www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 вересня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Павлоградський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє
Версія для друку Написати листа
Олексій Любченко: Увага податківців сконцентрована на бізнесі, який не сплачує податки або веде агресивну податкову політику

  Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко та представники Асоціації платників податків України під час онлайн зустрічі обговорили підсумки співпраці у поточному році, новації податкового законодавства та окреслили плани подальшої взаємодії на наступний рік.
  За словами Голови ДПС, завдяки сумлінній та своєчасній сплаті платниками податків, руйнуванню схем зловживань з ПДВ та розширенню ринку для роботи легального бізнесу значно зросли надходження до бюджету, зокрема, з податку на додану вартість. Також платники не тільки вчасно отримують заявлені до відшкодування суми ПДВ, а й ДПС повертає накопичені на початок цього року невідшкодовані суми. Зокрема, у грудні цього року платники отримують повернення 14 млрд грн ПДВ.
  «ДПС бачить всі резерви для належного забезпечення надходжень платежів до бюджету у наступному році. Наша увага буде сконцентрована на тих, хто не сплачує податки або веде агресивну податкову політику по відношенню до держави. Саме тому у податковій значно посилено аналітичну складову для ефективного контролю за ризиковими операціями», - зазначив Олексій Любченко.
  Голова ДПС також подякував представникам громадських організацій та бізнес-асоціацій за розпочату в суспільстві дискусію щодо комплаєнсу бізнесу і держави, належного виконання своїх обов’язків як податковою службою, так і платниками податків.
  Так, ДПС здійснює всі заходи для створення належних умов для розвитку сумлінного бізнесу та захисту його від нечесної конкуренції з тіньовим, а також запровадження максимальної кількості послуг, затребуваних бізнесом.
  Разом з тим ДПС працює над модернізацією системи податкового комплаєнсу, яка має створити умови для мінімізації ризиків несплати податків, допоможе платникам уникнути найбільш поширених помилок у майбутньому, максимально спростить подання звітності та сплату податків.
  Це дозволить вивести відносини податкової служби з платниками податків на новий рівень, який ґрунтується на довірі та партнерстві.
  Під час зустрічі учасники також обговорили питання застосування окремих норм податкового законодавства, адміністрування та відшкодування податку на додану вартість, адміністрування акцизного податку тощо.
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  Податківцями виявлено схему ухилення від сплати земельного податку на загальну суму понад 7,9 млн гривень


  Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області під час проведення аналізу діяльності суб’єкта господарювання - виробника парових котлiв, встановлено факт заниження земельного податку, що призвело до ненадходження до бюджету обов’язкових платежів на загальну суму понад 7,9 млн гривень.
  Податківцями встановлено, що посадовими особами підприємства-виробника з метою ухилення від сплати земельного податку до податкової звітності, яка надавалась до контролюючого органу, вносились недостовірні відомості нормативно–грошової оцінки власної земельної ділянки, загальною площею понад 4,6 га.
  Матеріали аналітичного дослідження направлені до правоохоронних органів, за якими розпочато досудове розслідування у кримінальному проваджені, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366 Кримінального кодексу України. Наразі триває слідство.

  Сервіс «Е-повернення» – спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів

  Павлоградський відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що в умовах сьогодення роботи органів ДПС на перший план виступають електронні послуги.
  Цифровізація органів ДПС, розвиток електронних сервісів, надання електронних довірчих послуг – це, перш за все, можливість отримання платниками податків всіх послуг у режимі онлайн, а також легкість та зручність сплати податків.
  ДПС України розширює можливості електронних сервісів та продовжує робити їх ще доступнішими для користувачів – платників податків.
  Так, Державною податковою службою України з метою спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені запроваджено сервіс «Е-повернення».
  Подання заяв про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:
  ● економію часу;
  ● зручність, простоту при використанні;
  ● підтвердження в електронному вигляді надання платником заяви на повернення помилково та/або надміру сплачених платежів;
  ● конфіденційність інформації.
  Крім перелічених переваг у платників податків відсутня необхідність відвідувати податкову інспекцію.
  Платники податків мають можливість 24/7, безкоштовно, дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет, як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв у «три кроки».
  1. Для подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені в електронному вигляді платнику у головному меню Електронного кабінету в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» із запропонованого переліку необхідно вибрати форму заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (J1302001 – для юридичних осіб та F130001 – для фізичних осіб).
  2. У заяві необхідно заповнити реквізити, при цьому обов’язково необхідно зазначити наступне:
  • назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
  • суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
  • дату або дати сплати, відповідно платіжних документів;
  • напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів.
  Додатково до заяви можна додати копії платіжних документів, на виконання якого помилково або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.
  3. Після заповнення запропонованих реквізитів заяви необхідно зберегти її, підписати кваліфікованим електронним підписом та відправити територіальному органу ДПС.
  Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у такого платника податкового боргу по податках, зборах платежах.
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор