www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 липня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Західно-Донбаське управління ГУ ДФС інформує
Версія для друку Написати листа
До уваги платників ЄСВ!

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України листом від 12.04.2019 № 12340/7/99-99-13-02-01-17 (далі – Лист ДФС № 12340) надала роз’яснення щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за 2018 рік та подання річної звітності з ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств.
Пунктами 5 та 5¹ частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) визначено, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, у тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (далі – особи, які провадять незалежну професійну діяльність) та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, є платниками ЄСВ.
Обов’язки платників ЄСВ регламентовано частиною другою ст. 6 Закону № 2464, згідно з приписами якої платник ЄСВ зобов’язаний:
● своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;
● подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника ЄСВ у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Листом ДФС № 12340 надано роз’яснення з наступних питань:
► щодо бази нарахування ЄСВ для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
► щодо бази нарахування ЄСВ для членів фермерських господарств;
► щодо обчислення і сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
► щодо обчислення і сплати ЄСВ членами фермерських господарств;
► щодо розрахунку мінімального та максимального страхового внеску, що має сплачуватись особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерського господарств за 2018 рік;
► щодо строків сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств у 2018 році;
► щодо сум ЄСВ, обов’язкових для сплати особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств за 2018 рік;
► щодо остаточного розрахунку та граничних термінів сплати ЄСВ за 2018 рік особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств;
► щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які є одночасно найманими працівниками;
► щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність, які є одночасно фізичними особами – підприємцями;
► щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058);
► щодо нарахування та сплати ЄСВ за 2018 рік членами фермерських господарств, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
► щодо відповідальності за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
► щодо строків та порядку подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, із змінами особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств і відображення нарахованих сум ЄСВ у цьому Звіті;
► щодо форми та заповнення Звіту;
► щодо самостійного визначення бази нарахування ЄСВ членами фермерських господарств, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
► щодо відповідальності за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, подання недостовірних відомостей, що використовуються у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.


Про тимчасовий коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства у 2019 році

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що ДФС України листом від 12.04.2019 № 12293/7/99-99-12-03-04-17 надала для використання у роботі та інформування платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин роз’яснення з питання застосування положень п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України у частині розрахунку тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства в 2019 році, що надіслане листом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Державній службі геології та надр України від 28.02.2019 № 402/02 (далі – Лист № 402/02).
Листом № 402/02 Державна комісія України по запасах корисних копалин рекомендує встановити такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2019 році:
● для нафтогазодобувних підприємств – 1,461;
● для інших гірничодобувних підприємств – 0,185.


Для застосування пільги з земельного податку необхідно до 1 травня подати заяву

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує громадянам, які мають у власності земельні ділянки або є землекористувачами, що контролюючими органами щорічно до 1 травня проводиться облік платників земельного податку (далі – податок).
Норми передбачені ст. 287 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Пунктом 281.1 ст. 281 ПКУ встановлено перелік категорій громадян, які звільняються від земельного податку, а саме:
◄ інваліди І і ІІ групи;
◄ фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
◄ пенсіонери (за віком);
◄ ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
◄ фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку відповідної категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
■ для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
■ для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, у містах – не більш як 0,10 гектара;
■ для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
■ для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
■ для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Відповідно до п. 281.4 ст. 281 ПКУ, якщо громадянин, який належить до пільгової категорії, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, йому необхідно до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

З 2 травня вступають у дію нові рахунки для сплати ЄСВ

З 2 травня 2019 року вступають у дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України, для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій у зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів ДФС.
Звертаємо увагу, що до 26.04.2019 діють старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України.
Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор