www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє
Версія для друку Написати листа
Мобільний ЦОП побував у селі Андріївка

    09 лютого 2021 року мешканці Андріївського старостинського округу Покровської територіальної громади отримали послуги мобільного Центру обслуговування платників (далі ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС).
    Територія Андріївського старостинського округу складає 92,119 кв. кілометрів, чисельність населення – 1520 осіб.
    Робота мобільного ЦОПу здійснена у складі начальниці Покровської ДПІ ГУ ДПС Світлани Шевцової, працівників Покровської ДПІ ГУ ДПС і фахівця Павлоградського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС за сприянням представників Покровської територіальної громади.
    Податківці надали мешканцям громади консультації щодо роботи «Електронного кабінету» та зазначили, що одна з ключових функцій податкової служби – зробити процес роботи з платниками податків максимально автоматизованим. Повідомили, що безкоштовним сервісом «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово, як з персональних комп’ютерів, так і зі смартпристроїв та вручили примірники брошури «Електронний кабінет» – зручний електронний сервіс Державної податкової служби».
    Крім того, працівники податкової служби нагадали присутнім про кампанію декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році, обов’язок та терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи.
    Під час роботи мобільного ЦОПу у селі Андріївка співробітниками Покровської ДПІ ГУ ДПС прийнято: 1 заяву за формою 5-ДР; 4 податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік та надано 10 усних консультацій.
    Головний спеціаліст відділу земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища Покровської територіальної громади Муляр Людмила подякувала податківцям за надані послуги та відповідні консультації для мешканців громади, висловила бажання співпрацювати у питаннях отримання адміністративних послуг у майбутньому.

    Мобільний центр обслуговування платників – на допомогу мешканцям Олександрівки

    Мобільний центр обслуговування платників (далі – ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) продовжує надавати послуги громадянам віддалених куточків області.
    Так, 09 лютого поточного року послугами мобільного ЦОПу скористалися мешканці Олександрівського старостинського округу Покровської територіальної громади.
    Територія Олександрівського старостинського округу складає 133,46 кв. кілометрів, чисельність населення – 3656 осіб. Станом на 01.01.2021 Покровська селищна громада займає 4 місце у рейтингу кращих 20 громад Дніпропетровської області.
    Роботу мобільного ЦОПу забезпечено за участі начальниці Покровської ДПІ ГУ ДПС Світлани Шевцової, фахівців Покровської ДПІ ГУ ДПС і працівника Павлоградського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС за підтримки представників Покровської територіальної громади.
    Під час заходу громадян було проінформовано, які саме адміністративні послуги можна отримати у мобільному ЦОПі та які документи потрібно мати при собі для отримання тієї чи іншої послуги.
    Також податківці надали роз’яснення щодо переваг користування безкоштовними електронними сервісами ДПС України, зокрема, Електронним кабінетом, який забезпечує безконтактну взаємодію платників податків та контролюючих органів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
    Мешканці отримали відповіді на актуальні питання щодо земельного податку, орендної плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році. Фахівці податкової служби надали допомогу в отриманні електронних ключів та консультації щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи. Присутнім роздані примірники брошури «Електронний кабінет» – зручний електронний сервіс Державної податкової служби».
    «Така допомога від податківців – це дуже зручно, особливо для людей старшого покоління, які не володіють навиками комп’ютерних технологій. Спеціалісти роз’яснюють, пояснюють, допомагають заповнити декларації – мешканці громади задоволені. Бюджет громади поповниться вчасно», – прокоментувала цю подію депутатка Покровської селищної ради Волошина Алла.
    Фахівцями, задіяними у роботі мобільного ЦОПу, в Олександрівському старостинському окрузі Покровської територіальної громади від мешканців прийняті:
    - заяви за формою 5-ДР – 2 шт.;
    - заяви за формою 10-ДР – 2 шт.;
    - запит на надання витягу з Реєстру платників єдиного податку – 1 шт;
    - декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік – 13 шт. (у т.ч. 3 – в електронному вигляді).
    Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Покровської селищної ради Швидь Інна подякувала за можливість для своєї громади отримати послуги та відповідні консультації, висловила бажання співпрацювати у питаннях отримання адміністративних послуг і у подальшому.

    Новації у застосуванні РРО: деякі особливості застосування режиму офлайн

    Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що у разі відсутності електроенергії чи Інтернет – зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій (ПРРО) та фіскальним сервером, відповідно до п.п. 1 розділу V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317, проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше ніж 36 годин, та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером згідно з Порядком визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн, затвердженим відповідно до ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
    ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн – обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
    Якщо в період роботи ПРРО в режимі офлайн настав термін формування фіскального звітного чека (Z-звіт), то він має бути сформований після видачі останнього розрахункового документа за цю зміну та до формування Повідомлення про відкриття зміни ПРРО (форма № 3-ПРРО, J1316801) про відкриття наступної зміни. Фіскальні номери останнього розрахункового документа за цей день, фіскального звітного чека та Повідомлення за ф. № 3-ПРРО про відкриття наступної зміни присвоюються із Діапазону послідовно.
    При відключенні електроенергії ПРРО (у разі реєстрації з можливістю роботи в офлайн режимі) переходить в режим офлайн, суб’єкт господарювання (касир) формує Z-звіт та закриває зміну.
    Перша порція діапазону номерів (2000) видається під час реєстрації ПРРО.
    За заявою суб’єкта господарювання таку кількість може бути збільшено, виходячи із розрахунку максимальної кількості розрахункових документів (чеків), які формуються ПРРО в режимі онлайн протягом 36 годин безперервно протягом календарного року.
    Щоразу після приймання фіскальним сервером ДПС від ПРРО пакета створених ним копій чеків із присвоєними ним фіскальними номерами із діапазону, для такого ПРРО формується наступна порція фіскальних номерів.
    Кількість виданих (зарезервованих) номерів відповідає кількості отриманих фіскальним сервером (використаних таким ПРРО) номерів.
    Засобами фіскального сервера ведеться облік виданих діапазонів для ПРРО із присвоєнням відповідного статусу фіскальним номерам: зарезервовані (видані, але не направлені до фіскального сервера), використані (направлені до фіскального сервера та прийняті фіскальним сервером розрахункові документи з присвоєними фіскальними номерами з діапазону).
    Фіскальний сервер формує та видає нові фіскальні номери на заміну використаним щоразу після приймання від ПРРО пакета створених розрахункових документів з фіскальними номерами. Таким номерам присвоюється статус «використані».
    Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн – обміну.
    Під час роботи ПРРО в період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером та за наявності Інтернет – зв’язку або мобільного Інтернет – зв’язку електронна позначка часу на розрахункові документи накладається надавачем електронних довірчих послуг.
    Суб’єкт господарювання може не отримувати діапазон фіскальних номерів у разі, якщо ним приймається рішення не використовувати ПРРО під час відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером ДПС та не проводити розрахункові операції у цей період.

    Обставини, за яких застосовується арешт майна

    Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Міністерством фінансів України наказом від 19.11.2020 № 716 внесено зміни до Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків (далі – Наказ № 716).
    Наказ № 716 набрав чинності 22.01.2021.
    Наказом № 716 передбачено зокрема, розширення переліку обставин, за яких може бути застосовано адміністративний арешт майна платника податків.
    Порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків доповнено нормою, згідно з якою арешт майна може бути застосовано, якщо нерезидент розпочинає та/або здійснює господарську діяльність через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік, що підтверджується актом перевірки.
    Нагадаємо, що арешт майна може бути застосовано також, якщо з’ясовується одна з таких обставин:
    платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;
    фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;
    платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки або від допуску посадових осіб податкового органу;
    відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстратора розрахункових операцій;
    відсутня реєстрація особи як платника податків у податковому органі або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам;
    платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі;
    платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу;
    платник податків, що здійснює готівкові розрахунки та/або провадить діяльність, що підлягає ліцензуванню, відмовляється від проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки).
    Отже, за наявності однієї з наведених обставин керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.

    Закон України № 1072: про списання податкового боргу

    Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у частині списання податкового боргу.
    Так, зокрема списання податкового боргу у сумі до 3060 грн включно здійснюється без заяви платника.
    Контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 01 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.
    До таких списаних сум не застосовуються штрафні санкції та не нараховується пеня, передбачені ПКУ, за період з дати набрання чинності Законом України від 04 грудня 2020 року № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до дати списання податкового такого боргу.
    Водночас, щодо боргу до 3060 грн встановлено і загальні норми. Так, податкова вимога на такі суми не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються (зміни до п. 59.1 ст. 59 ПКУ).
    Право податкової застави щодо таких сум не застосовується (зміни до п. 89.2 ст. 89.2 ПКУ).
    Якщо ж податковий борг перевищить суму 3060 грн, застосовується стандартний механізм стягнення податкового боргу, а строк давності, визначений п. 102.4 ст.102 ПКУ для стягнення податкового боргу, розпочинається з дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує 3060 гривень.
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор