Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


В Україні 22 січня відзначають День Соборності. Це свято – на згадку про історичний Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Знаменує і державну цілісність та незалежність, і духовну єдність, спільні цінності й прагнення українців. Цьогоріч знаменна дата припала на період жорстких карантинних обмежень, а отже – заборони масових заходів. Натомість мешканці області можуть долучитися до онлайн-святкувань. Докладніше про це розповіли в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА.

    «День Соборності України знаменує споконвічне прагнення нашого народу до об’єднання всіх національних земель в одну державу. А ще – духовну єдність українців. Цьогоріч, через карантинні обмеження, пропонуємо долучитися до відзначення загальнонаціонального свята онлайн. У поміч – цікавинки від Українського інституту національної пам’яті», – зазначили в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА.
    Серед онлайн-цікавинок до Дня Соборності – історія проголошення Акта злуки у фотографіях.
    Можна послухати українські пісні, популярні у 1917-1921 роках, або пограти у настільну гру «Українська революція 1917-1921».
    День Соборності України відзначають щороку 22 січня. Саме в цей день 1919-го було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.