www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 22 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє
Версія для друку Написати листа
У 2020 році за зверненнями платників було проведено 517 перевірок

  На період дії карантину, пов’язаного з поширенням на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), проведення перевірок заборонено практично за всіма підставами.
  Однак відповідно до пункту 78 Податкового кодексу у разі звернення платника зазначені обмеження не застосовуються. Найчастіше такі звернення надходять у зв’язку зі зміною засновника, посадових осіб або бажанням платника підтвердити правильність ведення податкового обліку на підприємстві. Так, за 2019 рік таких перевірок було проведено 903, а за 2020 рік – 517, за результатами яких стягнуто до бюджету понад 131 млн гривень.
  Таким чином, фактично законодавством передбачено право платника ініціювати перед державним органом проведення перевірки. Аналогічні процедури передбачені і в країнах Євросоюзу, наприклад у Франції.

  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  Фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області провели зустрічі з представниками бізнесу Павлоградського регіону

  На сьогодні це один з промисловорозвинених регіонів області, підприємства якого забезпечують наповнення бюджетів та державних цільових фондів, та привабливий для іноземних інвестицій.
  Під час зустрічей з платниками обговорювались питання адміністрування податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, плати за землю тощо, а також своєчасної та у повному обсязі сплати сум податкових зобов’язань. У ході зустрічей суб’єкти господарювання отримали відповіді на питання, які виникають під час ведення їх діяльності (у тому числі, реєстрація податкових накладних), а також з новаціями податкового законодавства.
  Одним з учасників зустрічей був керівник агрокомпанії з французькими інвестиціями Павлоградського регіону. Він проявив зацікавленість під час діалогу з податківцями, який проходив у формі корисного спілкування.
  Ці зустрічі стали продовженням традиції спілкування податківців області з платниками на принципах партнерства та зміцненням інформаційної платформи для кожної із сторін.
  Після зустрічей з бізнесом, керівництвом підрозділів ГУ ДПС проведена робоча зустріч з фахівцями структурних підрозділів Павлоградського регіону з метою надання їм практичної допомоги з усіх напрямків роботи під час виконання ними функціональних обов’язків.
  Особлива увага приділялась питанням:
  - організації та проведення інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовно декларування громадянами та самозайнятими особами доходів, отриманих у 2020 році, новацій у сфері застосування РРО;
  - організації та проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед платників єдиного внеску щодо скористання за певних умов можливістю фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП), крім ФОП – «єдинників», та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, списати суму недоїмки, штрафних санкцій і пені з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  При цьому увага фахівців регіону акцентована на необхідність залучення місцевих органів, сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад до поширення інформації за цим напрямком;
  - запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням, дотримання державними службовцями загальновизнаних етичних норм поведінки під час виконання службових повноважень.
  На виїзній робочій зустрічі обговорювались актуальні питання, які виникають у податківців під час виконання ними функцій, а також визначені першочергові завдання підрозділів ГУ ДПС, як територіального органу у складі єдиної юридичною особи.

  У новій редакції викладено податкову декларацію з ПДВ і податкову накладну

  Павлоградський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з метою реалізації вимог Закону України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» із змінами та доповненнями Міністерство фінансів України наказом від 02.12.2020 № 734 зареєстрований в Міністерстві юстиції 26.01.2021 за №100/35722 (далі – Наказ № 734) затверджено зміни до форм звітності з ПДВ, податкової накладної (ПН) та розрахунку коригування до ПН і порядків їх заповнення.
  Так, змінами, зокрема рядок «код» податкової накладної заповнюється у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта».
  Крім того, уточнено, що кількість найменувань поставлених товарів/послуг у одній податковій накладній не може перевищувати 99999 позицій (раніше було 9999).
  Крім того, внесено зміни до Порядку заповнення податкової звітності з ПДВ, зокрема:
  ● скасовано додаток 1 до Порядку «Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду»;
  ● у новій редакцій викладено Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права складання податкових накладних та розрахунків коригування;
  ● спрощено процедуру заповнення звітності з ПДВ шляхом об’єднання додатків 1 та 5 до декларації з ПДВ;
  ● доповнено додаток 4 до декларації з ПДВ інформацією стосовно відомостей щодо зміни поточного рахунку платника податків, яка, відповідно, дасть змогу уникнути непорозумінь при поверненні суми бюджетного відшкодування у разі зміни поточного рахунку такого платника податку, зазначеного в раніше поданій ним заяві у додатку 4 до декларації з ПДВ тощо.
  ● уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
  Також підкориговано форму розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України. Слова «ініціали та прізвище» замінено словами «Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ».
  Наказ № 734 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 02.02.2021 № 8. Він набирає чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  ДПС у січні опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові рахунки

  Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що З 01 січня 2021 року в Україні у зв’язку з врегулюванням територіального устрою відповідно до вимог постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ, прийняттям Закону України «Про Державний Бюджет України на 2021 рік» та внесенням змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»:
  ● введені в дію 183 тисячі нових бюджетних рахунків у розрізі територіальних громад для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів;
  ● змінені бюджетні рахунки за окремими кодами класифікації доходів бюджету;
  ● відкриті нові небюджетні рахунки для зарахування єдиного внеску.
  Інформація щодо реквізитів бюджетних та небюджетних рахунків була розміщена в електронному кабінеті платників, на вебпорталі ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки» (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/) та в Центрах обслуговування платників.
  Зазначені процеси призвели до значного збільшення бюджетних рахунків та відповідної інформації про надходження платежів від Казначейства.
  Органами ДПС у січні поточного року опрацьовано 4 млн розрахункових документів про сплачені суми податків на нові бюджетні рахунки та 2 млн розрахункових документів про сплату єдиного внеску.
  Враховуючи великий обсяг масиву даних відображення сплачених сум в Електронному кабінеті відбувається поступово датою фактичного перерахування платниками сум до відповідного бюджету та / або фондів.
  При цьому пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату не застосовуються.
  У разі виникнення питань щодо невідображення в Електронному кабінеті сплачених сум у січні 2021 року просимо звертатися за номерами телефонів контакт-центру ДПС 0800 - 501-007 (напрямок «5-1» («Пульс»)) для термінового їх вирішення.
  Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
  https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/451203.html
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  Пенсійним фондом України завершено фінансування одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 000 гривень

  Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
  03 лютого 2021 року Пенсійним фондом України профінансовано 201,0 млн грн для забезпечення виплати одноразової матеріальної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2021 року № 20 «Питання завершення надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів, у 2021 році» 25 126 особам.
  Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі Пенсійного фонду України за посиланням
  https://www.pfu.gov.ua/2128683-pensijnym-fondom-ukrayiny-zaversheno-finansuvannya-odnorazovoyi-materialnoyi-dopomogy-v-rozmiri-8-000-gryven/
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор