www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 12 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, як розпізнати та що робити з радіаційно небезпечними предметами
Версія для друку Написати листа
Дніпропетровська область стала учасником пілотного проєкту з радіаційної обізнаності, ініційованого науковцями США. Серед мешканців області розпочали масштабну інформаційну кампанію «КРОК до безпеки». Детальне роз’яснення, що робити з покинутими джерелами іонізованого випромінювання, дали у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

    «Дніпропетровщину обрали для пілотного проєкту як найбільший промислово розвинутий регіон країни. Нині прилади з радіаційними компонентами активно використовуються у більшості технологічних процесів. Частина дісталась нам у спадок з радянського минулого. Тисячі пристроїв опинилися на звалищах, пунктах прийому металобрухту, в покинутих цехах, розповзлися гаражами, горищами та підвалами. Їх власники можуть навіть не здогадуватись про небезпеку. Дехто, можливо, і знає та боїться повідомити. Наше завдання розповісти людям, як потрібно діяти, куди звертатися», – зауважив директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпрОДА Сергій Березань.
    Розпізнати небезпечний предмет можна за знайомим багатьом жовто-чорним значком, схожим на лопасті вентилятора або «трилисту конюшину». Він означає атом і три види його випромінювання – бета, альфа, гамма.

    Від такого предмету потрібно одразу відійти якнайдалі, ні в якому разі не торкатися. Про знахідку – повідомити ДСНС або поліцію.

    Інформаційна кампанія у Дніпропетровській області триватиме до травня 2021 року. А закінчиться вона програмою пілотного збору джерел іонізуючого випромінювання.
    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор