www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 18 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
25 березня 2019 року в актовому залі Межівської районної ради проведено засідання районної комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів
Версія для друку Написати листа
До участі в роботі комісії були запрошені голови Межівської та Новопавлівської об’єднаних територіальних громад, Слов’янський та Зорянський сільські голови, а також керівники фінансових служб об’єднаних громад, головні бухгалтери сільських рад, директор СФГ «Кипарис».

  На порядок денний винесено такі питання:
  1. Про проведену роботу з особами - боржниками зі сплати заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що склалась станом на 01 січня 2019 року по Межівському району.
  2. Про стан податкового боргу до місцевих бюджетів Межівського району, що склався станом на 01 березня 2019 року та про проведену роботу з боржниками у березні 2019 року.
  3. Щодо перебігу кампанії декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї), за підсумками 2018 року та стан декларування доходів за січень – березень 2019 року.
  4. Щодо проведення розрахунків за оренду земельних паїв за 2018 рік та стану перерахування до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із орендної плати.
  Засідання комісії відбулось за присутності членів комісії. Роботу комісії розпочала начальник фінансового управління Ключик Н.О. з оголошення розпорядження про зміну складу членів комісії та порядку денного засідання, інформацію про запрошених до участі у роботі комісії.
  Доповідь з першого питання розпочала начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Довженко Т.М., яка детально проаналізувала проведену роботу з боржниками по ЄСВ селищною та сільськими радами в березні 2019 року, повідомила про сплату заборгованості з ЄСВ окремими підприємцями та скасування підприємницької діяльності. Наголосила, що заборгованість по ЄСВ не списується і підлягає обов’язковій сплаті починаючи з 01 січня 2017 року.
  Про проведену роботу з боржниками доповіли виконуюча обов’язки голови Новопавлівської сільської ради Сотник Л.І., Зорянський сільський голова Довгоспиний М.І., Слов’янський сільський голова Смольська Г.І., заступник начальника фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Зіненко Т.В.

  За результатами розгляду першого питання прийняте рішення:
  1. Рекомендувати селищному та сільським головам продовжити роботу з боржниками ( всім боржникам повідомити в письмовому вигляді) та надати до відділу економіки райдержадміністрації 15 квітня 2019 року інформацію про проведену роботи з боржниками та дані по ФОП, які сплатили борг із зазначенням суми погашеного боргу по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування станом на 01 квітня 2019 року.
  2. Фінансовому управлінню Межівської райдержадміністації :
  - підготувати запит щодо переліку боржників по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Західно- Донбаського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області , які станом на 01 квітня 2019 року не погасили заборгованість для заслуховування на чергове засідання бюджетної комісії, яка відбудеться орієнтовно в кінці квітня 2019 року.
  Розгляд наступного питання щодо податкового боргу розпочала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О., яка звернула увагу присутніх, що за даними наданих звітів по Межівському району рахується податковий борг станом на 01.03.2019 року:
  - до державного бюджету – 173,62 тис. грн.;
    - до місцевого бюджету – 881,44 тис. грн.
  Зменшення боргу до місцевих бюджетів за період з 01.02.2019 по 01.03.2019 становить – 56,79 тис. грн., найбільше зменшення за лютий відбулося по таких податках:
  - Податок на нерухоме майно, сплачене юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості –5,05 тис. грн. (сума боргу 30,73 тис. грн.);
  - Орендна плата з юридичних осіб – 16,77 тис. грн. (сума боргу 129,76 тис. грн.);
  - Земельний податок з фізичних осіб – 8,94 тис. грн. (сума боргу 167,48 тис. грн.);
  - Транспортний податок з юридичних осіб - 6,23 тис. грн.;
  - Єдиний податок с/г товаровиробників, у яких частка с/г виробництва перевищує 75% -174,95 тис. грн. (сума боргу 7,28 тис. грн.)
  В той же час за лютий найбільше зростання відбулося по єдиному податку з фізичних осіб + 154,89 тис .грн. (сума боргу 214,26 тис. грн.)
  Інформацію по податковому боргу станом на 01.03.2019 року в розрізі платників, взяту на офіційному сайті ДФС України, надіслано сільським, селищному голові для опрацювання та проведення відповідної роботи з боржниками 20 березня 2019 року. Ключик Н.О. також зазначила, що на 01 березня спостерігалось зменшення податкового боргу до місцевих бюджетів проти 01.02.2019 року на 44,254 тис. грн., при цьому у великої кількості платників сума боргу залишається незмінною декілька місяців.
  Про проведену роботу з боржниками доповіли Зорянський сільський голова Довгоспиний М.І., Слов’янський сільський голова Смольська Г.І., начальник фінансового відділу виконавчого комітету Межівської селищної ради Редька Л.І., виконуюча обов’язки голови Новопавлівської сільської ради Сотник Л.І.
  Дудко Л.І. начальник Межівської ДПІ повідомила, що стосовно деяких боржників, що мають сталий податковий борг, фіскальними органами передано матеріали на виконавчу службу.
  За результатами розгляду другого питання вирішили:
  1. Рекомендувати селищному та сільським головам продовжити індивідуальну роботу з боржниками по погашенню податкового боргу до місцевих бюджетів.
  2. Селищному та сільським головам разом з податковими органами провести роботу щодо формування списків суб’єктах підприємницької діяльності у яких заборгованість рахується більше 1095 календарних днів по
  3. Начальнику Межівської ДПІ Західно-Донбаського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області на наступне засідання комісії повідомити про можливість списання заборгованості, якій понад три роки.
  Розгляд питання щодо перебігу кампанії декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї), за підсумками 2018 року та стан декларування доходів за січень – березень 2019 року розпочала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О., яка повідомила про хід декларування доходів громадянами Зорянської та Слов’янської сільських рад. Так розрахунковий відсоток отриманого доходу від нормативно грошової оцінки паю згідно сплати ПДФО у 2018 році у Зорянської сільської ради становить 2,32%, втрати бюджету орієнтовно -101,9 тис. грн., у 2019 році цей показник кращий – близько 3%. По Слов’янській сільській раді розрахунковий відсоток отриманого доходу від нормативно грошової оцінки паю згідно сплати ПДФО у 2018 році становить 1,83%, втрати бюджету орієнтовно - 53,9 тис. грн., у 2019 році цей показник не змінився. Станом на 14 березня 2019 року сплатили ПДФО громадяни – одноосібники по Зорянській сільській раді – 104 громадяни, по Слов’янській сільській раді – 13 громадян.
  За результатами розгляду третього питання прийняте рішення:
  1. Рекомендувати селищному та сільським головам посилити інформаційно - роз’яснювальну роботу щодо необхідності проведення декларування доходів громадянами, які самостійно обробляють земельні ділянки (паї) та надати до 18 квітня 2019 року інформацію щодо кількості одноосібників, які задекларували доходи за 2018 рік.
  По четвертому питанню щодо проведення розрахунків за оренду земельних паїв за 2018 рік та стану перерахування до районного бюджету податку на доходи фізичних осіб, утриманого із орендної плати доповіла провідний спеціаліст відділу організації, виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку Межівської районної державної адміністрації Шовкун О.В., яка звернула увагу присутніх, що на сьогоднішній день не сплачено ПДФО та не проведено розрахунки за оренду земельних паїв за 2018 рік фермерським господарством «Кипарис». ТОВ «Агрофірма «Схід Агро» перерахувало ПДФО до районного бюджету, а з орендодавцями розрахунок не проведений, заборгованість складає близько 8 млн. грн.
  Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Ключик Н.О. повідомила, що встановлений розмір орендної плати у кожного товариства, фермерського господарства, приватного підприємця різний: від 13,0% у СФГ «Яна»( найбільший показник) та 3,0% -ТОВ «Агроформування «Зоря», СФГ «Победа», СФГ «Чугуївське», ПП Дідович В.Г.
  Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації районної державної адміністрації Довженко Т.М. повідомила, що середньорайонний показник розміру орендної плати - 8%, всім товаровиробникам, у яких цей показник менший, надіслано листи.
  За результатами розгляду четвертого питання прийняте рішення управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації продовжити роботи з товаровиробниками щодо укладення додаткових угод з орендодавцями стосовно збільшення розміру орендної плати до середньо районного показника.
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор