Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


До участі в роботі комісії були запрошені: одноосібники - Тимченко М.О., Довженко Я.О., Максименко О.В., фізична особа – підприємець Педенко Ю.А., начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації Межівської районної державної адміністрації – Довженко Т.М., начальник Межівської ДПІ Західно - Донбаського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області – Дудко Д.І., начальник відділу аналізу доходів бюджету та податкового законодавства фінансового управління Межівської районної державної адміністрації – Ісмаілова А.П., провідний спеціаліст відділу аналізу доходів бюджету та податкового законодавства фінансового управління Межівської районної державної адміністрації – Дягілєва Г.В.


  На засідання комісії винесено питання:
  1. Про стан декларування доходів громадян, що обробляють земельні паї одноосібно, за результатами отриманого доходу за 2018 рік.
  Роботу комісії по наповненню бюджету розпочала голова Слов’янської сільської ради Смольська Г.І. з оголошення порядку денного засідання, присутніх членів комісії та про запрошених до участі у роботі комісії.
  Доповідь по винесеному питанню почала голова Слов’янської сільської ради Смольська Г.І., повідомивши присутніх щодо перебігу подання декларацій громадянами сільської ради, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї). Станом на 19 квітня 2019 року за даними сільської ради відзвітували всі одноосібники, а сплатили ПДФО згідно поданих декларацій 51 особа. Після закінчення терміну декларування – 2 травня 2019 року важливо сплатити податок до бюджету у відведений термін – 60 днів.

  Голова Смольська Г.І. наголосила, що відсоток сплати податку в розрахунку на 1 га землі, що обробляється дуже низький.
  Начальник Межівської ДПІ Західно - Донбаського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області – Дудко Д.І. наголосила, що декларування доходів громадянами – це обов’язок, який закріплений статтею 63 Конституції України та підпункту 49.18.4 статті 49 Податкового кодексу України, термін подачі декларацій закінчується 01 травня 2019 року, якщо хтось із одноосібників хоче збільшити задекларовані доходи, він може подати уточнюючу декларацію.
  Не треба забувати, що задекларований податок необхідно сплатити в повному обсязі і у терміни згідно чинного законодавства. Несплата або неповна сплата податку приводить до нарахування пені та штрафних санкцій.
  Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та державної реєстрації Межівської державної адміністрації – Довженко Т.М. звернула увагу присутніх, що небажання одноосібників декларувати в повному обсязі одержані доходи, значно зменшує фінансовий ресурс, який направляється для життєдіяльності та розвитку Слов’янської громади, на функціонування таких сфер як культура, освіта, охорона здоров’я. Навела приклад: товаровиробники, які ведуть діяльність на території Слов’янської сільської ради, ТОВ «Агрофірма «Зоря», СФГ «Яна», ТОВ «Агрофірма «Схід Агро», ТОВ «Наталівське», ФГ «Калашник», сплатили за 2018 рік ПДФО з 1 га землі від 200 до 800 грн., а громадяни - одноосібники, що перерахували податок у 2019 році за результатами декларування отриманих доходів за 2018 рік, сплатили менше 100 грн. в розрахунку на 1 га землі.

  Громадяни Педенко Ю.А. та Тимченко М.О. у своїх виступах наголосили, що кліматичні умови в минулому 2018 році були несприятливі, урожайність вирощеної продукції низька, висока ціна на паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива, реалізація вирощеної продукції відбувалася за цінами, які не задовольняють одноосібників, бо юридичні особи співпрацюють з платниками ПДВ.
  Одним із питань від одноосібників, яке гостро стоїть на порядку денному - це оформлення земельних ділянок, а саме, реєстрацію земельних паїв необхідно наблизити до одноосібників, створивши належні умови на місцевому рівні, а не на обласному.
  Начальник Межівської ДПІ Західно - Донбаського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області – Дудко Л.І. зауважила, що ця проблема вирішена для громадян об’єднаних територіальних громад.
  За результатами розгляду питання вирішили:
  - посилити індивідуальну роз’яснювальну роботу щодо декларування доходів громадянами – одноосібниками, які обробляють самостійно земельні ділянки(паї) та розміру доходу, з якого сплачується ПДФО.