www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >>
Про район
Версія для друку Написати листа

1. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА НА МЕЖІВСЬКИЙ РАЙОН

Межівський район утворений у 1923 році. До цього села Межівського району входили до складу Катеринославської губернії Павлоградського повіту. Заселення Межової пов’язано з будівництвом залізниці Юзівка-Катеринослав, завершеним у 1884 році. Тоді ж була збудована і залізнична станція Межова, яка дала назву сучасному селищу. У 90-х рр. ХІХ століття землі, розташовані на північний захід від станції, почали заселятися вихідцями із села Слов’янки. Так виник хутір Новослов’янка. На північ від Межової, вихідці із села Підгороднього заснували село Григорівку. На початку ХХ століття в цьому селі виникли промислові підприємства, здебільшого по переробці сільськогосподарської сировини, 2 парові млини, олійниця, ливарня, шкіряна майстерня та завод по ремонту сільськогосподарських машин.
З 1925 року Григорівка стала центром Межівського району.
У 1926 році були створені 3 товариства спільного обробітку землі. З метою підготовки кваліфікованих кадрів механізаторів у 1935 році в райцентрі була відкрита школа тракторних бригадирів, в якій навчалося 150 чоловік.
У 1935 році в райцентрі був збудований кінотеатр. До культурного життя все ширше залучалися селяни, робітники, сільська інтелігенція. Рік у рік зростав культурний рівень колгоспників і робітників.
У роки Великої Вітчизняної війни для боротьби з ворогом була створена підпільно – диверсійна група. 14 жовтня 1941 року Межівський район був окупований ворогом.
Примусово вивезено на каторжні роботи до Німеччини 2870 чоловік.
Найзапекліші бої, під час визволення району, велися за такі населені пункти: Зоряне, Слов’янка, Преображенка, Іванівка, Межова, Українка, Райполе, Попутно-Отрадне. У цих боях загинуло 1579 солдат і офіцерів Радянської Армії.
10 вересня 1943 року 39-та танкова бригада 23-го танкового корпусу Радянської Армії звільнила районний центр від фашистських загарбників.
Під час Великої Вітчизняної війни Межівщина дала 14 тисяч захисників Вітчизни. З них загинуло на фронтах, у партизанських загонах і концтаборах 6 тисяч чоловік.
За мужність, проявлену в боях, нагороджено орденами й медалями 7 тисяч межівчан.
Об’єднання в 1957 році Григорівки, Ново-Слов’янки і Кам’янки в селище міського типу Межова сприяло подальшому розвитку населеного пункту й району.
Межівський район розташований переважною своєю площею в південно-східній частині лівобережного району північного Степу і лише незначна східна частина його відноситься до Придонецького комплексного району. Основними водними артеріями є річки Вовча, Солона, Бик. Ставки займають 434 га. Ґрунти – чорноземні. Ландшафт – безлісий степ, який подекуди перетинають яри та балки.
Район межує на півночі з Олександрівським, на сході - із Добропільським та Красноармійським, на півдні – із Новосілківським районами Донецької області; на південному заході – із Покровським, а на заході з Васильківським та Петропавлівським районами Дніпропетровської області. Територію району із заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино-Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград-Красноармійськ Придніпровської залізниці та асфальтова дорога Київ-Дніпропетровськ-Донецьк. Віддаленість від обласного центру становить близько 178 км.
На території Межівського району створено ландшафтні заказники місцевого значення: «Антонівський» на землях Богданівської та Іванівської сільських рад; «Балка Скелька» на землях Слов’янської сільської ради; «Балка Сухарева» на землях Межівської селищної ради та Райпільської сільської ради; «Балка Горіхова» на землях Новопавлівської сільської ради; «Балка Сухий Бичок» на землях Зорянської сільської ради; «Іванівський» на землях Новопалівської та Іванівської сільських ради; «Крутоярівський» на землях Зорянської сільської ради; «Чугуєво – Мар’ївський» на землях Новопавлівської та Райпільської сільських рад.
Район екологічно відносно чистий.
Клімат – помірно-континентальний, напівпосушливий. Характеризується коливанням різних погодних умов: вологі роки зміняються різко посушливими, а останні, у свою чергу, часто супроводжуються суховіями. Зима – малосніжна, із частими відлигами.
Видатні діячі науки, культури, Герої війни і праці.
Науковці
1. Іванисенко Віктор Панасович – доктор філологічних наук, народився у 1927 році в селі Новопавлівці, помер у 1997 році.
2. Клименко Федір Єлисейович – доктор технічних наук, академік, професор Національного університету «Львівська політехніка», завідувач кафедрою будівельних конструкцій Львівського державного агроуніверситету, помер у 2008 році.
3. Падун Петро Панфілович, народився у 1939 році у селі Тарасівка, закінчив Дніпропетровський державний університет з відзнакою. Засновник і організатор першого в історії України вузу нового типу - Академії митної служби України. Державний радник митної служби другого рангу, професор, кандидат технічних наук. За сумлінне ставлення до роботи його відзначено подякою Президента України, нагрудними знаками «Почесний митник України», «За сумлінну службу в митних органах», «Заслужений працівник освіти України» та нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Автор понад 50 наукових праць і 2 винаходів, які здобули визнання та практичне втілення в ракетно-космічній галузі держави. Помер у 2003 році.
4. Роздорський Григорій Іванович – професор, доктор економічних наук, народився у 1923 році в селі Всесвятському, помер у 1977 році.
5. Романенко Анатолій Юхимович – доктор медичних наук, академік, народився в селі Новопавлівці, директор інституту радіології, проживає в м. Києві.
6. Кобець Анатолій Степанович народився 22 липня 1955 року в смт Межова, з 2007 року ректор Дніпропетровського державного аграрного університету, кандидат технічних наук, професор. Присвоєно вчене звання професора (2003), має почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2009). Під науковим керівництвом професора створена наукова школа «Розробка та дослідження робочих органів для обробітку ґрунту та збирання коренеплодів у складних умовах». Є автором понад 200 наукових робіт, присвячених актуальним теоретичним і науково-практичним питанням механізації сільського господарства. Під керівництвом професора захищено три кандидатські дисертації.

Письменники, поети
1. Божко Сава Захарович, народився в селі Крутоярівці, помер у 1947 році.
2. Костиря Іван Сергійович, народився в селі Федорівському, проживав у місті Донецьку, помер у 2004 році.
3. Нечай Михайло Потапович, народився в селі Володимирівці, помер у 1995 році.
4. Мисик Василь Олександрович, народився в селі Новопавлівці, помер у 1982 році.

Герої Радянського Союзу
1. Машир Іван Васильович, народився в селі Слов’янці у 1910 році. Дійсну військову службу проходив з 1931 по 1933 рік. Учасник Другої світової війни з жовтня 1941 року. Воював на Північно-Західному, Сталінградському, Центральному та 3-му Українському фронтах. Нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної Зірки. Виконуючи свій громадянський обов’язок громив ворога у Угорщині та Австрії. Тяжкі бої під Сталінградом, поранення, знову бої під Харковом та село Антонівку, де взвод Івана Васильовича знищив сім німецьких «тигрів». За відвагу і мужність, проявлені в Білгородсько-Харківській операції, командиру взводу протитанкових гармат 2-го батальйону 382-го стрілецького полку 84-01 стрілецької дивізії старшому сержанту Маширю Івану Васильовичу 1 листопада 1943 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу, помер у 1980 році.
2. Надточий Іван Іванович, народився 20 червня 1922 року в селі Новопавлівка. В Радянській Армії з червня 1941 року. Перше бойове хрещення прийняв під Смоленськом в 1941 році у складі курсантів полкової школи, був контуженим. Служив в батальйоні авіатехнічного обслуговування на Південному, а потім Брянському фронтах. Після закінчення військово-політичного училища в Ташкенті в званні лейтенанта був призначений в 337 стрілецьку дивізію. Визволяв Лівобережну Україну, форсував Дніпро. Свій патріотизм, любов до Батьківщини лейтенант Надточий довів в боях за Букринський плацдарм біля Києва. Уміло керуючи боєм, в якому ворог ніс великі втрати, Іван Іванович та бійці його підрозділу захищали плацдарм до підходу основних сил. За мужність і героїзм, проявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 листопада 1943 року Івану Івановичу Надточому присвоєно звання Героя Радянського Союзу, помер у 1938 році.

Кавалери багатьох бойових орденів
1. Березняк Євген Степанович - розвідник, відомий як майор «Вихор». На початку війни підпільну та розвідувальну діяльність розпочав на Межівщині, у селі Веселім. За врятування польського міста Кракова від знищення нацистами нагороджений вищим військовим орденом Польщі «Вертуті Мілітарі», а також орденом Вітчизняної війни І ступеня. Почесний громадянин міста Кракова, помер 23 жовтня 2013 року.
2. Кубарь Микола Прокопович, проживав в селі Веселому, помер у жовтні 2004 року.
3. Литовка Іван Степанович, проживав в смт.Межова помер у грудні 2002 року.
4. Таран Василь Пилипович, проживав в смт.Межова, помер 27 січня 2009 року.
5. Четвериков Микола Родіонович, проживав в смт.Межова, помер у липні 2003 року.

Герої Соціалістичної Праці
1. Артюхов Іван Акимович - бригадир польової бригади колгоспу «Радянська Україна», помер у 1988 році.
2. Блоха Тихін Кирилович багато років керував радгоспом імені Петровського За досягнення в роботі нагороджений орденом Леніна та медаллю «Золота Зірка», мав звання Г ероя Соціалістичної Праці, помер у 1986 році.
3. Шелест Іван Лукич працював на посаді директора радгоспу імені Петровського зробив значний внесок в розвиток землеробства, тваринництва та економіки господарства. Він був ініціатором і безпосереднім учасником заснування в господарстві бригади К-700. Цей підрозділ був ударною силою в землеробній галузі господарства. Аналогічних бригад на той час в Україні не було. За відмінну роботу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, помер у 1996 році.

Кавалери двох орденів Леніна
1. Лях Віра Іванівна, доярка, проживала в с.Зоряне, померла 12 березня 2000 року
2. Радченко Василь Григорович, проживає в селі Новопавлівці.

Кавалер трьох орденів Трудової Слави
1. Дзюба Нінаїда Вікторівна, народилася в 1944 році в селі Новопетрівка Межівського району. Після закінчення школи працювала дояркою в радгоспі імені Петровського. У 1975 році отримала орден Трудової Слави ІІІ ступеня, через рік ІІ ступеня, а у 1986 році була нагороджена орденом Трудової Слави І ступеня за високі виробничі показники.

Заслужені працівники сільського господарства
1. Зоц Олексій Іванович народився 15 вересня 1947 року в селі Красногорівка Межівського району. Непростій справі керівника району, яка потребує бажання служити людям та справжньої відданості, присвятив більше двох десятиліть свого життя. Працював головою ради районного агропромислового об’єднання, першим секретарем районного комітету Комуністичної партії України, представником Президента України в Межівському районі. З 1994 до 1995 року обіймав посаду голови Межівської районної ради народних депутатів, з 1995 до 1998 року голови Межівської районної державної адміністрації. З 1998 до 2010 року - голова Межівської районної ради (голова райради трьох скликань). Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. Йому присвоєне Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Почесний громадянин Межової.
2. Щербаченко Сергій Олексійович народився у 1942 році на Сумщині. У січні 1984 року очолив радгосп імені Петровського, де до цього працював на посаді головного зоотехніка. За високі виробничі показники, розвиток соціальної та культурної інфраструктури на селі (в господарстві було створено мотоклуб «Україна», в якому виховали майстра спорту, декількох кандидатів у майстри). В1998 році було присвоєно високе звання - Заслужений працівник сільського господарства України.
3. Харламов Віктор Георгійович - народився у 30 травня 1952 року в місті Торез Донецької області, проживає в с.Новопідгороднє. Депутат Верховної ради України ІІ скликання 1994-1998 років, у Верховній Раді України був членом Комітету з питань правової політики і судово-правової реформи. Співавтор деяких норм законодавства: про оренду землі строком на 49 років, деяких положень законів «Про КМУ», «Про Конституційний суд України», має подяку Світового Конгресу українських юристів за прийняття, вперше в національній історії, Конституції України 28 червня 1996 року. Заслужений працівник сільського господарства України. Державний службовець 1 рангу. Організував будівництво та фінансування 22 кілометрів газопроводу: Межова - Українка - Сухарева балка - Райполе - Новопідгородне. Нагороджений орденом «Заслужений Працівник Сільського Господарства України», грамотою Верховної Ради України, медаллю «10 років незалежності України». Засновник ТОВ «ВЕКТОР Х», СТОВ «ЄДНІСТЬ». Майстер спорту СРСР з вільної боротьби, к.м.с з самбо та дзюдо, кандидат у Олімпійську СРСР 1975 року. Член Національної Спілки Журналістів України. Член Конгресу Літераторів України та Всеукраїнського Союзу Письменників-мариністів України. Відкривав у складі Державної Делегації України посольство України в Лівані.Поет, автор більше ніж 50 поетичних збірок, серед яких «Іконостас долі», «Біном Нефертіті», «Проліски натхнення», «Сольфеджіо життя», «Бісектриса часу» та інші.
4. Костюченко Віктор Іларіонович – головний агроном ТОВ АФ «Промінь» Межівського району, проживає в с. Гаврилівці Покровського району. Починаючи з 2004 року, ТОВ «Агрофірма «Промінь» - одне з небагатьох агроформувань Межівщини, що має ліцензію на виробництво та реалізацію репродуктивного насіння. Віктору Іларіоновичу у 2010 році присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
5. Чопенко Володимир Борисович - народився у 1939 році в селі Володимирівка Межівського району. У 1976 році за сумлінну працю був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, має медаль «За трудову доблесть». А в 1991 році удостоєний високого звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Заслужені механізатори України
1. Ненашко Анатолій Федорович у 1985 році йому було присвоєно звання «Заслужений механізатор сільського господарства Української РСР».
2. Рак Михайло Минович у 1982 році один із перших на Межівщині, був удостоєний високого і почесного звання «Заслужений механізатор України».

Заслужені вчителі України
1. Білоус Катерина Захарівна, Білоус Катерина Захарівна народилася у 1938 році в селі Тарасівка Межівського району. Закінчила Дніпропетровське педагогічне училище та Бердянський педагогічний інститут. 33 роки віддала справі навчання і виховання підростаючого покоління, працюючи вчителем початкових класів Межівської середньої школи №1. В кінці 70-х років однією із перших у Дніпропетровській області почала навчати дітей-шестирічок. У 1973 році їй було присвоєно звання «Заслужений вчитель Української РСР», померла 22 березня 2007 року.
2. Лисак Іван Васильович, народився у 1925 році в селі Вовчий Яр Харківської області. Закінчив фізико-математичний факультет Нікопольського учительського інституту, заочне відділення Донецького педінституту. З 1949 працював на освітянській ниві Межівщини. У 1960 році очолив вчительський колектив Слов’янської середньої школи, де працював аж до виходу на пенсію. За великі заслуги у справі навчання та виховання присвоєно звання «Заслужений вчитель України», помер у липні 2005 року.

Заслужені працівники охорони здоров’я України
1. Неділько Меланія Іванівна, народилася у 1922 році в селі Мельники на Полтавщині. В 1949 році закінчила Дніпропетровський медичний інститут і почала працювати завідуючою дитячим відділенням Межівської ЦРЛ. З 1970 року призначена на посаду районного педіатра. В 1972 році присвоєно звання «Заслужений лікар Української РСР», померла у червні 2005 року.
2. Шеремет Любов Юхимівна, народилася в 1937 році в селі Маломихайлівка Васильківського району Дніпропетровської області. В 1957 році закінчила Дніпропетровське медичне училище за спеціальністю - акушерка. Працювала в Межівській ЦРЛ. В 1983 році присвоєно звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України».
3. Грицай Валентина Іванівна - фельдшер станції швидкої та невідкладної медичної допомоги Межівської підстанції комунального закладу «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України», відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2014 року № 676/2014 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Незалежності України».
4. Кириченко Валентина Матвіївна - фельдшер-диспетчер Межівської підстанції комунального закладу «Павлоградська міська станція швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» присвоєно почесне звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України», відповідно до Указу Президента України від 04 березня 2016 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня».

Державна нагорода – орден княгині Ольги ІІІ ступеня
1. Мартиненко Євгенія Василівна – мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу, проживає в с. Новогригорівка, нагороджена Державною нагородою – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, відповідно до Указу Президента України від 01 червня 2013 року № 311/2013 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня захисту дітей».

Загиблі воїни Межівщини на Сході України
1. Шульга Андрій Миколайович – солдат Збройних сил України, народився 22 січня 1993 року в смт Демурино Межівського району, загинув 14 червня 2014 року в військово-транспортному літаку ІЛ-76, який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська, похований в смт Демурино. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) та нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 20 червня 2014 року № 543/2014.
2. Кулиненко Олег Сергійович – солдат Збройних сил України, народився 15 лютого 1996 року в с. Зоряне Межівського району, загинув 22 січня 2015 року у бою поблизу м. Авдіївка Донецької області, похований в смт. Межова. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 04 червня 2015 року № 311/2015. З 2015 року, в рідному селищі бійця, в його честь проводять турнір з пауерліфтингу. Також він ушанований меморіальною дошкою на парадному вході ліцею-інтернату.
3. Сидоренко Сергій Іванович - старший сержант Збройних сил України, народився 30 вересня 1980 року в с. Новопавлівка Межівського району. При виході з оочення під Іловайськом 29 серпня 2014 року потрапив у полон. У полоні терористів намагався врятувати від розстрілу зовсім молодого бійця – за це був застрелений з автомата російським бойовиком 31 серпня 2014 року, похований у м.Новомосковськ. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 873/2014 .

Доброволець - волонтер
Пізняк Юрій Олексійович – народився 03 липня 1963 року в с. Славне Межівського району, вбитий в ніч на 14 серпня 2014 року на блок-посту «Слов’янка-кордон», на якому бойовики намагалися зі зброєю прорватися з Донецької області у Дніпропетровську, похований в с. Славне. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (посмертно), відповідно до Указу Президента України від 1 грудня 2014 року № 900/2014 . У c. Слов’янці в червні 2015 року відкрито меморіальну дошку Юрію Пізняку.

2. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО РАЙОН.

ДОВІДКА
про підсумки виконання програми соціально-економічного та
культурного розвитку району за 2020 рік

Робота структурних підрозділів Межівської районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, районних організацій та установ протягом 2020 року спрямовувалася на забезпечення досягнення показників програми з урахуванням напрямів та пріоритетів, визначених Стратегією розвитку Межівського району до 2020 року (рішення Межівської районної ради від 09 квітня 2015 року № 566-34/VI).
Для виконання основних показників програми соціально-економічного та культурного розвитку району протягом року діяли 27 цільових програм, з яких фактично фінансувалися з районного бюджету 13.
Крім того, затверджені та виконувалися 33 селищних та 23 сільських програми.
Межівський район представлений трьома об’єднаними територіальними громадами: Межівською селищною, Новопавлівською та Слов’янською сільськими. Всього 52 населених пункти.
На території Межівського району проживає 22254 особи. У порівнянні з 2019 роком у результаті природного та міграційного руху, чисельність населення зменшилась на 325 осіб (1,4%). За 2020 рік народилася 101 дитина, проти 115 за 2019 рік, померло – 418 осіб проти 446 у 2019 році.

Розвиток сільського господарства
Соціально-економічний стан району значною мірою залежить від ефективності роботи сільськогосподарських формувань. Розвитку цієї галузі в Межівському районі надається пріоритетне значення.
На території району обробкою земель та тваринництвом займаються сільськогосподарські формування різних форм власності:
- 21 сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю;
- 90 селянських (фермерських) господарств;
- 5 приватних сільськогосподарських підприємств.
Крім того, 1428 осіб займаються обробітком землі самостійно.
Під урожай 2020 року агроформуваннями району всіх форм власності проведено посів с/г культур загальною площею 81,6 тис. га, з них зернових культур – 40,5 тис. га.
До збирання ранніх зернових підлягало 35,4 тис. га, з них 28,5 тис. га – озимої пшениці, 6,3 тис. га – ярого та озимого ячменю та інші.
Згідно статистичних даних у 2020 році, аграрії району зібрали 109,1 тис. тонн ранніх зернових і зернобобових культур. Урожайність по району склала 38,2 ц/га (що становить 118,6 % у порівнянні з 2019 роком).
Слід зазначити, що найбільша врожайність ранніх зернових спостерігалася в ТОВ “Агрофірма “Промінь”, СФГ “Яна”, ПСГП “Мрія”, ТОВ “Агрофірма “Схід-Агро”, ТОВ Агрофірма “Обрій”, ТОВ “Межівське”.
Валовий збір соняшнику, згідно даних статистики у 2020 році склав 33,8 тис. тонн. Середня урожайність по району – 17,0 ц/га (урожайність у 2019 році - 22,7 ц/га).
Найвищі показники урожайності соняшнику досягнуто у ТОВ “Перемога”, ПСГП “Мрія”, ТОВ АФ “Схід - Агро”.
Вкотре погодні умови восени під час посівної кампанії були не на боці аграріїв.
Протягом серпня – жовтня 2020 року майже не було опадів і знову господарства ризикували, висіявши у пізні строки та в сухий ґрунт озимі культури.
Під урожай 2021 року агроформуваннями Межівського району всіх форм власності було проведено посів озимих сільськогосподарських культур, загальною площею 32,9 тис. га, з них зернових культур – 28,2 тис. га, зокрема озимої пшениці – 26,5 тис. га, озимого ячменю – 1,5 тис. га, озимого ріпаку – 4,7 тис. га.
Сільськогосподарськими формуваннями району засипано повністю необхідну кількість насіння ярих зернових культур, згідно планових показників. Також ведеться придбання мінеральних добрив та засобів захисту рослин.
У галузі тваринництва за даними отриманих оперативних зведень у сільськогосподарських формуваннях району на 01 січня 2021 року утримується 427 голів великої рогатої худоби, що на 35 голів більше показника 2019 року. На звітну дату утримується 154 голів корів, що на 31 голову більше показника 2019 року, поголів’я дрібної рогатої худоби зменшилося на 46 голів і становить 104 голови, свиней – 4854 голів, що на 175 голів менше до показників 2019 року.
Згідно оперативної інформації сільськогосподарських формувань по розрахунках за оренду земельних паїв станом на 01 січня 2021 року укладено 10,0 тис. договорів оренди землі. Середній розмір плати за пай складає 10995 грн. За 2020 рік проведено моніторинг розрахунків за оренду земельних паїв, згідно якого станом на 01 січня 2021 року сплачено орендної плати на суму 91,1 млн. грн, або 82,5%.

Розвиток підприємництва
У структурі економіки малий бізнес займає лідируючі позиції, оскільки має низку суттєвих переваг. Він швидко адаптується до змін кон’юнктури ринку, має високий рівень гнучкості та можливість конкурувати в галузях, оперативно реагує на потреби споживачів тощо.
У районі діє 97 малих та 5 середніх підприємств, які здійснюють свою діяльність у сільському господарстві.
Суб’єктів підприємництва – фізичних осіб станом на 01 січня 2021 року на території Межівського району налічується 485.
Із загальної чисельності суб’єктів малого підприємництва (фізичних осіб) за видами діяльності роздрібна торгівля становить 68,1 %, вирощування с/г продукції - 14,2 %, надання послуг – 11,7 %, інші – 6,0 %.
Станом на 01 січня 2021 року торгівельну діяльність у районі здійснюють 239 торгових об’єктів, що у розрахунку на 100 чоловік населення дорівнює 1,07 одиниці у т.ч.:
магазини, кіоски - 212;
аптечні заклади – 14;
заклади ресторанного господарства – 13.
За 2020 рік відкрито 6 торгових точок. Усі точки по смт Межова.
Протягом звітного періоду проводилась робота із суб’єктами господарювання щодо залучення до участі у телеграм-каналі Дніпропетровської обласної державної адміністрації для підприємців з метою надання онлайн консультацій щодо ведення бізнесу.
Проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання через засоби масової інформації: веб-сайту та сторінку соціальної мережі “Facebook” Межівської районної державної адміністрації, селищної, сільських рад стосовно дотримання протиепідемічних заходів та отримання одноразової матеріальної допомоги.

Адміністративні послуги
Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради (ЦНАП) надає 196 адміністративних послуг та здійснює діяльність за принципом “єдиного вікна”.
Згідно штатного розпису ЦНАП складається із 6 штатних одиниць, у т.ч. 1 адміністратор працює на віддаленому робочому місці у Веселівському старостинському окрузі.
До ЦНАП протягом 2020 року надійшло 14648 звернень, надано 14648 адміністративних послуги, в т.ч.:
- послуги Держгеокадастру - 6189 послуг;
- оформлення та видача біометричних паспортних документів, закордонних паспортів – 774 послуги;
- реєстрація місця проживання - 1145 послуг;
- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – 2267 послуг;
- інші послуги – 4273.
З 01 січня 2020 року в центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Межівської селищної ради розпочато роботу по прийому громадян для надання 30 державних соціальних допомог (призначення житлових субсидій, допомога малозабезпеченим громадянам, призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів і т.д.). За 2020 рік надано 3001 соціальну послугу.

Ринок праці
Протягом звітного року на обліку у відділі надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського міськрайонного центру зайнятості перебувало 1069 незайнятих трудовою діяльністю громадян (2019 рік – 994 особи). Отримали статус безробітного протягом звітного періоду 691 особа, проти 611 у минулому звітному періоді (в т.ч з Межівської ОТГ – 438 осіб, Новопавлівської ОТГ – 143 особи, Слов’янської сільської ради – 71 особа, Зорянської сільської ради – 39 осіб).
За сприяння служби зайнятості протягом 2020 року працевлаштовано 517 осіб проти 424 осіб за 2019 рік. До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 105 осіб, у 2019 році - 100 осіб.
Одноразова допомога по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності у звітному періоді не надавалась.
З метою ознайомлення безробітних із комплексом послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості та прискорення працевлаштування шукачів роботи, відділом надання соціальних послуг у Межівському районі Павлоградського міськрайонного центру зайнятості за звітний період було проведено 47 групових профінформаційних та профконсультаційних заходів, тренінгів, інформаційних вебінарів, таких як: “Підготовка резюме”, “Підготовка до співбесіди з роботодавцем”, “Сучасні джерела пошуку роботи”, і т.д., у яких взяли участь 629 безробітних.

Пенсійне забезпечення
Пенсійне забезпечення жителів району є одним з найважливіших напрямків роботи Межівського сектору обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області.
Загальна кількість пенсіонерів станом на 01 січня 2021 року по Межівському районі складає 7 664 особи. Середній розмір пенсії з урахуванням індексації в Межівському районі складає 3 338 грн.
Середній розмір пенсії з початку 2020 року зріс з 2 970,72 грн до 3 338,3 грн (зростання на 12,3 %).
Із загального числа пенсіонерів одержують пенсію за віком 6 345 осіб, за інвалідністю - 643 особи, у разі втрати годувальника - 418 осіб, за вислугою років - 235 осіб, соціальні пенсії - 22 особи, довічне утримання суддів - 1.
За 2020 рік спеціалістами Межівського сектору обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області прийнято та відпрацьовано 288 заяв на первинне призначення пенсій, 644 заяви на перерахунок пенсій, 2164 громадянам надано роз’яснення та консультації, 662 заяви – інше щодо пенсій.
Органами Пенсійного фонду України в квітні 2020 року забезпечено виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1 000 гривень пенсіонерам, пенсія яких не перевищує 5 000 гривень.
З 01 вересня 2020 року відповідно до Закону України від 25 серпня 2020 року № 822-IX “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 5000 тис. грн, Пенсійним фондом проведено перерахунок пенсій, за результатами якого мінімальний розмір пенсії становить 2000 грн.
Зміни вплинули на мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачують роботодавці за найманих працівників із їхньої заробітної плати, фізичні особи-підприємці, самозайняті особи та члени фермерського господарства зі своїх доходів. З 01 вересня 2020 року він становить 1100 грн на місяць.
З грудня 2020 року органами ПФУ проведено перерахунок пенсій у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”.
На час дії карантину було обмежено доступ до сервісного центру. Прийом документів, які потребували негайного вирішення, було проведено через спеціальний бокс, що розміщений при вході до приміщення сервісного центру. Для отримання громадянами послуги вдома у Пенсійному фонді України працюють власні електронні онлайн-ресурси, зокрема вебпортал: https://portal.pfu.gov.ua.

Соціальний захист населення
Протягом 2020 року призначались та виплачувались згідно з державними нормативними документами державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами 73 особам на загальну суму 154,9 тис. грн;
- допомога при народженні дитини 440 особам на загальну суму 6581 тис. грн;
- допомога при усиновленні дитини 2 особам на загальну суму 20,6 тис. грн;
- допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, 36 особам на загальну суму 3061,4 тис. грн;
- допомога на дітей 427 одиноким матерям на загальну суму 3500,3 тис. грн;
- допомога 354 малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 8095,3 тис. грн.
Субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг та готівки на придбання твердого палива і скрапленого газу у готівковій формі нараховано 4589 особам на суму 16,7 млн. грн.
32 фізичним особам, яким надано соціальні послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” з районного бюджету виплачено допомогу на суму 68,2 тис. грн.
Відповідно до порядку надання адресної грошової допомоги громадянам адресна грошова допомога протягом 2020 року надавалась:
- 19 громадянам у зв’язку з виникненням у них складних життєвих обставин на загальну суму 27,5 тис. грн;
- 1 особі похилого віку, якій виповнилось 100 років, за рахунок коштів обласного бюджету (проведено виплату щомісячної стипендії в розмірі 100 % від прожиткового мінімуму на одну особу непрацездатного віку на загальну суму 20,1 тис. грн);
- 1 особі з інвалідністю (за рахунок коштів місцевого бюджету Межівської ОТГ безкоштовно забезпечено мобільним зв’язком із щомісячним відшкодуванням (100,0 грн) вартості пакетних хвилин); на зазначені цілі протягом 2020 року з районного бюджету виділено кошти в сумі 1,2 тис. грн;
- 6 особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, яким виповнилось 90 і більше років (щомісячно за рахунок коштів районного та місцевого бюджетів Межівської ОТГ проводиться виплата щомісячної стипендії у розмірі 200 грн кожному); за січень – грудень 2020 року проведено виплату на суму 12,4 тис. грн;
- також за рахунок коштів районного бюджету проведено урочисті заходи з вшанування учасників бойових дій на території інших держав на загальну суму 2,8 тис. грн.
У районі налічується 138 громадян, які користуються пільгами відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Основним напрямком діяльності у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є забезпечення поліпшення соціального та медичного захисту постраждалих громадян Межівського району. Протягом 2020 року:
- нараховано та профінансовано компенсаційних виплат на оздоровлення на суму 14,8 тис. грн;
- забезпечено відшкодування коштів на пільгове медичне обслуговування (видача лікарських засобів по безоплатних рецептах) - 14 осіб, на загальну суму 8,6 тис. грн;
- профінансовано додаткове харчування 70 чорнобильцям 1 та 2 категорій;
- здійснена компенсація за втрату заробітку 1 особі на суму 8,3 тис. грн.

Підтримка сім’ї та демографічний розвиток
Станом на 01 січня 2021 року в районі проживає 4155 дітей. На первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 77 дітей (17 дітей-сиріт та 60 дітей, позбавлених батьківського піклування). Сімейними формами виховання охоплено 69 дітей, з них: під опікою, піклуванням знаходиться 50 дітей, у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу – 19, у державних закладах – 5. Троє дітей навчаються на повному державному забезпеченні (технікум, ліцей, училище).
Службою у справах дітей районної державної адміністрації постійно проводиться профілактично-виховна робота, спрямована на збереження для дитини її біологічної родини. З метою виявлення бездоглядних дітей, службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з сектором превенції Межівського відділення поліції Синельниківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області, Межівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконкомами селищної, сільських рад протягом 2020 року проведено 21 рейдовий захід “Діти вулиці”.
Станом на 01 січня 2021 року на профілактичному обліку служби перебуває 11 сімей, в яких виховується 28 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Спеціалістами служби проводиться постійно робота з батьками щодо належного батьківства. До органів внутрішніх справ ініційовано 17 клопотань про притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Розвиток освіти
У закладах освіти району освітні послуги отримують 2619 дітей. Дошкільною освітою у районі охоплено 592 дитини віком від 2 до 6 років. У закладах загальної середньої освіти навчається 2027 учнів.
Створені умови та можливості для розкриття дитячих здібностей і талантів: здійснюється навчання у Межівському будинку дитячої та юнацької творчості (400 учнів), у Межівській дитячо-юнацькій спортивній школі (386 учнів). У комунальному закладі освіти “Межівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і профорієнтації учнів” організоване профільне навчання для учнів старшої школи, тут навчається 191 старшокласник.
Із 01 вересня 2020 року за парти в перших класах сіли 198 дітей.
У 2020 році свідоцтва про повну загальну середню освіту отримали 117 одинадцятикласників. 5 учнів із 3-х шкіл (Межівські ЗШ № 1 та № 2, Райпільська ЗШ) нагороджені золотими (4) та срібною (1) медалями.
Державна підсумкова атестація проходила у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відділами освіти району було забезпечено підвіз учнів на пункти тестування у міста Першотравенськ та Павлоград шкільними автобусами.
Свідоцтва про базову освіту отримали 159 учнів 9-х класів, з них 6 свідоцтв з відзнакою (школи Межівської ОТГ).
У закладах освіти району працює 754 особи, з яких 379 педагогічних працівників.
Середня заробітна плата по галузі становить:
по відділу освіти районної державної адміністрації – 8550,9 грн, у т.ч. педагогічних працівників – 11937,8 грн;
по відділу освіти виконавчого комітету Межівської селищної ради – 7958,0 грн, у т.ч. педагогічних працівників – 10280,0 грн;
по відділу освіти виконавчого комітету Новопавлівської сільської ради – 8200,0 грн, у т.ч. педагогічних працівників – 10500,0 грн.
Закладами загальної середньої освіти проводиться значна робота по залученню учнівської молоді до інтелектуальних, творчих та спортивних змагань.
33 учні переможці районних олімпіад Межівської ОТГ взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, 14 з них вибороли призові місця. В обласному конкурсі - захисті учнівських дослідницьких робіт із 7 учнів - 4 отримали перемогу.
Переможці обласних олімпіад та конкурсу-захисту, а також їх вчителі отримали грошову винагороду – селищну премію “З надією в майбутнє Межівщини” (37,2 тис. грн). В обласних творчих конкурсах отримали перемогу 25 дітей. Перемогу в обласних спортивних змаганнях здобули 56 учнів шкіл Межівської громади.
13 дітей Новопавлівської ОТГ отримали сертифікати за перемоги у І та ІІІ Всеукраїнському етапах олімпіад з базових дисциплін, у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, змаганнях (на суму 5620 грн).
1 учень Слов’янської СЗШ - переможець районної олімпіади з математики взяв участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. 29 учнів Слов’янської СЗШ та Зорянської СЗШ були учасниками районних олімпіад.
Вихованці селищного комунального позашкільного закладу освіти “Межівська дитячо – юнацька спортивна школа” мають перемоги в обласних змаганнях з футзалу та волейболу, обласному відкритому турнірі з пауерліфтингу.
Відчутними є перемоги учнів шкіл та Межівського будинку дитячої та юнацької творчості в обласних творчих конкурсах. Працюють молодіжні та спортивні об’єднання учнівської молоді, функціонує рада лідерів учнівського врядування.
Протягом 2020 року здійснено заходи по модернізації наявної матеріально-технічної бази закладів освіти.
Проведено технічне переоснащення системи опалення районного комунального закладу освіти “Зорянська СЗШ І-ІІІ ст.” на суму 1031,6 тис. грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію (коригування) на термомодернізацію приміщення районного комунального закладу освіти “Слав’янська СЗШ І-ІІІ ст.” - 102,998 тис. грн. Здійснено улаштування системи автоматичної пожежної сигналізації, системи оповіщення та управління евакуації людей у закладах освіти І-ІІІ ступенів на суму 1226,14 тис. грн.
Здійснено заміну вікон, поточний ремонт вестибюля та дворової вбиральні Зорянської СЗШ (381,95 тис. грн); поточний ремонт покрівлі котельні та переходу між корпусами у районному комунальному закладі освіти “Слав’янська СЗШ І-ІІІ ст.” (52,16 тис.грн); проведення вимірювання опору ізоляції та заземлення (4,41 тис. грн); здійснено ідентифікацію котелень (7,72 тис. грн) в обох школах.

Проведено перерахунок проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту комунального закладу дошкільної освіти “Сонечко” смт Межова – 35,5 тис. грн, об’єкт включений на фінансування за рахунок коштів обласного бюджету.
На капітальний ремонт Веселівської школи (із селищного бюджету спрямовані кошти в сумі 734,8 тис. грн (проведена заміна 14 вікон).
На капітальний ремонт покриття майданчиків та тротуарів комунального закладу освіти “Навчально-виробничий комплекс “Межівська середня загальноосвітня школа І-ІІ ст. – аграрний ліцей – інтернат” Межівської селищної ради” використані кошти селищного бюджету в сумі 109,7 тис. грн.
На реконструкцію системи опалення та покрівлі комунального закладу дошкільної освіти “Водолазький ясла-садок “Журавлик” використані кошти в сумі 201,8 тис. грн.
В усіх закладах освіти проведено поточні ремонти приміщень та закуплено дезінфікуючі засоби.
У закладах освіти району повністю укомплектовано штат медичних працівників. У школах і дитячих садках облаштовані медичні кабінети, наявні засоби для надання долікарської допомоги, ведеться профілактична робота, здійснюється санітарний контроль за приготуванням їжі.
Протягом 2020 року на реалізацію заходів у галузі освіти всього по району використано 107415,4 тис. грн, із них: по Межівській ОТГ - 75710,8 тис. грн, по Новопавлівській ОТГ 18070,6 тис. грн, по Зорянській і Слов’янській сільських радах – 13634 тис. грн.
Важливим питанням щодо створення сприятливих умов для доступу школярів до якісної освіти та збереження здоров’я є організація підвозу учнів до закладів освіти та у зворотному напрямку. Підвезенням охоплено 100% учнів до потреби. На навчання підвозяться шкільними автобусами 464 дитини із 32 населених пунктів району.
У закладах освіти на належному рівні організовано харчування дітей. Учні початкових класів забезпечені безкоштовним харчуванням на 100%.
Усі загальноосвітні навчальні заклади району стовідсотково забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами, мають підключення до мережі Інтернет.
Діє електронна база закладів освіти району на порталі “ІСУО”, працюють сайти закладів освіти, створено блоги вчителів шкіл та творчого об’єднання керівників предметно-методичних комісій “Джерело творчості”. Вчителі шкіл Межівського району мають сторінки на порталі “Електронна атестація”.

Розвиток культури
Всього у районі функціонує 33 заклади культури: 4 сільські клубні заклади, 6 сільських бібліотек, 1 комунальний заклад “Центр культури та дозвілля” Межівської селищної ради” (та його 9 філій), 1 селищний комунальний заклад культури “Межівська центральна публічна бібліотека” (та його 10 філій), 1 комунальний заклад позашкільної освіти сфери культури “Мистецька школа” Межівської селищної ради” та 1 комунальний заклад культури “Історико-краєзнавчий музей Межівської селищної ради”.
Заклади культури працюють відповідно до програм розвитку культури у Межівському районі.
На утримання закладів культури у 2020 році спрямовані кошти в сумі 8382,4 тис. грн, із них 6255,9 тис. грн - кошти Межівської ОТГ, 1222,8 тис. грн -Новопавлівської ОТГ, 662,4 тис. грн - Слов’янської сільської ради, 241,3 тис. грн - Зорянської сільської ради.
Середня заробітна плата працівників культури за звітний період склала 5967,8 грн (Межівська ОТГ – 6387 грн, Новопавлівська ОТГ 5712 грн, Слов’янська сільська рада 5460 грн, Зорянська сільська рада – 6312 грн).
Згідно календарного плану та місцевих програм розвитку культури проведено та профінансовано заходи до Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, відзначення інших державних, професійних свят, районних заходів.
Під час карантину всі заклади культури працювали онлайн у соціальній мережі “Facebook”.
Протягом 2020 року на території Межівської об’єднаної територіальної громади були проведені наступні заходи: в січні - відкритий селищний фестиваль-конкурс “Людина року”, у квітні працівники культури та аматори народної творчості Преображенської філії № 7 КЗ “Центр культури та дозвілля” Межівської селищної ради” започаткували серію онлайн випусків відеороликів “Співаймо народну пісню разом з нами”, 22 червня - в с. Володимирівка відкрито пам’ятник “Меморіальний комплекс: братська могила радянських воїнів та пам’ятник односельчанам” після капітального ремонту, урочисто відкрито спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям у смт Демурине та в с. Новопідгородне, дитячий майданчик у с. Володимирівка, відкрито Хостел у смт Межова.
У комунальному закладі культури “Історико-краєзнавчий музей” Межівської селищної ради” проведено 13 екскурсій для різних категорій громадян. Діяли тимчасові виставки (3). Ведеться робота по збору експонатів та систематизації їх у відділи, проводиться організація контролю за збереженням фонду.
У комунальному закладі позашкільної освіти сфери культури “Мистецька школа” Межівської селищної ради” навчається 92 дітей. Учні школи активно беруть участь та отримують перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах-фестивалях – 25 (з них 10 дистанційних).
Слов’янською та Зорянською сільськими радами, Межівською ОТГ на 2020 рік не було заплановано видатків на оновлення технологічного та технічного стану сільських закладів культури.
Новопавлівською ОТГ на оновлення технологічного та технічного стану сільських закладів культури, а саме: на придбання предметів та матеріалів для закладів культури освоєно 19,9 тис. грн (придбано вивіску на приміщення клубу, стенди, будівельні матеріали).
З місцевих бюджетів на зберігання пам’ятників борцям з нацизмом 1941 – 1945 років по Зорянській сільській раді виділено 5 тис. грн, Новопавлівській ОТГ – 30 тис. грн, Межівській ОТГ – 159,5 тис. грн (капітальний ремонт пам’ятника історії “Меморіальний комплекс: “Братська могила радянських воїнів та пам’ятник односельцям” у с. Володимирівці Межівського району”).

Розвиток спорту
Протягом звітного року в районі було організовано та проведені турніри з волейболу, міні-футболу, чемпіонати Межівської громади з шотокан карате-до, з футзалу, півфінальні змагання кубку з футзалу, чемпіонати Межівського району з футболу.
Збірні команди району брали участь та отримували призові місця у багатьох змаганнях та турнірах, зокрема брали участь у відкритому турнірі та зональних змаганнях з волейболу, фінальних обласних змаганнях з футзалу, зональних обласних змаганнях з волейболу; відкритому турнірі з пауерліфтингу у м. Першотравенськ.
Для покращення спортивно-масової роботи в районі налагоджена співпраця з існуючою спортивною громадською організацією “Федерація футболу”, що забезпечує проведення спортивних змагань.
Футбольні команди району (ФК “Межова”, ФК “Петровського”, ФК “Зоря”, ФК “Прогрес”, ФК “ГОК”, ФК “Чугуєво”) брали активну участь у чемпіонаті з футзалу Межівського району 2020 року, півфінальних змаганнях кубку з футзалу, чемпіонаті Межівського району з футболу.
На виконання заходів “Цільової комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту в Межівському районі на 2017 – 2021 роки” виділено та освоєно 4,02 тис. грн (участь районної команди в зональних змаганнях з футзалу, участь волейбольної команди в зональних змаганнях, змаганнях з футболу у смт Васильківка, змагання за кубок губернатора з футболу).
На виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту на території Межівської селищної ради на 2018 – 2020 роки із загального фонду селищного бюджету за 2020 рік фактично використано 30,0 тис. грн (придбано паливно-мастильних матеріалів та призових наборів для нагородження учасників спортивних заходів (кубки, медалі, грамоти).

Охорона здоров’я
Первинна допомога мешканцям району надається комунальним некомерційним підприємством “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Межівської селищної ради” – медичним закладом первинної ланки (7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 10 фапів).
На базі 7 амбулаторій функціонують ліжка денного стаціонару (35 ліжок). За 2020 рік проліковано 1356 пацієнтів, також працюють стаціонари вдома (457 стаціонари).
За штатним розписом по комунальному некомерційному підприємсту “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Межівської селищної ради” та його структурних підрозділах затверджено 131,25 штатних посад, укомплектованість становить 84,6 %. Штатних посад лікарів загальної практики – 14,0 (укомплектованість - 78,6 %), педіатрів – 2,0 (укомплектованість – 100 %), медичних сестер ЗПСМ – 29,0 (укомплектованість – 89,7 %).
Щоквартально медичні працівники, згідно графіку, підвищують свою професійну кваліфікацію та проходять атестацію.
До закладів первинної медико-санітарної допомоги прикріплено 21480 осіб населення (постійно проживає 18846). Лікарями загальної практики сімейної медицини охоплено 100% дорослого населення та 65,5% дитячого населення; педіатрами – 34,5% дитячого населення. Кількість прикріпленого населення на 1 посаду лікаря становить:
Межівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 2100 осіб; Слов’янська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 1430; Новопідгороднянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 1378; Іванівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 957; Новопавлівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини – 1307; Демуринська амбулаторія загальної практики сімейної медицини - 2146 осіб.
Заключено декларацій із сімейними лікарями – 17080.
В амбулаторіях загальної практики сімейної медицини району функціонують “школи здоров’я” для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. У 2020 році проведено 44 занять, слухачів - 318 осіб.
Захворюваність на туберкульоз за 2020 рік знизилась на 54,0 %. При профілактичних оглядах виявлено туберкульоз у 3 пацієнтів.
З метою раннього виявлення туберкульозу проводилися флюорографічні огляди дорослого населення та туберкулінодіагностика серед дитячого населення. За 2020 рік флюорографічно обстежено 6165 мешканців району, що становить 53,3 % до річного плану. Пересувний флюорограф розпочав роботу з 16 червня 2020 року. Обстежено 2742 особи. Туберкулінодіагностика серед дитячого населення виконана на 48 %.
Недовиконання плану пов’язане з введенням карантину, спричиненого захворюваністю на COVID-19.
Для підвищення якості та доступності первинної медико-санітарної допомоги проводяться виїзди лікарів у віддалені села району. У 2020 році здійснено 48 виїздів, оглянуто – 974 особи на базі амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фапів, вдома – 141 особа.
З перевиконанням нормативних показників спрацювала клініко-діагностична лабораторія центру первинної медико-санітарної допомоги, зокрема Межівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Всього проведено досліджень 89302, у т.ч. в Межівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини – 47182 (52,8%).
Відповідно до табеля оснащення амбулаторій центру первинної медико-санітарної допомоги медичним обладнанням для надання лікарської допомоги забезпеченість складає 97,0% (автотранспортом, паливно–мастильними матеріалами, забезпеченість швидкісним інтернетом – 100,0% ).
Структурні підрозділи Центру підключені до медичної інформаційної системи (програма “МедЕйр”). У закладі впроваджено попередній запис на прийом до сімейного лікаря, педіатра та попередній запис на консультації до лікарів обласної лікарні ім. Мечникова. З липня 2019 року в Межівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини впроваджена робота кабінету Телемедицини з консультуванням на рівні обласних лікарів різних спеціальностей.
На виконання програми “Доступні ліки” в 2020 році видано 9769 електронних рецептів, лікарські засоби отримали 2686 пацієнтів.
Для безпеки медичних працівників під час спалаху коронавірусної хвороби COVID-19:
- з місцевого бюджету витрачено 117,21 тис. грн (56,0 тис. грн кошти селищного бюджету, 55,210 тис. грн кошти районного бюджету, 6,0 тис. грн кошти Новопавлівської ОТГ);
- фінансову підтримку на суму 33,9 тис. грн надали фермерські господарства;
- надано допомогу у вигляді матеріальних цінностей на суму 33,7 тис. грн;
- від Міжнародного благодійного фонду “Карітас України”, громадської організації “ЕлеосУкраїни”, благодійної організації “Благодійний Фонд допомоги невиліковним хворим “Мати Тереза” надано допомогу у вигляді матеріальних цінностей на загальну суму 43,5 тис. грн.
Отримано від німецької благодійної організації “G.I.Z”- проєкт “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України” товарно-матеріальні цінності на суму 36,7 тис. грн.
На утримання закладу за 2020 рік від Національної служби здоров’я України надійшло 10355,949 тис. грн, з місцевого бюджету профінансовано 2095,829 тис. грн (селищний бюджет - 1393,3 тис. грн, 284,028 тис. грн -Новопавлівська ОТГ, 408,002 тис. грн - районний бюджет, 10,5 тис. грн Зорянська с/р.).
Середня заробітна плата лікаря становить 10,973 тис. грн, середнього персоналу – 6,501 тис. грн, молодшого медичного персоналу – 4,906 тис. грн, іншого персоналу - 5,727 тис. грн.

Медична допомога на вторинному рівні надається в стаціонарних відділеннях та клініко-діагностичній поліклініці КЗ “Центральна лікарня” Межівської селищної ради”.
Ліжковий фонд лікувально-профілактичних закладів складає 60 фактичних ліжок (терапевтичне відділення - 22, хірургічне - 12 ліжок, гінекологічне – 2, патології вагітних - 3, невралгія – 8, педіатричне – 13) та 3 ліжка анестезіології та інтенсивної терапії.
Введення з березня 2020 року карантинних заходів з метою протидії поширенню CОVID-19 відчутно вплинуло на роботу структурних підрозділів лікарні і, як наслідок, – на основні статистичні показники. Через заборону планових госпіталізацій та операцій при плановому показнику 311,7 днів ліжка працювали 194,2 дні (62,3%), в 2019 році – 96,2%, середня тривалість лікування зменшилась і склала 8,2 дні (2019 рік - 8,4). За рік у лікарні проліковано 1766 осіб (протягом 2019 року - 2917 осіб), в умовах стаціонару проведено 335 оперативних втручань.
Амбулаторна медична допомога надається у клініко-діагностичній поліклініці по 17 спеціальностях. За 2020 рік проведено 34390 відвідувань лікарів (2019 рік - 51281), у т. ч. стоматологів – 8930, з приводу захворювань — 17762 відвідування, з профілактичною метою – 7698 відвідувань лікарів. У клініко-діагностичній поліклініці проведено 2295 ультразвукових, 6054 рентгенологічних, 80241 лабораторне дослідження.
З метою надання якісної та своєчасної медичної допомоги населенню на базі закладу впроваджено попередній запис пацієнтів на третинний рівень надання медичної допомоги - направлено до обласної лікарні ім. Мечникова 119 осіб.
У 2020 році на придбання медичного обладнання по КНП “Центральна лікарня” Межівської селищної ради” спрямовані кошти в сумі 2651,5 тис. грн, у т.ч.: кошти державного бюджету - 562,9 тис. грн, кошти місцевого бюджету – 1712,9 тис. грн, від фонду GIZ по проекту “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України” були передані товарно-матеріальні цінності на суму 375,7 тис. грн. За рахунок селищного бюджету (1712,9 тис. грн) придбано: відеоендоскопічну систему - 774,0 тис. грн; аналізатор біохімічний у комплекті з набором реагентів – 198,9 тис. грн; коагулометр 4 канальний напівавтоматичний у комплекті з набором реагентів – 196,0 тис. грн; комп’ютерне обладнання (4 комп’ютери) – 60,0 тис. грн; комплект із відеосистеми і гістероскопів - 484,0 тис. грн.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально–економічного розвитку окремих територій придбане медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на COVID-19, на суму 562,9 тис. грн: портативний відеоларингоскоп VL3R – 1 шт (129,0 тис. грн); кисневий концентратор “Біомед JAY – 10” (двійний потік) – 2 шт. (84,0 тис. грн); ліжко лікарняне з електричним приводом 5 – ти функціональне - 2 шт. (130,0 тис. грн); пульсоксиметр – 1 шт (16,5 тис. грн); система моніторингу фізіологічних показників 1 шт. (69,9 тис. грн); система моніторингу фізіологічних показників з модулем капнографії - 1 шт (133,5 тис. грн).
Від фонду GIZ по проєкту “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України” були передані товарно-матеріальні цінності на суму 409,1 тис. грн.
Ведуться роботи з ремонту інфекційного відділення. Завдяки придбаному медичному обладнанню у 2021 році закладом планується розширити кількість пакетів надання медичних послуг до семи.
Середня заробітна плата склала 6556 грн: лікарі - 11202 грн, середній медичний персонал - 6080 грн, молодший медичний персонал – 5898 грн.

Благоустрій
Протягом 2020 року на підпорядкованих територіях селищної, сільських рад району для проведення благоустрою проведені відповідні масові заходи.
На території району збирання та вивіз твердих побутових відходів організовано лише в смт Межова. Дану послугу надає КП “Комунсервіс” Межівської селищної ради”. Для забезпечення чистоти та належного санітарного стану на території селища заключені угоди на вивіз сміття з 1447 абонентами, з них населення – 1393, бюджетні установи – 9, інші – 45. Відсоток охоплення послугами зі збирання ТПВ становить лише 15,3. Тариф на послугу з поводження з твердими побутовими відходами становить для населення 138,59 грн/мі, для бюджетних установ, закладів та інших споживачів - 153,83 грн/мі без ПДВ, згідно рішення Межівської селищної ради від 15 квітня 2020 року № 2190-30/VІІ.
Протягом 2020 року Межівською селищною радою реалізовувалась селищна Програма благоустрою та розвитку населених пунктів Межівської селищної ради. На виконання заходів по програмі спрямовані кошти в сумі 4493,9 тис. грн. По Новопавлівській сільській раді виконано заходи по благоустрою на суму 2478,6 тис. грн. По програмі “Сільська програма щодо благоустрою населених пунктів Зорянської сільської ради” за 2020 рік проведено роботи на суму 282,8 тис. грн. Виконані роботи по благоустрою Слов’янської сільської ради на суму 258,2 тис. грн.
На території району проводились роботи щодо впорядкування територій кладовищ, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, занедбаних безгосподарських будівель, вирубуванню молодої порослі дерев по селу та узбіччях доріг, обкіс узбічя доріг, очищення від сміття парків, забезпечувалося утримання в належному стані вулично-дорожньої мережі, здійснювалась дезінфекція вулиць.
У зимовий період на території Межівського району проводилися заходи по посипці дорожніх шляхів протиожеледними сумішами.

Зовнішнє освітлення
Загальна протяжність мережі електроосвітлення населених пунктів Межівської ОТГ становить 164 км, загальна кількість встановлених світлоточок становить 1553. Послуги по встановленню ліхтарів та підведенню електромережі, ревізії та перевірці лінії самонесучого ізольованого провода, дефектові та перевірці вуличного освітлення надає КП “Комфорт”. Підприємством замінено 320 прожекторів та 401 ламп Е-27. Проводились ремонтні роботи по всіх старостинських округах громади.
За рахунок селищного бюджету здійснюється оплата за вуличне освітлення. За звітний рік спожито електроенергії на суму 594,4 тис. грн.
Станом на 01 січня 2021 року загальна протяжність мережі електроосвітлення населених пунктів Новопавлівської ОТГ становить 37,16 км, загальна кількість встановлених світлоточок становить 597.
Протяжність мережі вуличного освітлення Слов’янської сільської ради складає 30,85 км, кількість світлоточок 472. Протягом 2020 року на території Слов’янської сільської ради була проведена заміна ламп світлодіодних ENERLIGT A 60 у кількості 180 штук, а також встановлено ліхтарі по вул. Тобілевича, Партизанська, Набережна та Центральна.
Протяжність мереж вуличного освітлення Зорянської сільської ради становить 25 км, кількість світлоточок 352. За 2020 рік оплата електричної енергії за вуличне освітлення склала 89,6 тис. грн. Протягом року проведено роботи по об’єкту “Капітальний ремонт вуличного освітлення вул. Мічуріна, вул. Восточна с. Крутоярівка, Межівського району, Дніпропетровської області” на суму 170,4 тис. грн.

Водопостачання та каналізація
КП “Комунсервіс” Межівської селищної ради”- підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, яке надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Послуги водопостачання надаються в смт Межова та Демурине, в селах Веселе та Богданівка, а водопостачання та водовідведення лише в смт Межова.
У Межівському районі водопостачання здійснюється централізовано та децентралізовано. Централізованим водопостачанням користуються лише 32% населення смт Межова. Мешканці інших населених пунктів району користуються водою з колодязів. Фізичними особами-підприємцями здійснюється привіз джерельної води. КП “Комфорт” Межівської селищної ради” по населених пунктах Межівської ОТГ реалізує сертифіковану питну воду, очищену КП “Комунсервіс” Межівської селищної ради”.
Загальна протяжність водопровідних мереж складає 77,8 км (зокрема 60 км ветхих та аварійних водопровідних мереж). Загальна протяжність вуличних мереж водопостачання складає 45 км, кількість аварій на 1 км мережі – 1,8. Послуги з централізованого водопостачання надавалися КП “Комунсервіс” Межівської селищної ради” 1403 абонентам. З метою приведення тарифів з централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня витрат на їх надання, виконавчим комітетом Межівської селищної ради було прийнято рішення від 25 червня 2020 року № 170 “Про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення” щодо збільшення вартості даних послуг з 01 липня 2020 року. Вартість послуг водопостачання для населення становить 30 грн за 1 мі, послуг водовідведення для населення - 30 грн/мі. Тариф на послуги централізованого водопостачання для бюджетних установ, закладів та інших споживачів - 75 грн/мі, також на послуги з централізованого водовідведення для бюджетних установ, закладів та інших споживачів - 75 грн/мі.
На даний час у районі є проблемним питання забезпечення населення водою, тому що водогін, який сьогодні функціонує, збудований у 1973 році, тому наявність аварійних ділянок водопровідних мереж спричиняє понаднормативні витоки води та погіршує її якість. Заміна водопровідної мережі суттєво покращить якість води, зменшить витоки води з мережі та дозволить зменшити витрати на доставку води підприємству.
За рахунок коштів Межівського селищного бюджету продовжено виконання робіт, розпочатих у 2018-2019 роках, по будівництву водогону в смт Демурине (спрямовано кошти селищного бюджету в сумі 291,9 тис. грн).

Теплопостачання
Протягом звітного періоду послуги теплопостачання на території району здійснювало КП “Комунсервіс” Межівської селищної ради”. Абонентами послуг теплопостачання є 69 квартир п’ятиповерхового будинку по вул. Сонячній в смт Межова та 6 бюджетних установ Межівської ОТГ, з якими заключено договора на послуги теплопостачання. Станом на 01 січня 2021 року заборгованість за послуги теплопостачання населенню склала 173,9 тис. грн, по бюджетних установах заборгованість становить 42,6 тис. грн.

Дорожнє господарство
Мережа автомобільних доріг території району є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей економіки району та його соціальний розвиток. Протяжність вулично-дорожньої мережі Межівського району становить 641,9 км, з них територіальних доріг – 106,4 км, обласних доріг – 82,8 км, районних доріг – 354,8 км.
Стан доріг оцінюється як незадовільний.
Протягом 2020 року здійснювались роботи щодо поточного ремонту вулиць місцевого значення на території сільських рад та об’єднаних територіальних громад.
Межівською селищною радою придбані матеріали для проведення поточного ремонту доріг на суму 347,3 тис. грн. Придбано 810 т шлаку та проведено поточний ремонт по вулицях Мальовнича, Дніпровська в смт Межова, Вишнева в с. Новопідгородне, загалом виконане дорожнє корито протяжністю 2200 м під засипання шлаком. Завезено 120 т шлаку котельного та проведено його планування на аварійних ділянках по вулицях Польова, Водоп’янова, Дніпровська в смт Межова, проведено вирівнювання аварійних ділянок по вулиці Зоряна з подальшим засипанням та плануванням шлаком доменним. Придбано 20 т холодного асфальту та виконано поточний ремонт дорожнього покриття по вулицях Московська, Елеваторна смт Межова, Центральна в с. Новопідгородне КП “Комфорт” Межівської селищної ради”.
Новопавлівською сільською радою придбано 520 т матеріалів для проведення ямкового ремонту доріг на суму 198,6 тис. грн.
По Зорянській та Слов’янській сільських радах поточний ремонт доріг не проводився.
По Новопавлівській сільській раді проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Центральна за кошти місцевого бюджету та спонсорські кошти - 2719 тис. грн.
На капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Пушкіна в смт Межова спрямовані кошти селищного бюджету в сумі 349,8 тис. грн.

Будівництво та інвестиційна діяльність

На території Межівського району протягом 2020 року по об’єктах будівництва здійснено наступні роботи.
Зданий в експлуатацію об’єкт “Реконструкція стадіону РКЗО “Межівська СЗШ № 1” (дві філії), вул. Учительська, 7, смт Межова Межівського району Дніпропетровської області” (замовник – департамент капітального будівництва обласної державної адміністрації).
Виконані роботи по об’єкту “Капітальний ремонт Межівської СЗШ № 1”. (замовник – департамент капітального будівництва обласної державної адміністрації).
Проведено капітальний ремонт парку в смт Межова на суму 9,8 млн. грн (замовник – департамент житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації).
Проводились роботи по об’єктах:
реалізація ІІ черги проєкту “Школа № 2 смт Межова Дніпропетровської області – реконструкція. Коригування ІІІ”; згідно рішення Дніпропетровської обласної ради від 13 грудня 2019 року № 528-20/VІІ “Про обласний бюджет на 2020 рік” (із змінами) передбачено 2500 тис. грн; крім того, наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 03 березня 2020 року № 67 затверджено перелік проєктів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, до якого включено реконструкцію школи в сумі 1 153,511 тис. грн (ремонт основної будівлі: заміна покрівлі, вікон, дверей, внутрішні опоряджувальні роботи (замовник – департамент капітального будівництва обласної державної адміністрації);
будівництво амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом у с. Слов’янка, вул. Богуна, 8; передбачено 3184 тис. грн (замовник – департамент капітального будівництва обласної державної адміністрації);
будівництво амбулаторії на 1 лікаря з житлом за адресою: Дніпропетровська область, Межівський район, с. Веселе, вул. Капустіна, 7А; передбачено 8714,6 тис. грн; проведено предпроєктні роботи та збір вихідних даних, а саме: відведення земельної ділянки, реєстрація речових прав, отримано містобудівні умови та обмеження, розроблена проектно-кошторисна документація по вищезазначеному об’єкту; розпочато будівельні роботи;
будівництво амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом у с. Іванівка, вул. Центральна, 64; передбачено 4795 тис. грн (замовник – департамент капітального будівництва обласної державної адміністрації).
Завершені роботи по будівництву спортивних майданчиків для мініфутболу зі штучним покриттям у смт Демурине та в с. Новопідгородне; в 2020 році на виконання робіт спрямовані кошти в сумі 2233,2 тис. грн (державний бюджет - 2000,6 тис. грн, місцевий бюджет – 232,6 тис. грн).
Підводячи підсумок роботи за 2020 рік, хочеться зазначити, що по окремих планових показниках забезпечено стабільний приріст, але разом з тим маємо нереалізовані заходи, які є актуальними і важливими на даний час.
Одним з найголовніших факторів, що впливає на покращення нашого життя, є ефективний соціально-економічний розвиток кожного населеного пункту, який базується на тісній співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості. Враховуючи викладене, необхідно, спільно сконцентрувати зусилля на невикористаних резервах і можливостях, які позитивно вплинуть на розвиток нашого району.
Найбільші підприємства, виробники
сільськогосподарської продукції

Назва товариства
П.І.П. керівника
площа ріллі, га
ТОВ АФ «Схід-Агро»
Максимов Геннадій Олександрович
7856
ТОВ АФ «Прогрес»
Кекяйлян Максим Валерійович
3867
ТОВ «Зоря»
Скляр Віктор Вікторович
4703
СФГ «Яна»
Циганкова Валентина Григорівна
4068
ТОВ «Межівське»
Колот Захар Вікторович
2434


РАЙОН В РОЗРІЗІ СЕЛИЩ, СІЛ

дворів
кількість громадян, що проживають на територіях населених пунктів
кількість виборців
Всього по району
9947
22 932
16 671
Межівська ОТГ
3514
14796
11342
смт. Межова
3135
8235
5791
с. Славне
95
211
176
с. Веселе
15
33
24
с. Запорізьке
26
65
52
с. Степове
51
91
66
с. Новолозуватівка
71
165
125
с. Українка
61
116
103
с. Вознесенське
60
129
96
с. Жукове
0
0
0
Демуринський старостинський округ
833
1789
1229
смт. Демурине
450
1029
705
с. Володимирівка
312
613
456
с. Василівка
71
147
68
Веселівська старостинський округ
440
990
743
с. Веселе
372
792
630
с. Олександрівка
67
197
112
с. Попутне
1
1
1
Іванівська старостинський округ
572
976
723
с. Іванівка
572
976
723
Новогригорівський старостинський округ
288
709
494
с. Новогригорівка
113
278
211
с. Водолазьке
114
304
210
с. Красногорівка
50
109
64
с. Юр'ївка
11
18
9
Преображенський старостинський округ
302
696
517
с. Преображенка
164
422
311
с. Всесвятське
78
142
107
с. Новотроїцьке
60
132
99
Райпільський старостинський округ
866
1567
1203
с. Райполе
315
580
456
с. Біляківка
1
-
-
с. Мар’ївка
4
3
2
с.Новоолександрівка
-
5
-
с. Новопідгородне
413
723
562
с. Сухарева Балка
18
35
20
с. Колона-Межова
115
226
163
Новопавлівська ОТГ
1482
3526
2643
с. Новопавлівка
1019
2462
1826
с. Дачне
21
52
30
с. Філія
27
77
52
с. Чугуєве
25
23
27
Богданівський старостинський округ
390
912
708
с. Богданівка
150
350
297
с. Тарасівка
40
107
77
с. Солоне
20
46
32
с. Миколаївка
19
26
24
с. Чаус
10
29
15
с. Антонівське
104
247
192
с. Федорівське
47
107
71
Слов’янська ОТГ
931
2485
2686
с. Слов’янка
800
2194
1464
с. Андронівка
90
185
135
с. Наталівка
41
106
65
Зорянський старостинський округ
719
1611
1022
с. Зоряне
328
991
614
с. Миронове
92
208
163
с. Зелене
30
32
24
с. Полтавське
31
13
9
с. Мала Покровка
15
2
2
с. Крутоярівка
79
107
56
с. Малієве
39
41
34
с. Маліївське
105
217
120


ПЕРСПЕКТИВНІ ПИТАННЯ РАЙОНУ /аналітична записка/
1. Формування високопродуктивного прибуткового сільськогосподарського виробництва, раціональне використання виробничих потужностей переробних підприємств, подальший розвиток аграрного ринку.
2. Удосконалення системи раціонального та ефективного використання земель.
3. Поліпшення соціального захисту, рівня та якості життя населення:

підвищення розміру середньомісячної заробітної плати;
не допущення виникнення заборгованості із заробітної плати;
збільшення обсягу й підвищення якості соціальних послуг;
поліпшення соціально-побутових умов жителів району.
4. Легалізація найманої праці.
5. Залучення інвестиційних ресурсів у пріоритетні напрямки економіки району. Розвиток промислової та переробної галузі: забезпечення подальшого нарощування виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції, підвищення ефективності виробництва. Активізація підприємницької діяльності, стимулювання малого, середнього бізнесу та фермерства. Створення нових робочих місць на території району.
6. Збільшення прибуткових та зменшення збиткових підприємств.
7. Кадрове забезпечення бюджетних установ та організацій району. Забезпечення житлом молодих спеціалістів.
8. Розробка схеми районного планування та створення містобудівного кадастру району. Реформування житлово-комунального господарства, оновлення основних фондів, спорудження найважливіших інженерних комунікацій. Розвиток мережі автомобільних доріг.
9. Реконструкція систем водопостачання, у тому числі реконструкція водогінних мереж, з метою забезпечення населення району якісною питною водою.
10. Забезпечення належного теплового режиму об'єктів соціальної сфери. Впровадження заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів.
11. Впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій, реконструкція котелень під опалення вугіллям, палетами, дровами.
12. Будівництво полігону для ТПВ. Ліквідація несанкціонованих та неконтрольованих звалищ відходів.Охорона водних джерел від забруднення, охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання.
13. Удосконалення діяльності та матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, розвиток освіти і науки, відродження культурних і просвітницьких традицій, відновлення історичних традицій, впровадження державної політики міжнаціональних відносин.
14. Духовне збагачення громадян, професійна майстерність митців, державна підтримка обдарованої молоді та народної творчості, розвиток фізичної культури і спорту.
3. ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Районна газета «Межівський меридіан»
- засновники: трудовий колектив редакції
- періодичність виходу, мова: виходить два рази на тиждень,
українською мовою
- тираж становить: 2100 примірників
- редактор: ХРИПУН Євген Леонідович

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор