www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 22 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Процедури тимчасового добору на державну службу на період карантину
Версія для друку Написати листа
   Країна та весь світ опинились в умовах пандемії, спричиненої вірусом COVID-19, що призвело до необхідності запровадження суворого карантину та соціального дистанціювання. Але це не привід зупиняти реформи чи державну службу в цілому, адже від ефективності роботи публічної адміністрації залежить те, як країна долатиме кризу.

   18 квітня 2020 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Саме цим Законом тимчасово призупинені норми Закону України "Про державну службу" в частині конкурсного добору на посади державної служби. Натомість введена процедура тимчасового добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту. Дана процедура діятиме впродовж карантину і 30 днів по його закінченні.
   Це означає, що у винятковий випадках суб’єкт призначення або керівник державної служби державного органу можуть оголосити добір на ту чи іншу вакантну посаду державної служби у зв’язку з гострою необхідністю забезпечення функціонування цього державного органу шляхом укладання строкового контракту.
   Така процедура відрізняється від традиційного конкурсу на зайняття посад державної служби.

   У чому полягає процедура?
   В першу чергу, не відбуваються класичні етапи оцінювання кандидатів, їх компетентностей. Також не відбувається традиційних тестувань, виконання ситуативних завдань. Натомість збережено елемент співбесіди: з претендентом, який хоче обійняти посаду на умовах строкового контракту, уповноваженою особою проводиться співбесіда. За результатами проведених співбесід на підставі обґрунтованого подання уповноваженої особи суб’єкт призначення або керівник державної служби державного органу визначається щодо укладання з таким претендентом строкового контракту на відповідну посаду державної служби.

   У разі прийняття суб’єктом призначення або керівником державної служби в державному органі рішення про укладання контракту, особа, у разі необхідності, має пройти процедуру спеціальної перевірки відповідно до законодавства щодо запобігання корупції. Ця вимога не знята, і не призупинена.

   Отже, після проходження спеціальної перевірки та підписання з особою контракту на період дії карантину суб’єкт призначення або керівник державної служби державного органу приймає рішення про призначення на посаду державної служби. Таке рішення оформлюється у вигляді наказу або розпорядження. Якщо особа вперше займає посаду державної служби, то вона має обов’язково скласти Присягу державного службовця та пройти випробувальний термін відповідно до законодавства.

   Після цього така особа в статусі державного службовця повноцінно виконує функції на час дії контракту, але не більше чотирьох місяців після його відміни.

   Як виглядає алгоритм призначення?
   Відповідне оголошення про добір шляхом укладання контракту розміщується на Єдиному порталі вакансій державної служби (career.gov.ua)

  1. Від 3 до 7 календарних днів надається можливість бажаючим подати необхідний пакет документів через Єдиний портал вакансій державної служби:
  · заяву;
  · резюме;
  · заяву, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені законом "Про очищення влади";
  · посилання на заповнену декларацію (для посад категорії «А»);
  · документ, який підтверджує рівень володіння іноземною мовою ( для посад категорії «А»).
  3. Протягом 3-х днів з дня надходження таких документів служба управління персоналом того державного органу, де оголошено конкурс, перевіряє відповідність поданих документів технічним вимогам, а також перевіряє: чи відповідає кандидат ключовим загальним вимогам до претендентів на зайняття посади (освіта, досвід роботи тощо).
  4. Уповноважена суб’єктом призначення або керівником державної служби державного органу особа проводить співбесіду з кандидатами, які подались на конкурс і чиї документи відповідають зазначеним вимогам. За результатами співбесіди уповноважена особа готує обґрунтоване подання та вносить його суб’єкту призначення або керівнику державної служби в державному органі.
  5. За результатами прийнятого рішення суб’єктом призначення або керівником державної служби в державному органі з визначеною за результатами співбесіди особою укладається строковий контракт, який діє до моменту оголошення переможця конкурсу. А такий конкурс має бути обов’язково оголошений на цю ж саму посаду після дня завершення дії карантину впродовж двох місяців.
   Взагалі, державний службовець, який працює на умовах строкового контракту, не може перебувати на посаді довше, ніж 4 місяці з дня відміни карантину.
   Про день завершення карантину має бути ухвалене відповідне рішення КМУ.

   Що означає: працювати на державній службі на умовах строкового контракту?
   За результатами співбесіди визначається особа, з якою укладається строковий контракт за рішенням суб'єкта призначення.

   Які істотні умови такого контракту?
   По-перше, державний службовець, який працює на умовах строкового контракту, виконує завдання, які йому визначаються на кожен місяць, та ключові показники результативності виконання таких завдань.

   По-друге, контракт триває до дня визначення переможця «класичного» конкурсу на посаду, яку зараз обіймає такий державний службовець. Такий конкурс обов’язково має бути оголошений і проведений впродовж двох місяців з дня завершення карантину. Але особа, яка працює на умовах контракту, може працювати на цій посаді не більше 4-х місяців з дня відміни карантину.

   У будь якому випадку, державний службовець, який працює на умовах строкового контракту має розуміти, що його має бути звільнено в обов’язковому порядку після спливання терміну дії такого контракту. Але такий державний службовець не позбавлений права взяти участь у «класичному» традиційному конкурсі на зайняття цієї ж посади, коли завершиться дія контракту.

   Коли буде повернуто конкурсну процедуру?
   Відбір кандидатів на посади державної служби за повноцінною конкурсною процедурою відновиться по закінченні карантину та 30 днів після дати закінчення карантину. Кандидати, що обіймали посади державної служби за строковим договором матимуть право взяти участь у конкурсі, що буде оголошено на відповідну посаду, проте це не даватиме йому переваги у порівнянні з іншими учасниками конкурсу.

   C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\карантин\алгоритм 1.png

   C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\карантин\алгоритм 2.png
   Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор