Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Старт будівництва сучасного аеропорту. Масштабне оновлення інфраструктури – реконструкція шкіл, садочків, лікарень, ремонт доріг. А ще – нові водоводи, парки, екоініціативи, залучення інвестицій, підтримка родин бійців АТО/ООС та боротьба з COVID-19. Олександр Бондаренко звітував про рік роботи на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації.

  «Останній рік на Дніпропетровщині пройшов під знаком розвитку інфраструктури. По всьому регіону кипіла робота. Оновлювали школи, садочки, лікарні, спортоб’єкти, парки, дороги. В регіоні стартував наймасштабніший та найочікуваніший проєкт – будівництво аеропорту. Роботи зі зведення смуги та терміналу одночасно розпочали держава та інвестор», – розповів голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
  За програмою Президента України «Велике будівництво» в регіоні оновлювали 5 дитсадків, 5 шкіл та 5 стадіонів. Нині середня готовність цих об’єктів – 90%. Заплановані роботи, зокрема, вже завершили у Волоській школі та дитсадку у Вільному.

  «За обласним проєктом «Будівництво 100+» вже закінчили роботи на 26 об’єктах, 17 з них – ввели в експлуатацію. Зокрема, 15 амбулаторій в Дніпрі, які створили завдяки спільному проєкту з Міжнародним банком реконструкції та розвитку», – розповів Олександр Бондаренко.
  За рік в регіоні відремонтували 320 км доріг. Серед них – автошляхи Вільне – Гвардійське, Іванівка – Радісне, Васильківка – Миколаївка, Просяна – Великомихайлівка. На дорозі Зелене – Богданівка – Богуслав відремонтували міст. Ще чотири переправи – в роботі.

  Відремонтували понад 6 км водоводу Новотаромське – Миколаївка, забезпечивши стабільне водопостачання для 3 тис людей. Незабаром про перебої води зможуть забути і мешканці Черкаського та Гвардійського. Підрядники проклали близько 22 км нового водогону, вже проводять пуско-налагоджувальні роботи.

  «Ми не зупинили жодної з програм, які запланували на 2020 рік, незважаючи на пандемію коронавірусу та тривалий карантин. При цьому максимум зусиль спрямували на протистояння COVID-19, витратили понад 130 млн грн обласних коштів. Закупили 82 апарати ШВЛ, 100 функціональних ліжок, 73 кисневі генератори, 45 моніторів пацієнта, 2 системи для ПЛР. Допомогли і наші партнери. Підприємці області поставляли до лікарень обладнання та засоби захисту», – сказав голова ОДА.
  У 2020-му на Дніпропетровщині обласним та державним коштом профінансували покупку перших 12 квартир для АТОвців. Загалом житло зможуть придбати 85 сімей бійців.

  В регіоні розвивали громадянське суспільство. Створили раду ветеранів АТО/ООС, громадську та інвестиційну ради. Продовжували децентралізацію – за рік об’єдналися 8 громад. А ще – запустили програму з реконструкції парків та скверів «Територія комфорту», створили туристичну мапу з найцікавішими куточками області.