Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Податківцями викрито обіг цінних паперів, дохід від яких не відображено в податковому обліку

  Податківцями встановлено факт здійснення операцій з низьколіквідними цінними паперами, емітованих суб’єктами господарювання, по яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийняті рішення про заборону торгівлі цінними паперами.
  Реалізація зазначених цінних паперів здійснювалась із значною націнкою, яка по окремим операціям перевищувала вартість придбання в 50 тис. разів.
  Однак дохід, отриманий від проведення зазначених операцій суб’єктом господарювання, в податковому обліку не відображено. Як наслідок, зазначені дії призвели до ймовірних втрат бюджету у розмірі понад 28 млн гривень.
  Також реалізація низьколіквідних цінних паперів по завищеним цінам надала змогу контрагентам-покупцям сформувати штучні витрати для мінімізації податкових зобов’язань та створила передумови отримання організаторами можливості легалізації надприбутків.
  Матеріали аналітичного дослідження, зібрані підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Дніпропетровській області, передані до правоохоронного органу, за результатом розгляду яких зареєстровано кримінальне провадження за ознаками складу злочину передбаченого ст. 212 КК України.

  Олексій Любченко: ДПС послідовно йде назустріч легальному бізнесу


  Голова ДПС Олексій Любченко та представники Американської торговельної палати в Україні обговорили питання оподаткування компаній з іноземними інвестиціями.
  «Конструктивна взаємодія податкової служби та представників АСС сприятиме успішному впровадженню реформ податкового відомства, досягненню консенсусу інтересів держави і бізнесу. Ми завжди готові до ефективної комунікації, яка сприятиме створенню комфортного бізнес-середовища для іноземних партнерів та інвесторів нашої країни, розбудові її економіки», – підкреслив очільник ДПС.
  Під час зустрічі сторони обговорили питання відшкодування податку на додану вартість. Так, зокрема, було відзначено, що ДПС оперативно відшкодовує платникам заявлені кошти. Більше того, податкова повертає не лише суму заявки, але й накопичені на 1 січня цього року залишки.
  Також завдяки ефективній роботі податкової служби у напрямі боротьби з тіньовими схемами вивільняється простір для роботи «білого» легального бізнесу, який розширює свою діяльність і, відповідно, збільшує й сплату податків до бюджету.
  Цікавилися представники АСС і реформуванням Офісу великих платників податків у рамках переходу до єдиної юридичної особи. Як відзначив очільник ДПС, на Офіс чекає велика реформа, будуть створені 5 центрів галузевої компетенції, що дозволить підвищити якість податкового супроводу великого бізнесу.
  Обговорювалися також питання погашення податкового боргу, застосування реєстраторів розрахункових операцій, утилізації марок акцизного податку тощо.
  «Податкова служба оперативно реагує на питання та заяви бізнес-спільноти, йде назустріч легальному бізнесу у питаннях нівелювання ризиків недобросовісної конкуренції, утверджуючи позицію ДПС як транспарентної сервісної служби», – наголосив Олексій Любченко.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  Платники, які не є роботодавцями, не зобов’язані сплачувати єдиний внесок на весь період позбавлення їх волі в районах проведення АТО (ООС)

  Павлоградсько-Синельниківський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592) внесено зміни до п. 98 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), згідно з якими платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), визначені ст. 4 Закону № 2464, якщо вони не є роботодавцями, звільняються від виконання обов’язків, визначених частиною 2 ст. 6 Закону № 2464, на весь період їх незаконного позбавлення волі в районах проведення антитерористичної операції (АТО) та/або операції Об’єднаних сил (ООС) та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не тільки за заявою члена сім’ї, а і за заявою, поданою безпосередньо платником єдиного внеску, після його визволення та/або після закінчення його лікування (реабілітації), що підтверджується даними державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України, про незаконне позбавлення волі такого платника.
  Також внесеними змінами передбачено строки подання такої заяви та документ, що підтверджує лікування (реабілітацію).
  Заява платником єдиного внеску подається протягом 90 днів після його звільнення.
  Якщо платник єдиного внеску перебуває на лікуванні (реабілітації) після звільнення, заява подається протягом 90 днів після закінчення його лікування (реабілітації).
  Термін перебування на лікуванні (реабілітації) підтверджується відповідною довідкою (випискою) установи, в якій проводилося лікування (реабілітація) такої особи.
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

  Закон України № 1072: списання податкового боргу без подання заяви платником податків
  Павлоградсько-Синельниківський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», (далі – Закон № 1072) підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено, зокрема новим п. 24.
  Нормами вищезазначеного пункту встановлено, що контролюючий орган здійснює списання без подання заяви платником податків податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно), що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обліковувався станом на 01 листопада 2020 року та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу.
  Таке списання здійснюється без застосування положень ст. 101 ПКУ та виключно за даними, що містяться в інформаційно-телекомунікаційних системах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
  Списані суми підлягають відновленню у разі виявлення обставин, що свідчать про відсутність підстав для списання.
  Положення п. 24 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ не застосовується щодо податкового боргу з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також щодо осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.
  Нараховані та сплачені або стягнуті за період з дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» до дати списання податкового боргу відповідно до цього пункту суми податкового боргу, штрафних санкцій та пені не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунків у банках.
  На списані відповідно до п. 24 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ суми не застосовуються штрафні санкції, не нараховується пеня, передбачені ПКУ, за період з дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» і до дати списання включно.
  Списання податкового боргу згідно з п. 24 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ є підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів.
  На підставі наданої контролюючим органом інформації про списані суми податкового боргу підлягають закінченню відкриті державною виконавчою службою виконавчі провадження та припиняються заходи примусового виконання рішень щодо стягнення податкового боргу з платників податків, яким здійснюється списання сум податкового боргу відповідно до цього пункту, у порядку, визначеному Законом України «Про виконавче провадження».
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

  Закон України № 1071: на період карантину для закладів громадського харчування продовжено дію ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем


  Павлоградсько-Синельниківський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» внесено зміни, зокрема до ст. 18 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).
  Так, змінами встановлено, що ліцензії закладів громадського харчування на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, термін дії яких закінчився під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вважаються такими, що продовжують свою дію на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення.
  Крім того, під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не застосовуються положення частини сорок сьомої, сорок восьмої та абзацу четвертого частини сорок дев’ятої ст. 15 Закону № 481.
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

  Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації


  Павлоградсько-Синельниківський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020 № 323 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.07.2020 за № 606/34889) внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами.
  Змінами п. 8.4 розділу VIII «Порядок обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням» доповнено новими абзацами.
  Так, Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
  У повідомленні за формою № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
  Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об’єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).
  Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за формою № 20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).
  Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за формою № 20-ОПП як узагальнена з типом об’єкта оподаткування «автомобільні транспортні засоби» та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування».
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

  Проведено чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області


  22 грудня 2020 року, відбулось чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – Громадська рада).
  На засіданні розглядалось питання щодо змін у законодавстві стосовно:
  - звітування платників, а саме: надання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річної фінансової звітності профспілками, їх об’єднаннями та організаціями профспілок, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX;
  - застосування реєстраторів розрахункових операцій відповідно до Закону України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ.
  Також акцентована увага на Законі України від 04 грудня 2020 року № 1071-IX, яким визначено форми соціальної підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів. Однією з таких форм є надання одноразової компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування суб’єктам господарювання – юридичним особам. Порядок її надання визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1234.
  Під час засідання розглянуто питання лонгації діяльності Громадської ради до закінчення каденції у зв’язку із ліквідацією Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, як юридичної особи, а також з урахуванням обмежень на період карантину щодо запобігання поширення коронавірусного захворювання, неможливістю створення нової Громадської ради з дотриманням відповідних процедур.
  Учасниками засідання одностайно прийнято рішення стосовно доцільності пролонгації діяльності Громадської ради до завершення її каденції (два роки з дати створення).

