www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 29 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Щороку на грип та ГРЗ хворіє кожен четвертий житель Дніпропетровської області
Версія для друку Написати листа
Офіційно моніторинг захворюваності по грипу та ГРЗ проводиться з 40-го тижня (жовтень) 2018 по 20- й тиждень (травень) 2019, коли щотижнево відстежується захворюваність. Ріст захворюваності на грип та ГРЗ в Дніпропетровській області відмічався з 46-го тижня минулого року (з 09 по 15.11.2018), коли у порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 10,6%. У цей період за медичною допомогою звернулося майже 14 тисяч осіб, із них дітей віком до 17 років – 9,1 тисяч. ).

  Протягом 1-го та 2 тижня поточного року по області показник захворюваності на грип та ГРЗ нижче епідемічного порогу
  Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року. Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби. Згідно інформації Українського центру грипу в епідсезоні 2015/2016 циркулюють віруси грипу А (Н1N1), А (Н3N2), грип В.
  Грип має симптоми, схожі з іншими ГРВІ, але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Грип небезпечний своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та хронічно хворих. Найбільш часті ускладнення – легеневі. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Нерідкими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо.
  Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
  На що необхідно звернути увагу:
  · Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб, найчастіше – 1–2 доби.
  · Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, гіпертезія шкіри, порушується сон.
  · Вже в перші години температура тіла сягає 39–40°С, утримується на такому рівні 2–3 доби і в подальшому знижується. Проте, якщо в подальшому розвивається друга хвиля гарячки, або ж вона триває довше 5–7 діб, це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.
  · Вже на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль за грудиною. На 3–5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

   • Привертає увагу вигляд обличчя хворого: одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини.
  Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації
  Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.
  Викликайте “швидку” чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:
  · сильна блідість або посиніння обличчя;
  · затруднення дихання;
  · висока температура тіла, що довго не знижується;
  · багаторазове блювання та випорожнення;
  · порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;
  · болі у грудній клітці;
  · домішки крові у мокроті;
  · падіння артеріального тиску.
  Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
  Прості речі рятують життя:
  Вірус грипу небезпечний, але можна уникнути зараження ним навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.
  – Уникати скупчень людей
  · Користуватися одноразовими масками при необхідності
  · Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання
  · Повноцінно харчуватися (їжа хворого повинна містити велику кількість рідини та вітамінів),
  – Висипатися, уникати перевтоми
  · Мати чисті руки
  · Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками
  Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:
  – Залишатися вдома при перших ознаках хвороби
  · Обов’язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому.
  · Ізолювати хвору людину
  · Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання.
  Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
  Вакцинація: найефективніший засіб захисту
  Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
  Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
  Варто пам’ятати, що розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. При цьому тривалість імунітету коливається від 6 до 12 місяців.
  Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.
  Не втрачайте можливості захистити себе і своїх дітей від грипу. Вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку і ефективність!
  Що лікує грип
  Лікувати грип можна за допомогою:
  – Препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу —лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі.
  – Препаратів, що пом’якшують симптоми — вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом’якшуючи симптоми. За умови легкого перебігу хвороби симптоматичне лікування у домашніх умовах може виявитися достатнім для повного одужання. Однак зловживати цими препаратами і застосовувати їх без призначення лікаря не слід.
  Дітям до 18 років та вагітним жінкам не рекомендовано вживати аспірин — подолати жар можна за допомогою парацетамолу.
  Під час грипу необхідно пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною.
  Також потрібно постійно проводити загальновідомий комплекс загартовуючих процедур, самомасаж, ранкову гімнастику.
  Що не лікує грип
  Важливо знати, що грип не лікується за допомогою:
  · Антибіотиків — вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт тощо.
  · Народних засобів — лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав’яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом’якшення симптомів грипу — за умов грамотного використання без зловживань.
  Виконання цих рекомендацій допоможе Вам запобігти грипу або уникнути ускладнень, якщо Ви вже захворіли.
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор