www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
20 травня відзначається Всесвітній день бджіл.
Версія для друку Написати листа
20 травня відзначається Всесвітній день бджіл.

    Саме в травні, коли медоносні бджоли є найбільш активними, а потреба в запиленні є найвищою, це свято, з 2017 року, запроваджене Генеральною Асамблеєю ООН. Чому саме 20 травня? Це день народження Антона Янші – засновника сучасного бджільництва, одного з найбільших фахівців свого часу. Проведення щороку Всесвітнього дня бджіл покликане привернути увагу людства до зникнення бджіл, інформувати населення про їх важливу роль і про те, які необхідні заходи для забезпечення виживання комах. На сьогодні 75% продовольчих культур, які вирощуються в світі, просто не існували б, якби не бджоли-запилювачі.
    Завдяки своїй працьовитості, бджола стала символом діяльності, старанності, працьовитості, порядку. «Добрий чоловік без роботи, що бджола без меду». Слово “бджола” дуже давнє. Перші звуки цього слова нагадують дзижчання бджоли, тому й назвали цю комаху за характером дзижчання під час польоту. У народі бджолу називають святою, тому що в Біблії вона згадується понад 60 разів.
    А ви знаєте, що бджоли існують на нашій планеті довше людини? За 50 тисяч років жодна комаха не навчилася відтворювати дії бджіл: збирання меду, будівництво вуликів, взаємодію з людиною. Тож декілька найцікавіших фактів про бджіл:

    Бджоли – найпрацьовитіші істоти з усіх земних створінь. Новонароджені бджоли починають трудитися вже на другий день свого життя, а на 6–10 дні свого життя бджоли вже будують стільники і виконують «навчальні» польоти.

    Найдивовижніша можливість бджіл – це будівництво стільників. Вони мають форму шестикутника, а кожна клітинка додатково обладнана тригранним днищем, і на 1 кв.м. сот таких осередків припадає понад 8 тис. штук.

    У бджоли п’ять очей. Три у верхній частині голови і двоє попереду.

    Бджолиним хлібом називають пергу, дивно, але в цьому продукті є все. Біологічна цінність перги перевищує цінність молока, м'яса, яєць. Цим продуктом бджоли вигодовують потомство. Перга – це бджолині “консерви”. За своєю біологічною активністю перга займає одне з перших місць серед речовин природного походження.

    · Бджола може відлетіти від вулика на 8 км і безпомилково знайти дорогу назад.
    · У бджіл дуже розвинений нюх. Вони здатні «відчути» запах квітів за кілометр від себе.
    · Бджолина матка може жити до 5 років і є єдиною бджолою, яка відкладає яйця. В літні місяці вона найжвавіша, коли вулик має бути максимально сильний матка щодня відкладає до 2500 яєць.
    · Гудіння бджіл – це звук, зроблений їхніми крилами, які коливаються 11400 разів на хвилину.
    · Бджоли дуже сильні, вони в змозі тягти вагу в 310 разів важчу за себе.
    · Це єдина комаха, яка виробляє їжу, яку їдять люди.
      Бджолиний мед — це природний продукт, незамінний за своїми якостями. Він займає перше місце серед усіх ліків, що нам дарує природа за допомогою квітів і лікарських трав. Мед містить вітаміни, які поновлюють кров, заспокоюють нерви і відновлюють життя. Цінують мед за його бактерицидні властивості, про які знали ще в глибоку давнину.
      Бджоли – унікальні комахи, тож не дивно, що їм поставлено пам’ятники, їх зображення можна помітити і в геральдиці…

      На изображении может находиться: текст и на улице

    На изображении может находиться: 1 человек
    Версія для друку Написати листа

    Про цей сайт | Запитання | Адміністратор