  Увага платникам!

  Головне управління ДПС у Дніпропетровській області проводить навчальні онлайн-зустрічі (вебінари) для платників, під час яких будуть роз’яснені основні аспекти користування електронними сервісами ДПС України, зокрема Електронним кабінетом:
  22.12.2020 – м. Кривий Ріг
  23.12.2020 – м. Павлоград, м. Новомосковськ
  24.12.2020 – м. Дніпро
  Час проведення вебінарів: з 10.00 години до 11.00 години
  За посиланням https://join.skype.com/bSKj6PB0tOiD

  Працівниками ЦОПів Дніпропетровщини створено новорічну атмосферу для відвідувачів


  Новий рік – це одне із свят, що об’єднує, та подія, яку протягом століть щорічно відзначають в усіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і з нетерпінням чекають.
  Вже другий рік поспіль працівники центрів обслуговування платників (ЦОП) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) готуються до новорічних свят, створюючи святковий настрій своїм відвідувачам –ЦОПи перетворюються на казкові приміщення.
  У цьому році також проведено започаткований минулого року конкурс на найкращий новорічний ЦОП – «Святковий Новорічний Центр платників податків» (далі – конкурс).
  У конкурсі приймали участь 37 центрів обслуговування платників ДПІ ГУ ДПС та Синельниківська ДПІ ГУ ДПС, де надаються адміністративні послуги. Податківці проявили неабиякі творчі таланти і створили атмосферу свята.
  Урочистий захід, присвячений нагородженню переможців конкурсу, пройшов у форматі онлайн за участі начальника ГУ ДПС Ганни Чуб, в. о. начальника ГУ ДПС Валерія Леонова, начальника управління електронних сервісів ГУ ДПС Алли Свірської, заступника начальника управління – начальника відділу інформаційної політики та адміністрування субсайту ГУ ДПС Манушак Осипової, керівників ДПІ та фахівців ЦОПів Дніпропетровської області.
  Переможцями стали ЦОПи Верхньодніпровської ДПІ ГУ ДПС; Нікопольської ДПІ ГУ ДПС; Правобережної ДПІ (ЦОПи Чечелівської, Новокодацької та Центральної ДПІ ГУ ДПС); Васильківської ДПІ ГУ ДПС та Вільногірської ДПІ ГУ ДПС. Вони отримали пам’ятні подарунки.
  Начальник ГУ ДПС Ганна Чуб привітала учасників і переможців конкурсу, подякувала їм за активність і проявлені творчі здібності. Вона зазначила, що професіоналізм, любов до своєї справи і творчий потенціал – це ті якості, які притаманні всебічно розвинутій особистості. І, як показав конкурс, у податковій службі Дніпропетровської області таких особистостей немало.
  Валерій Леонов відзначив креативність, яку проявили фахівці при оформленні приміщень.
  Алла Свірська звернула увагу, що на сьогодні діяльність ЦОПів Дніпропетровщини забезпечують більше 220 працівників. ЦОПами надається 40 адміністративних послуг. Протягом січня – листопада 2020 року ЦОПами Дніпропетровської області надано 256 791 адміністративна послуга. При цьому, кількість послуг, отриманих в електронному вигляді, з кожним роком зростає.
  Ганна Чуб привітала присутніх з наступаючим Новим Роком і Різдвом Христовим, побажала усім міцного здоров’я, щастя, гарного настрою, натхнення і успіхів у роботі в наступному році.
  Учасники конкурсу подякували за теплі слова і запевнили, що відвідувачам ЦОПів створені комфортні умови для зручного отримання всіх необхідних послуг.
  Фотоматеріали за посиланням https://dp.tax.gov.ua/media-ark/fotogalereya/inshi-zahodi/8809.html
  Відеоматеріал за посиланням https://dp.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/6958.html