Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


До уваги платників ПДВ!

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) нагадує, що з 01 лютого 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова № 1165).
Доводимо до відома платників податку на додану вартість, що з метою обговорення та вирішення проблемних питань, які виникають при здійсненні автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків згідно з нормами Постанови № 1165 ГУ ДПС щоп’ятниці з 11год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. проводяться зустрічі з платниками податків із зазначеного питання за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, Громадська приймальня, 1-й поверх.
Платники ПДВ з метою отримання інформаційно-довідкових послуг щодо алгоритму дій при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН та критеріїв ризиковості, звертаються за телефонами, за якими надається інформаційна допомога (056) 374-31-09 та здійснюється запис для проведення зустрічей (056) 374-31-92.


Відрядженому працівнику підприємством відшкодована сума витрат
на проживання у двомісному номері: наслідки

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) не включаються кошти, отримані платником ПДФО на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються відповідно до закону працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження.
Норми встановлені п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.
Пунктом 170.9 ст. 170 ПКУ передбачено оподаткування сум надміру витрачених коштів, отриманих платником ПДФО на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлений строк.
Згідно з п.п. 170.9.1. п. 170.9 ст. 170 ПКУ не є доходом платника ПДФО – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв’язку із здійсненням таких витрат.
Зазначені витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.
Відповідно до п. 5 розділу ІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 із змінами та доповненнями, підприємство за наявності підтвердних документів (в оригіналі) відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат.
Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, при цьому головною умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналу документів, що підтверджують вартість таких витрат (квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо).
У разі якщо відряджений працівник сплатив за проживання в двохмісному номері готелю за двох, то відшкодування йому витрат з віднесенням їх до складу витрат підприємства здійснюється з розрахунку вартості проживання тільки однієї особи.
Якщо підприємство відшкодовує працівнику повну вартість двомісного номеру, то вартість другого місця в даному номері буде вважатися додатковим благом відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, та включатися до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).


Супровід судових спорів у справах загальної юрисдикції та правового забезпечення

Днями в інформаційному агентстві "Мост-Днепр" відбулася пресконференція на тему: «Супровід судових спорів у справах загальної юрисдикції та правового забезпечення».
У пресконференції прийняв участь начальник управління правового забезпечення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олег Басан.
Він повідомив, що станом на 01.01.2020 року у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області на розгляді перебувало 6995 справ на суму 14,2 млрд грн, з них основна категорія - оскарження податкових повідомлень і рішень. Позови щодо оскарження становлять 4893 справи на суму 10,8 млрд гривень. За позовами до платників податків було 517 справ.
«Якщо розглянути ці показники в динаміці, то можна прийти до висновку, що за останні 3 роки кількість справ зменшилася на 40%. Невелике зменшення відбулося як щодо оскарження платниками податкових повідомлень і рішень на 7% (400 справ), так і у справах позовів Державної податкової служби до платників податків», - сказав він.
За результатами розгляду за 2019 рік було вирішено на користь Державної податкової служби 1400 справ на 5,2 млрд гривень. В абсолютному значенні 5 млрд грн - це максимальна цифра, яка була досягнута за останні 3 роки.
Якщо розглянути результати щодо оскарження податкових рішень, то на користь ДПС було вирішено 790 справ на суму 3 млрд гривень. Найзначніша категорія справ (понад 70% всіх справ) - оскарження платниками податкових рішень, які приймаються за результатами контрольно-перевірочних заходів.
Щодо розгляду справ за позовом Державної податкової служби, то вони, в основному, пов'язані з погашенням податкового боргу платників», - повідомив Олег Басан.
Також він зазначив, що з 7 лютого 2019 року вступив у дію закон «Про валюту і валютні операції», який врегулював багато питань в сфері валютних операцій, зокрема:
- збільшено термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами з 180 млн до 365 млн гривень;
- скасовано валютний нагляд за операціями до 150 тис гривень;
- скасовано індивідуальні ліцензії, введена система лімітів;
- скасовано спеціальні санкції з залученням Міністерства економіки, тобто, впроваджений індивідуальний режим ліцензування і припинення зовнішньої економічної діяльності;
- штрафна санкція, як пеня в 3% за несвоєчасне повернення валютних цінностей, залишилася. Але зменшилася кількість обставин, при яких може виникнути порушення суб'єкта господарювання.
Олег Басан підсумував, що найчастіше платниками податків є фізичні, а не юридичні особи, тому вони повинні знати свої права, і в разі їх порушення оскаржити рішення ДПС.

Микола Обертович: декларуйте доходи в електронному вигляді – це швидко, легко, якісно!

В. о. заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Микола Обертович нагадав, що з 1 січня поточного року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році.
Фізичні особи, котрі у 2019 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).
Платник може обрати зручний для себе спосіб подання декларації.
Однак, слід зазначити, що звітування в електронному вигляді у режимі он-лайн має ряд безумовних переваг серед інших способів подання декларації.
Якщо звітність у паперовому вигляді можна подати виключно у робочий час, то у разі подання в електронному вигляді, її можна надіслати до контролюючого органу цілодобово.
За рахунок відсутності потреби відвідування податкових інспекцій платник податків економить час і кошти. Звітність формується в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм, підписується кваліфікованим електронним підписом (далі – КЕП) та передається через мережу Інтернет до податкових органів.
КЕП, можна отримати, зокрема, безкоштовно у будь-якому пункті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у банківських установах і організаціях.
Електронне звітування виключає потребу у платників контролювати зміну форм бланків податкової декларації, оскільки програма оперативно оновлює формати документів в електронному вигляді, і платник автоматично отримує можливість користуватись чинними на момент звітування формами декларації та додатків до неї.
Крім того, усі звіти в автоматичному режимі перевіряються на наявність арифметичних та логічних помилок.
Підтвердженням доставки та прийняття електронної звітності є квитанції ДПС про отримання декларації із зазначенням дати та реєстраційного номеру документу, які отримує платник податків в електронному вигляді.
Електронна звітність подається з будь-якого куточку планети, в якому є доступ до всесвітньої мережі Інтернет.
Слід зазначити, що одним з найпопулярніших сервісів, за допомогою якого платники податків мають можливість звітувати в електронному вигляді, є безкоштовний електронний сервіс Державної податкової служби України «Електронний кабінет».
Отже, взаємодія платників з контролюючими органами у режимі он-лайн – це можливість просто та швидко подавати звітність.
Шановні платники, економте свій час – користуйтесь перевагами електронного звітування та подайте декларацію в електронному вигляді!


У лютому ДПС перевиконала індикатив Міністерства фінансів з надходжень до держбюджету на 2,5 млрд гривень

Надходження (сальдо) від податків та зборів до загального фонду державного бюджету у лютому 2020 року становили 37,1 млрд грн, індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 107,1 % (+2,5 млрд гривень).
У лютому 2020 року до загального фонду державного бюджету надійшло на 27,6 %, або на 8,0 млрд грн більше, ніж у лютому 2019 року.

Збір платежів у лютому 2020 року до загального фонду державного бюджету (без урахування бюджетного відшкодування ПДВ) склав 47,9 млрд грн, що на 5,8 млрд грн (+13,7 %) більше факту лютого 2019 року.
Досягнуто позитивних результатів у розрізі основних бюджетоформуючих платежів.
Так, з податку на додану вартість виконання індикативу лютого становить 145,4 %, або +3,4 млрд грн (факт лютого 2020 року – 10,8 млрд гривень).
Завдяки підвищенню якості аналізу надходжень податку, ефективності адміністрування та впровадження нової системи моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків у лютому задекларовано 20,8 млрд грн, що на 1,9 млрд грн (+9,8 %) більше, ніж у лютому 2019 року.
У результаті січневе відставання з надходжень ПДВ вже перекрито: у січні-лютому виконання індикативу становить 105,1 %, або +0,9 млрд гривень.
Завдяки здійсненим спільним заходам у рамках програми Уряду щодо детінізації ринку підакцизних товарів у повному обсязі були виконані індикативи зі спирту (142,2 %), лікеро-горілчаної продукції (111,3 %), пива (127,0 %) та тютюнових виробів (100 %). Такі результати дали змогу скоротити відставання (з 5,9 млрд грн до 3,4 млрд грн), яке було допущене у січні місяці. Таким чином, у лютому відбулося виконання індикативних показників за всіма видами підакцизної продукції, крім електроенергії.
Найбільшим викликом для державного бюджету залишається недоотримання рентної плати за користування надрами для видобування природного газу (виконання 54,8 %, мінус 1,3 млрд грн), індикативні показники Мінфіну визначені з ростом до лютого минулого року на 16,4 %, при цьому середня митна ціна газу у січні 2020 року зменшилась вдвічі порівняно з січнем 2019 року (січень 2019 року – 8 892,1 грн за 1000 куб. м, січень 2020 року – 4 199,02 гривні).
«Наприкінці січня я пообіцяв, що податкова виконає план з надходжень до бюджету за лютий. Результат, який ми продемонстрували, говорить сам за себе. Хочу запевнити усіх, що ми не збираємося зупинятися на досягнутому, тому триматимемо і далі високу планку, яку самі ж і задали. Що б не відбувалося довкола нас, податкова виконуватиме свою роботу все ефективніше», – наголосив Голова ДПС Сергій Верланов.