www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 22 листопада 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Західно-Донбаське управління ГУ ДФС інформує
Версія для друку Написати листа
Здаєш в оренду житло - звітуй про доходи

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що декларувати доходи громадян, з яких не сплачувалися податки, зобов’язує ст. 164 Податкового кодексу України.
У випадку, коли в минулому році здавалася в оренду житлова чи інша нерухомість, рухоме майно, то отримані від цього доходи підлягають обов'язковому декларуванню.
Закон зобов’язує громадян задекларувати доходи і сплатити податок від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок. Крім того, оподатковуються доходи, отримані від здавання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.
Варто врахувати, що якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є саме орендатор. Він і повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.
Нагадуємо громадянам, котрі в 2018 році здавали в оренду рухоме та нерухоме майно фізичним особам, що вони повинні відзвітувати про доходи та до 1 травня 2019 року надати декларацію до територіального органу ДФС України.

Розміри єдиного соціального внеску у 2019 році

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 4173 грн, а у погодинному розмірі - 25,13 гривень. Такі розміри встановлені Законом України від 23.11.2018 № 2629 "Про Державний бюджет України на 2019 рік".
У зв’язку з цим, у 2019 році максимальна база нарахування єдиного соціального внеску становитиме 62595,0 грн (4173,0 х 15), а максимальний страховий внесок складе 13770,90 гривень (4173 х 15 х 22%).
Мінімальний страховий внесок у 2019 році дорівнюватиме 918,06 гривень (4173,0 х 22%).
Стипендії всіх навчальних закладів з 01.01.2019
не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, з 01.01.2019 не включаються до оподатковуваного доходу фізичних осіб будь-які стипендії, а саме: сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. п. 167.1 ст. 167 ПКУ (оновлений п. п. 165.1.26 ст. 165 ПКУ).
У 2019 році ця гранична сума становитиме 2 690 грн (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень). Якщо розмір стипендії є більшим ніж 2 690 грн, то сума перевищення підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором — 1,5 %.
Таким чином, з 01.01.2019 усі навчальні заклади (а не тільки бюджетні), які виплачують стипендії, враховують зазначені зміни.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор