www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 12 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Цьогоріч 4 мешканці Дніпропетровщини постраждали від укусів змій
Версія для друку Написати листа
Цьогоріч 4 мешканці Дніпропетровщини постраждали від укусів змій

  З початку року від укусів плазунів постраждали 4 мешканці області. Всім потерпілим вчасно надали меддопомогу в лікарнях – ввели протиотрутну сироватку. Що робити потерпілим від нападу змій, розповів головний токсиколог області Микола Шинкаренко.
  «У теплу пору року на Дніпропетровщині активізуються змії. Тож слід бути обережним під час степових, лісових та прибережних прогулянок. З початку 2020-го від укусів плазунів уже постраждали 4 жителі області, – зазначив головний токсиколог області Микола Шинкаренко. – Серед змій, що мешкають у нашому регіоні, небезпечні гадюки. Їхній укус може призвести до інтоксикації організму. Тому якщо це сталося, слід якомога швидше звернутися до лікарні».
  Від укусів гадюк постраждали мешканці Новомосковського, Синельниківського, Дніпровського районів.

  Фахівці попереджають: у разі укусу змії ні в якому разі не можна розрізати та «припікати» рану, накладати джгут, висмоктувати отруту. Слід зберігати спокій і менше рухатися. А ще – відразу звільнити уражену частину тіла від одягу, взуття, браслетів чи перснів.

  Необхідно пити більше води, а на місце укусу накласти стерильну пов’язку з антисептиком. Вживати алкоголь заборонено. Слід якомога швидше дістатися лікарні.

  «На сьогодні в області 10 медзакладів забезпечені протиотрутою, що використовується як антидот у разі укусу змії. Це дніпровська лікарня №4, криворізька – №1, павлоградська – №4, Кам’янська лікарня швидкої меддопомоги, Марганецька, Нікопольська та Першотравенська міські лікарні. Отримати сироватку можна і в Новомосковській, Покровській та Синельниківській районних лікарнях», – додав Микола Шинкаренко.
  У 2019 році на Дніпропетровщині зафіксували 21 випадок укусів змій.https://adm.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/5ee/9cb/ecd/5ee9cbecd26d9058445133.jpg
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор