www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 15 грудня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Готовність до збирання ранніх зернових у Межівському районі
Версія для друку Написати листа
Наступає найвідповідальніша пора для всіх аграріїв Межівського району – це збирання ранніх зернових культур. Цьогорічні погодно – кліматичні умови були несприятливими для сільгоспвиробників, а саме: внаслідок пізніх посівів озимих були отримані нерівномірні слабкі ,які не витримали сильних морозів в період січня –лютого із-за відсутності снігового покриву, холодна затяжна весна, та попри всі труднощі аграрії району своєчасно та якісно провели весь комплекс весняно –польових робіт і це дає впевненості в отриманні непоганого врожаю ранніх зернових культур.

  Так по всім категоріям господарств - збереглось озимих зернових на площі 25443 га, із них озима пшениця 24697 га, озимий ячмінь-746га.
  Посіяно на весні 2017 року ярих зернових та зернобобових культур на площі 27418а, із них ранніх зернових 8965 га, в т.ч. ячмінь яровий -8542 га, зернобобові 383 га, кукурудза на зерно 5956 га, та інші зернові культури.
  Також посіяно соняшника на площі 30000 га, картоплі 1700 га, овочів 670 га, кормових культур 1437 га.
  Перед збираннях ранніх зернових буде проведено нараду 15 червня 2017року з керівниками сільгосппідприємств. В нараді планується ,що візьмуть участь начальник управління агропромислового розвитку Межівської РДА – Скляренко П.В. , начальник держпродспоживслужби – Бакаляр Ю.О., головний інспектор Межівського районного сектору Головного управління ДСНС України – Хоменко А.В.
  Перед 01 червня 2017 року в районі проведені навчання та перевірка знань правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів на базі Придніпровського експортно – технічного центра держпраці , відповідальних осіб за електрогосподарство в кількості 57 чоловік.
  Згідно робочого плану ранніх зернових культур необхідно зібрати з площі 34408 га, а саме: озима пшениця 24697 га, озимий ячмінь 746га, ячмінь ярий 8542га, крім того озимого ріпаку 2373га. Очікується отримати валовий збір близько 95,3 тис.тонн при середній урожайності 32-33,3 ц/га.
  Для проведення комплексу робіт по збору врожаю ранніх зернових культур 2017 року забезпеченість паливно – мастильними матеріалами складає – 98%.
  Також, сільськогосподарськими підприємствами проведена відповідна робота по підготовці механізованих токів для приймання нового врожаю підготовлено близько 95% токів, сушарок 99 %.
  Планується провести збирання ранніх зернових культур господарствами району за 14 робочих днів.
  Збирання ранніх зернових у стислі строки потребує чіткої організації роботи всіх складових, задіяних у технологічному процесі. Кожний працівник, зайнятий на жнивах повинен бути ознайомлений із виробничим (сезонним) завданням, умовами праці і відпочинку, графіком роботи, умовами та розміром оплати праці в грошовій і натуральній формі.
  Базою для розрахунку оплати праці і матеріальному стимулюванню на збиранні ранніх зернових культур у 2017 році повинні бути норми та положення щодо оплати праці, визначені у Колективному договорі кожного підприємства. В свою чергу вони не можуть бути нижчими ніж передбачено Галузевою угодою, укладеною між Міністерством аграрної політики та продовольства України та профспілковими організаціями працівників АПК.
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор