www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 15 грудня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Про роботу Межівського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді
Версія для друку Написати листа
На сьогоднішній день в районі функціонують 2 прийомні сімї в яких виховуються 3 дитини та 1 дитячий будинок сімейного типу ( 8 дітей – вихованців та 1 власна дитина). Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді, відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації та наказів районного центру СССДМ та порядку здійснення соціального супроводження сімей та дитячих будинків сімейного типу, затвердженого наказом Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту № 3357 від 23.09.2009 р. здійснюється постійне соціальне супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

Визначена особа, яка відповідає за здійснення соціального супроводження ПС та ДБСТ, яка пройшла спеціальний курс навчання при Державному інституті проблем сімї та молоді.
Реалізація соціального супроводження спрямована на вирішення таких основних завдань :
- адаптація дитини в новій сімї ;
- забезпечення позитивного психологічного клімату в родині ;
- забезпечення оптимальних умов життя ;
- забезпечення захисту прав дітей ;
- створення можливостей для розвитку дитини.
Безпосередньо соціальне супроводження здійснюється штатним працівником центру з залученням субєктів соціальної роботи – відділу освіти, УП та СЗН, відділу охорони здоровя, служби у справах дітей. Спеціалістом центру, спільно з цими субєктами соціальної роботи надається психолого – педагогічна допомога батькам та дітям щодо адаптації дітей в сімї та ДБСТ, шкільному колективі, колективі дитсадка тощо.
Соціально – педагогічні, щодо формування у дітей навичок самообслуговування, відповідно до віку, розвитку пізнавальних здібностей, вміння вибудовувати стосунки з однокласниками, однолітками та дорослими, соціально – побутові щодо підготовки дітей до самостійного життя; інформаційні та юридичні послуги щодо отримання соціальних виплат. Батькам надаються методичні рекомендації та консультації щодо вікових особливостей розвитку дітей, методів виховання. Батьки та діти залучаються до участі в районних та обласних святах.
Один раз на два роки прийомні батьки та батьки – вихователі за направленням районного центру, проходять курси підвищення кваліфікації при обласному ЦСССДМ. У 2017 році пройшли відповідне навчання одна прийомна мати та один прийомний батько.
Кожного року в грудні проводиться оцінка ефективності діяльності прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу за результатами якої можна сказати, що у всіх наших прийомних сімях та дитячому будинку сімейного типу забезпечено належні умови проживання, виховання та розвитку дитини.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор