Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Презентація
Основні досягнення за період 2015 - 2018 роки
та обговорення перспективного плану розвитку Межівського району
на 2019 - 2021 роки


12 листопада 2018 року під керівництвом Президента України Порошенка П.О. відбулося VІІ засідання Ради регіонального розвитку, на якому Президент доручив представникам регіональної влади розробити плани перспективного розвитку територій на 2019 – 2021 роки, провести їх обговорення та створити Ради регіонального розвитку на місцях.
Рада регіонального розвитку Межівського району (затверджена розпорядженням голови райдержадміністрації від 04 грудня 2018 року № 464/0/313)- це консультативно-дорадчий орган при райдержадміністрації, утворений з метою налагодження ефективної взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та бізнесу.
Наше спільне завдання – обговорення та прийняття рішень щодо подальшого розвитку району. Кожна громада, шляхом обговорення з жителями кожного населеного пункту, має визначити свої пріоритети і сформувати перелік першочергових проектів, які будуть реалізовуватися в найближчій перспективі.
Сьогодні з впевненістю можна сказати, що реформа місцевого самоврядування, яка стартувала у 2014 році, згуртовує Україну, робить регіони держави, зокрема і наш Межівський район, сильнішими.
У районі реконструюються школи та дитячі садки, створюються нові лінії вуличного освітлення, прокладаються нові чи реконструюються наявні уже водогони, облаштовуються дитячі майданчики, будуються медичні заклади, утеплюються фасади та проводяться капітальні ремонти у навчальних закладах та сільських будинках культури району.
Коротко по основні досягнення району протягом 2015 – 2018 років.
По - перше, щодо децентралізації.
Результатом плідної роз’яснювальної та організаторської роботи є створення двох об’єднаних територіальних громад:
- грудень 2016 року - Новопавлівська ОТГ;
- жовтень 2017 року - Межівська ОТГ.
Сьогодні в об’єднаних громадах найбільше ремонтуються школи, дитячі садки, будинки культури, дороги місцевого значення.
Адже для цього є відповідний ресурс, є лідери громад, які ведуть за собою людей, у яких є сильне відчуття відповідальності перед мешканцями громад.
Освіта
Розвитку освіти ми завжди надавали особливої уваги і ставили перед собою завдання створити рівні умови для школярів всіх шкіл району.
З метою впровадження освітньої реформи, відповідно до вимог Нової української школи, у Межівському районі у 2016 році створено опорний навчальний заклад на базі Межівської СЗШ №1.
За період 2015 - 2018 років значно зміцніла матеріальна база навчальних закладів та дитячих садків.
Ми неабияку увагу надавали реконструкції та капітальному ремонту освітніх закладів, а саме:
- побудовано корпус №2 Межівської СЗШ №2 на суму 7806,2 тис. грн. за рахунок коштів обласного бюджету;
- протягом 2016-2017 років проведено реконструкцію дошкільного навчального закладу №3 «Барвінок» смт. Межова -1611 тис. грн.;
- протягом 2017-2018 років здійснювалися роботи по реконструкції опорного закладу Межівська СЗШ №1 та будівництву спортивного майданчика Межівської СЗШ №1.
Для оснащення опорного закладу Межівська СЗШ №1 придбано комп’ютерне обладнання, тематичне обладнання для оснащення навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії.
- протягом 2015 – 2017 років переведено дві котельні на опалення твердим паливом (Зорянська СЗШ, Межівська СЗШ №1) та побудовано нову котельню у Веселівській СЗШ.
Я назвав основні проекти, необхідно зазначити, що протягом 2015-2018 років на капітальні та поточні ремонти закладів освіти району витрачено понад 78798 тис. грн., у т.ч.:
- 2015 рік – 8200,7 тис. грн.;
- 2016 рік – 14792,89 тис. грн.;
- 2017 рік – 30051,1 тис. грн.;
- 2018 рік – 25753,5 тис. грн.

Охорона здоров’я
У Межівському районі медичні послуг населенню надають:
КЗ «Межівська ЦРЛ» ДОР» та Комунальне некомерційне підприємство
«Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради», 7 лікарських амбулаторій ЗПСМ та 11 фельдшерсько – акушерських пунктів.
За період 2015-2018 років виконані поточні ремонти по заміні вікон, дверей, покрівель на 7-ми об’єктах охорони здоров’я району, використано 1583,1 тис. грн.
По КЗ «Межівська ЦРЛ «ДОР» реалізовано проект «Реконструкція теплових мереж та котельні з влаштуванням твердопаливних котлів Межівської ЦРЛ «ДОР»на суму 1473,0 грн.
У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом Украї­ни Петром Порошенком, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 983 щодо здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, у листопаді у 2018 року розпочалися роботи по будівництву амбулаторій у с. Слов’янці та с. Іванівці. Впевнений, що у 2019 році об’єкти будуть завершені.
Напередодні Нового року Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав 2 автомобілі Renault Duster, які стали гарним передноворічним подарунком для медиків.
Тепер лікарі зможуть оперативно реагувати на виклики пацієнтів, які за станом здоров’я не мають змоги дістатися до амбулаторії.
Загальна вартість придбаних автомобілів – майже 1000 тис.грн. і це, до речі, кошти субвенції з державного бюджету.

Спорт
За кошти державного та обласного бюджетів, з метою популяризації спорту та здорового способу життя нарешті завершені роботи, які розпочали у 2012 році, по об’єкту - «Реконструкція спортивного комплексу по вул. Спортивній (Будьонного) у смт. Межова», використано понад 9 млн. грн. державного та обласного бюджетів.
Для активного відпочинку дітей, тільки протягом 2016 року придбано 6 дитячих майданчиків по Межівській селищній, Новопавлівській, Зорянській, сільських радах та по Райпільському, Новогригорівському, Богданівському старостинських округах .
Протягом 2017-2018 років проведені роботи по об’єкту «Спортивний майданчик для міні - футболу зі штучним покриттям по вул. Спортивній, 33-Б смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області – будівництво», кошторисною вартістю -1498 тис. грн.

Культура
Для надання культурних та мистецьких послуг населенню у районі збережена мережа закладів культури. У закладах культури району виконанні заходи з енергозбереження по:
- заміні вікон у Новопідгородянському БК, Райпільському БК;
- капітальному ремонту покрівлі, будівлі, стелі, приміщень залу та фойє СКЗК Новогригорівський будинок культури (399 тис. грн.).
- проведено ремонт системи опалення Будинку культури с. Райполе.

Водопостачання
З метою безперебійного водопостачання населення смт. Межова за рахунок коштів районного бюджету проведено капітальний ремонт водопровідної мережі смт. Межова, вул. К.Маркса - вул. Московська.
У 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету (1345 тис. грн.) здійснено роботи по об’єкту «Будівництво мережі водопостачання по вул. Центральній (Леніна),Поповича, Медовій (Терешкової), Миру (Островського), Папаніна, Зарічній (Воровського) с.Іванівка Межівського району Дніпропетровської області».
У 2018 році Межівською ОТГ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад побудовано водогін у с. Веселому.

Зовнішнє освітлення
З метою зменшення соціальної напруги та криміногенної ситуації, економії та ефективного використання бюджетних коштів, реалізовані проекти з реконструкції зовнішнього освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій у населених пунктах:
- Межівської селищної ради (330,2 тис. грн.) - збудовані мережі зовнішнього освітлення у селах Славне, Вознесенське, Новолозуватівка, Українка, Степове;
- проведено капітальний ремонт вуличного освітлення вулиць смт. Межова, а саме: Спортивна, Заводська, Павлівська, Левадна, Широка, Сонячна,Чкалова, Елеваторна, Центральна, Московська, Соборна;
- проведено капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Садова вул. Степова в с. Миронове Зорянської сільської ради,
- проведено освітлення вулиць с. Богданівка Новопавлівської сільської ради та ін.
Протягом 2017 року відновлено мережі зовнішнього освітлення вулиць на загальну суму 1008,4 тис. грн.
У 2018 році відновлено мережі зовнішнього освітлення вулиць на загальну суму 975,9 тис. грн. Роботи у даному напрямку тривають постійно.

Дороги
З метою поліпшення умов проживання протягом 2015 – 2018 років за підтримки державного, обласного та місцевих бюджетів відремонтовано 12 доріг комунальної власності у населених пунктах:смт. Межова (6 вулиць), с.Райполе,с. Новопавлівка, смт. Демурине,с. Володимирівка, с. Іванівка, с. Богданівка.
Використано 50467 тис. грн., у т.ч. коштів обласного бюджету – 47025 тис. грн. Роботи у цьому напрямку будемо продовжувати і надалі.

Агропромисловий комплекс

Основу агропромислового сектору Межівського району складають 28 сільськогосподарських товариств в обробітку яких 45444 га, 71 фермерське господарство, в обробітку яких 21307 га.

Сільськогосподарськими агроформуваннями району за період з 2015 по 2018 роки на придбання сільськогосподарської техніки інвестовано понад 156 млн. грн., придбано 124 одиниці високотехнологічної техніки, у т.ч.: 83 трактори,15 зернозбиральних комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки.
За період 2017 - 2018 роки побудовано тваринницьку ферму по утриманню дійного стада по СФГ «Макара», збільшилось поголів’я ВРХ (корів) по СФГ «Кипарис» .
Сільськогосподарські товаровиробники району дбають не лише про формування власних статків. Вони є основними спонсорами закладів соціально - культурної сфери району. Протягом останніх років агроформуваннями району у розвиток соціальної сфери району вкладено майже 10 млн.грн.

ООС ( операція об’єднанних сил)
Неабияку увагу надаємо учасникам антитерористичної операції. За рахунок коштів державного бюджету придбано п’ять квартир для учасників АТО та дитини загиблого учасника АТО (використано 2210 тис. грн. коштів державного бюджету).
Думаю, і надалі будемо працювати у цьому напрямку, адже ми повинні схилити голову перед подвигом наших захисників, завдяки яким ми можемо жити та змінювати країну на краще.
Я зупинився на основних досягненнях розвитку Межівського району. Впевнений, що кожному сільському, селищному голові є що сказати. Наші перші успіхи, які ми спостерігаємо в умовах проведення децентралізації, доводять, що ми йдемо правильним шляхом, та про це свідчать й цифри. Думаю, ми і надалі будемо рухатися до поставлених цілей.
А наші цілі - це розвиток соціальної сфери (освіти, охорони здоров’я, спорту), розвиток житлово-комунальної сфери та будівництво житла.
Основними пріоритетами розвитку освіти у 2019 – 2021 роках передбачаються:
1. Реконструкція школи № 2 смт. Межова Дніпропетровської області.
Питання реконструкції Межівської середньої загальноосвітньої школи № 2 є й залишається на сьогодні одним з проблемних питань розвитку освітньої галузі Межівського району. У школі станом на 01 січня 2019 року навчаються 232 учні, працюють 46 вчителів та обслуговуючого персоналу. У той же час будівля закладу перебуває у незадовільному стані та потребує термінового ремонту і реконструкції.
Тому питання реконструкції будівлі є надзвичайно необхідним і пріоритетним.
2. Реконструкція дошкільного навчального закладу на 115 місць по вул. Центральній, 1 Г в с. Райполе Межівського району.
3. Реконструкція дошкільного навчального закладу на 90 місць за адресою: вул. Гагаріна, 3, с. Іванівка Межівського району.
4. Будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Хмельницького, 3 а у с. Слов’янці Межівського району.
Існуюча мережа дошкільних навчальних закладів у зазначених вище населених пунктах не в повній мірі задовольняє освітні потреби населення, а по с. Іванівці дошкільний заклад зовсім відсутній, у с. Слов’янці спостерігається перевантаження груп у функціонуючих дитячих садках та існує черга.
Тому розроблено ПКД та надані пропозиції щодо будівництва і реконструкції дитячих садків у вищезазначених населених пунктах.
Питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою державної політики України, тому нами прийнято рішення та надані пропозиції щодо будівництва нових будинків - відпочинку для дітей у КЗ «Сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» Новопавлівської сільської ради .
Не менш важливим об’єктом є «Термомодернізація будівлі. Капітальний ремонт покрівлі, системи опалення та фасаду з утепленням СЗШ с. Слов’янка, вул. Шевченка, 18, Межівського району Дніпропетровської області».
Слав’янська середня школа є однією з шкіл району, яка працює на повну потужність відповідно до проекту. Станом на 01 січня 2019 року у школі навчаються 243 дитини, працюють 38 вчителів та обслуговуючого персоналу, на перспективу чисельність учнів не зменшиться.
Крім того на базі закладу у майбутньому можливо створення опорної школи.
Щодо основних пріоритетів розвитку охорони здоров’я.
Основними пріоритетами розвитку охорони здоров’я у 2019 – 2021 роках передбачається завершення робіт по об’єктах, які фінансуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, порядок використання якої затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року № 983, а саме, завершення робіт по об’єкта х:
1. Будівництво амбулаторії на 1 – 2 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Межівський район, с. Слов’янка.
2. Будівництво амбулаторії на 1 – 2 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Межівський район, с. Іванівка.
У сфері житлово-комунальних послуг основними пріоритетами розвитку у 2019 – 2021 роках пропонується визначити:
1. Будівництво водонапірної башти в смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
2. Будівництво водогону балка Широка – смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
Основна проблема, на розв’язання якої спрямовані вищезазначені проекти, – це стабільне централізоване водопостачання
Одним з основних пріоритетів розвитку Межівського району планується визначити розвиток житлового будівництва.
Першочерговим напрямком у даній сфері передбачається нове будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Сонячній, 10 А в смт. Межова Межівського району Дніпропетровської області.
Реалізація даного проекту дасть можливість забезпечити житлом молодих спеціалістів, учасників АТО та інших осіб, які потребують покращення житлових умов.
І насамкінець хочу без винятку всім подякувати за результативну роботу, за розуміння та плідну співпрацю.
Хочу, щоб до процесу обговорення розвитку Межівщини долучився кожен небайдужий житель району. Маємо всі разом консолідуватись заради належного розвитку кожного населеного пункту Межівщини.