Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


На Дніпропетровщині у 24 закладах профтехосвіти впроваджують елементи дуального навчання

    В області активно впроваджують елементи дуальної освіти. Це коли студент більшість навчального часу проводить на виробництві та крім теорії здобуває практичні навички. Нині вже 24 заклади профтехосвіти співпрацюють з підприємствами. Досвід переймають у Німеччини, де таким способом готують фахівців понад 140 років. Питання залучення підприємств обговорювали на круглому столі в Дніпропетровській ОДА.
    «Питання освіти для нас одне з пріоритетних. Об’єднуємо зусилля роботодавців, держави та навчальних закладів. Все – аби готувати конкурентоспроможних фахівців. А ще розвивати наставництво на виробництві, – зазначила заступниця голови ДніпрОДА Ірина Грицай. – Адже компанії все більше відчувають потребу у молоді з необхідними навичками».
    «Область бере активну участь в покращенні системи підготовки робочих кадрів. Співпрацюємо з іноземними партнерами. Залучаємо найкращий досвід», – додав заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антон Демура.
    На Дніпропетровщині ціла низка підприємств вже впроваджує дуальну систему навчання. Зокрема ДТЕК, Павлоградвугілля, Придніпровська залізниця, Інтерпайп, АрселорМіттал Кривий Ріг.

    «Сьогоднішня зустріч надзвичайно важлива. Нині ми маємо підтримку зі сторони обласної влади, – розповів голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Вже 150 роботодавців регіону готові долучатися до впровадження дуальної системи професійного навчання».
    За круглим столом зібралися активні, соціально відповідальні роботодавці, представники професійної технічної освіти. А облдержадміністрація надала майданчик для створення діалогу.

    «Наш навчальний заклад активно впроваджує дуальну форму навчання. Співпрацюємо з Криворізьким залізорудним комбінатом, Центральним та Північним гірничо-збагачувальними комбінатами. За такою системою готуємо 170 учнів. Студенти адаптуються до умов виробництва, здобувають необхідні професійні навички. Проходять стажування в умовах нових технологій», – поділилася досвідом заступниця директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Тетяна Стойчик.
    Загалом на Дніпропетровщині 55 закладів професійно-технічної освіти займаються підготовкою молоді за робітничими професіями.



C:\Users\Administrator\Desktop\3.jpg