www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 22 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
На Дніпропетровщині оснастили нову лабораторію для тестувань на COVID-19
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині створили нову лабораторію для досліджень на коронавірус. Її обладнали у Кривому Розі на базі структурного підрозділу Дніпропетровського обласного лабораторного центру. Кошти на це виділили з держбюджету, повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Сердюк.

    «Одне з найважливіших завдань, яке ставить Міністерство охорони здоров’я – збільшити кількість тестувань на COVID-19 та охопити ними якомога більше мешканців. З цією метою держава закуповує додаткові реагенти та експрес-тести, допомагає модернізувати та дооснастити лабораторії у регіонах, – сказав директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк. – Днями нова лабораторія запрацювала у Кривому Розі. Її обладнали на базі одного з підрозділів Обласного лабораторного центру».
    Лабораторію оснастили найсучаснішим обладнанням. Зокрема, встановили автоматичний екстрактор та ампліфікатор. За словами заступника директора Дніпропетровського обласного лабораторного центру Романа Чуба, завдяки новим апаратам фахівці зможуть робити близько 300 ПЛР-досліджень на коронавірус за зміну.

    «Раніше тестування на коронавірус у Кривому Розі робили на базі інфекційної лікарні №5 та кількох приватних лабораторій. Тепер у місті з’явився новий потужний осередок, де люди зможуть здати аналіз, сказав заступник директора Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Чуб.Якщо раніше деякі процеси лаборанту доводилось здійснювати чи не вручну, а на виконання тільки одного етапу дослідження йшло близько 3-4 годин, то тепер усе максимально автоматизовано та займає у рази менше часу. А отже – зможемо тестувати більше людей».
    Ще одну нову лабораторію планують відкрити у Кам’янському. Нині ремонтують приміщення та закуповують обладнання.
    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор