Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


У 2020 році у 70 мешканців області діагностували гепатит А. Це вірусне захворювання печінки, на лікування якого можуть піти місяці. Як уникнути недуги, розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

    «Гепатит А часто називають хворобою брудних рук, адже він розповсюджується через недотримання правил особистої гігієни. Може передаватися через предмети побуту, воду, продукти харчування», – розповіла обласний інфекціоніст Валентина Ткаченко.
    Серед симптомів гепатиту А – підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювання, неприємні відчуття в животі, пожовтіння шкіри і білків очей. Найчастіше хворіють діти. Іноді недуга може проходити безсимптомно

    «Аби вберегтися від хвороби, слід ретельно мити руки з милом перед приготуванням і вживанням їжі, добре мити фрукти і овочі. Воду слід кип’ятити впродовж 10 хвилин, а потім дати відстоятися, – додала Валентина Ткаченко. – Якщо вже ж відчули нездужання – одразу зверніться до лікаря. Не займайтеся самолікуванням!».
    28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом.