показників:
виробництва сільськогосподарської продукції;
скорочення обсягів виробництва та реалізації промислової продукції;
індексів цін виробників та споживчих цін.
Фінансовим результатом від звичайної діяльності до оподаткування підприємств та організацій району прогнозується прибуток у сумі 146,12 млн грн.
24. Податково-бюджетна діяльність

Головними напрямами щодо забезпечення наповнюваності бюджетів усіх рівнів у 2019 році визначено:
забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до зведеного, державного та місцевих бюджетів;
скорочення податкового боргу до бюджетів кожного рівня;
забезпечення своєчасних та повних розрахунків установ бюджетної сфери та спожиті енергоресурси;
вжиття заходів щодо легалізації доходів суб’єктів господарювання, що використовують схеми ухилення від сплати податків;
посилення попереднього та поточного контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, вжиття дієвих заходів щодо попередження порушень та вчасного усунення виявлених порушень у підвідомчих бюджетних установах;
активізація роботи з підвищення ефективності діяльності районної комісії з забезпечення погашення заборгованості та своєчасності сплати податків до державного та місцевого бюджетів, погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;
підвищення фінансової дисципліни розпорядників бюджетних коштів.

25. Екологічна безпека району

Основними завданнями щодо екологічної безпеки у 2019 році є:
пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов’язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності;
гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров’я людей;
запобіжний характер заходів щодо охорони навколишнього природного середовища;
збереження просторової та видової різноманітності і цілісності природних об’єктів та комплексів;
обов’язковість екологічної експертизи;
гласність і демократизм при прийнятті рішень, реалізація яких впливає на стан навколишнього природного середовища, формування у населення екологічного світогляду;
науково-обґрунтоване нормування впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище;
безоплатність загального та платність спеціального використання природних ресурсів для господарської діяльності;
поєднання заходів стимулювання і відповідальності у справі охорони навколишнього природного середовища.
Основні прогнозні показники та заходи надані у додатку «2ОНС» (додається в електронному вигляді).
26. Конкурентна та антимонопольна політика

Конкурентна політика спрямована на формування і розвиток середовища, яке забезпечуватиме ефективне використання суспільних ресурсів, вільний вступ на ринок суб’єктів господарювання, свободу споживачів у виборі товарів широкого асортименту, кращої якості за нижчими цінами.
З метою сприяння розвитку економічної конкуренції у підприємницькій діяльності, демонополізації економіки, фінансової, матеріальної, інформаційної, консультативної підтримки суб’єктів господарювання району у 2019 році передбачається здійснити наступні заходи:
сприяння створенню нових суб’єктів господарювання;
створення рівних умов доступу на товарні ринки суб’єктів господарювання;
дотримання конкурентних засад при здійсненні процедур закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти;
здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, виключно засобами системи електронних закупівель ProZorro;
запобігання недобросовісної конкуренції підприємствами- монополістами.
27. Регулювання цін

З метою забезпечення реалізації державної цінової та тарифної політики у 2019 році передбачається:
здійснення постійного моніторингу цінової ситуації на підприємствах роздрібної торгівлі та на продовольчих ринках, здійснення упереджувальних заходів щодо її стабілізації, оприлюднення отриманих даних у засобах масової інформації;
забезпечення безумовного дотримання суб’єктами господарювання району встановлених чинними нормативними актами граничних рівнів торговельних надбавок;
продовження роботи, спрямованої на подальший розвиток конкуренції у сфері торгівлі, у тому числі шляхом розвитку та вдосконалення мережі об’єктів роздрібної торгівлі району.
28. Захист прав споживачів

З метою підвищення ефективності роботи щодо вдосконалення системи захисту прав споживачів передбачається:
підвищення рівня правових знань фахівців відповідних державних установ та суб’єктів господарювання;
забезпечення дієвого контролю за наявністю документів, що засвідчують якість, безпеку сировини та харчових продуктів, непродовольчих товарів іноземного та вітчизняного виробництва в об’єктах роздрібної торгівлі, ресторанного господарства, на ринку згідно з чинним законодавством.

· 29. Регіональний розвиток
·
З метою трансформації економіки району в конкурентоспроможний господарський комплекс, який має забезпечити подальший соціальний і гуманітарний розвиток суспільства, спрямування основних зусиль на наближення рівня життя населення до європейських стандартів та створення умов для посилення економічної активності територіальних громад, у 2019 році буде забезпечено:
підвищення ефективності реалізації районних програм – проведення моніторингу існуючих цільових програм, обґрунтування їх дієвості та необхідності реалізації на даному етапі розвитку району;
раціональне використання та відновлення природних ресурсів, охорона довкілля;
забезпечення пріоритетного спрямування інвестиційних ресурсів на розбудову та модернізацію інфраструктури району;
розвиток малого бізнесу, залучення до підприємницької діяльності незахищених верств населення, підвищення освітнього рівня нових підприємців;
розширення сфери застосування робочої сили шляхом збереження діючих та створення нових робочих місць;
скорочення чисельності безробітних;
забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці всіма суб’єктами господарювання, сприяння підвищенню рівня заробітної плати;
поліпшення соціально-побутових умов у населених пунктах, продовження газифікації сіл і селищ;
підвищення ефективності діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, поліпшення якості і доступності медичного обслуговування, системи освіти.ПЕРСПЕКТИВНІ ПИТАННЯ РАЙОНУ /аналітична записка/
1. Формування високопродуктивного прибуткового сільськогосподарського виробництва, раціональне використання виробничих потужностей переробних підприємств, подальший розвиток аграрного ринку.
2. Удосконалення системи раціонального та ефективного використання земель.
3. Поліпшення соціального захисту, рівня та якості життя населення:
- підвищення розміру середньомісячної заробітної плати;
- не допущення виникнення заборгованості із заробітної плати;
- збільшення обсягу й підвищення якості соціальних послуг;
- поліпшення соціально-побутових умов жителів району.
4. Легалізація найманої праці.
5. Залучення інвестиційних ресурсів у пріоритетні напрямки економіки району. Розвиток промислової та переробної галузі: забезпечення подальшого нарощування виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції, підвищення ефективності виробництва. Активізація підприємницької діяльності, стимулювання малого бізнесу та фермерства. Створення нових робочих місць на території району.
6. Збільшення прибуткових та зменшення збиткових підприємств.
7. Кадрове забезпечення бюджетних установ та організацій району. Забезпечення житлом молодих спеціалістів.
8. Розробка схеми районного планування та створення містобудівного кадастру району. Реформування житлово-комунального господарства, оновлення основних фондів, спорудження найважливіших інженерних комунікацій. Розвиток мережі автомобільних доріг.
9. Реконструкція систем водопостачання, у тому числі реконструкція водогінних мереж, з метою забезпечення населення району якісною питною водою.
10. Забезпечення належного теплового режиму об'єктів соціальної сфери. Впровадження заходів щодо економії паливно - енергетичних ресурсів.
11. Впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій, реконструкція котелень під опалення вугіллям, пілетами, дровами.
12. Захист від підтоплення населених пунктів території району. Запобігання і зменшення негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини.
13. Будівництво полігону для ТПВ. Ліквідація несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів. Охорона водних джерел від забруднення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.
14. Удосконалення діяльності та матеріально - технічної бази закладів охорони здоров’я, розвиток освіти і науки, відродження культурних і просвітницьких традицій.
15. Духовне збагачення громадян, професійна майстерність митців, державна підтримка обдарованої молоді та народної творчості, відновлення історичних традицій, впровадження державної політики міжнаціональних відносин.
3. ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Районна газета «Межівський меридіан»
- засновники: трудовий колектив редакції
- періодичність виходу, мова: виходить два рази на тиждень,
українською мовою
- тираж становить: 2100 примірників
- редактор: ХРИПУН Євген Леонідович